Skoda Forum ve Yardımlaşma Platformu / Skoda Turkey

Skoda Forum ve Yardımlaşma Platformu / Skoda Turkey (http://www.skodaturkey.com/index.php)
-   Fabia I (http://www.skodaturkey.com/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Akü değişti sarı direksiyon lambası yine yanıyor (http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=37514)

Fabia919 08-01-2017 12:41:19

Akü değişti sarı direksiyon lambası yine yanıyor

Varta 60 amperlik akü değiştim değiştikten sonra 10 km gitti yine yandı ve eve geldim yarım saat sonra gitti çalıştırdım söndü biraz yol yapayım yine yanıyor..Başına bole bişi gelen var mı?? Direksiyon sarı lamba yandığı zaman direksiyon tamamen ağırlaşmıyor sarhoş oluyor...

kadir_ 08-01-2017 13:15:48

Cevap: Akü değişti sarı direksiyon lambası yine yanıyor

Forumun arama sekmesini kullanırsanız sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Fabia919 08-01-2017 14:39:23

Bikaç başlık çıktı fakat tam aradığım çözümü bulamadım...
Yani söktürdüm taktırdım geçti tarzı var malesef, bir de açı sensörünün direksiyonu bu şekilde sokacağına ihtimal vermiyorum pompa arızalansa tamamen ağırlaştırırdı bi elektrik arızası mı var yoksa 60 amper az mı geldi?

mşah 08-01-2017 15:16:05

Hidrolik yağ seviyesini kontrol ettiniz mi.

Fabia919 08-01-2017 15:29:09

Yok hayır etmedim de yağ azlığından yapar mı? Uuzun yol yapım yanıyor durayım araç biraz dursun arabayı çalıştırıyorum sönüyor herşey normal oluyor yine biraz uzun yol yapayım yanıyor lamba yandığın da direksiyon ağırlkaşmıyor böyle bi garip oluyor ne cok sert no cok yumuşak oluyor ama rahat dönüyor lamba söndüğün de zaten normalleşiyor. YAĞ AZLIĞINDAN olur mu?

aligkcn 08-01-2017 17:16:08

Alıntı:

Fabia919´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 604148)
Varta 60 amperlik akü değiştim değiştikten sonra 10 km gitti yine yandı ve eve geldim yarım saat sonra gitti çalıştırdım söndü biraz yol yapayım yine yanıyor..Başına bole bişi gelen var mı?? Direksiyon sarı lamba yandığı zaman direksiyon tamamen ağırlaşmıyor sarhoş oluyor...

Sarı direksiyon şeklindeki lambanın akü ile uzaktan yakından bir alakası yok ki zaten. O hidrolik seviyesini gösterir. Sizin probleminiz hidroliğin bitmiş veya minimum seviyenin altına düşmüş olmasından. Başka bir şeyde aramayın sorunu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Fabia919 08-01-2017 18:33:25

Alıntı:

aligkcn´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 604166)
Sarı direksiyon şeklindeki lambanın akü ile uzaktan yakından bir alakası yok ki zaten. O hidrolik seviyesini gösterir. Sizin probleminiz hidroliğin bitmiş veya minimum seviyenin altına düşmüş olmasından. Başka bir şeyde aramayın sorunu.

Birkaç kişi akü zayıfladığında da yaapr dedi peki yatınca düzelmesi lambasnın sönmesi kullanılınca direksiyonun lambasının yanıp direksiyonun sarhoşlaşmasının başlaması ondan mıdır?

aligkcn 08-01-2017 19:02:52

Alıntı:

Fabia919´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 604171)
Birkaç kişi akü zayıfladığında da yaapr dedi peki yatınca düzelmesi lambasnın sönmesi kullanılınca direksiyonun lambasının yanıp direksiyonun sarhoşlaşmasının başlaması ondan mıdır?

Hocam aküyle uzaktan yakından alakası yok o işin. Akünün veya şarj sisteminin yani dinamonun sıkıntısı olsa zaten şarj lambası ayrı yanar yani kırmızı akü işareti uyarısı verir. Senin arabandaki tek sıkıntı hidrolik seviyen eksik veya bitmiş. Bunu kontrol etsen eksik olan hidroliği tamamlasan sıkıntın ordan kalkıcak zaten. Hidroliktede bir eksiklik yoksa hidrolik seviyesinin ölçen müşür arızalı olabilir bu da aracı arıza geçireceği için direksiyonu sertleştirebilir bu düşük bi ihtimal tabi.

Fabia919 08-01-2017 19:09:29

Alıntı:

aligkcn´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 604173)
Hocam aküyle uzaktan yakından alakası yok o işin. Akünün veya şarj sisteminin yani dinamonun sıkıntısı olsa zaten şarj lambası ayrı yanar yani kırmızı akü işareti uyarısı verir. Senin arabandaki tek sıkıntı hidrolik seviyen eksik veya bitmiş. Bunu kontrol etsen eksik olan hidroliği tamamlasan sıkıntın ordan kalkıcak zaten. Hidroliktede bir eksiklik yoksa hidrolik seviyesinin ölçen müşür arızalı olabilir bu da aracı arıza geçireceği için direksiyonu sertleştirebilir bu düşük bi ihtimal tabi.

Yarın ilk iş ona baktırayım bizim serviste ki çoccuklara da dedim pompa arızalı olsa hiç düzelme taş gibi olur açı sensörü olsa aynı şekilde geçmez belkide yağ seviyesi yattığı zaman yükseliyor uzun süre kullanılınca seviye azalıyor arıza ya geçiyor. Ben Audi Volkswagen Seat yetkili servisinde çalışıyorum servis şefiyim + diğer araçlara koyduğumu direksiyon yağından koyacağım bakalım nolur?

Expelled 08-01-2017 20:45:10

Fabia1 direksiyon arızasında
1-direksiyon hidroliği eksilmiş olabilir.
2-akü üzerindeki sigortaların bağlantısı gevşemiş, korozyon olmuş olabilir,
3-akü zayıf olabilir,
4-pompa soketleri korozyon sebepli temassız olabilir,
5-pompa arızalı olabilir.

Saat: 08:51:47