Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17-06-2016, 20:00:57   #5
skoda_tudor06
ST Gediklisi

skoda_tudor06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: Eray güler
Otomobil: Octavia vRS
Ettiği teşekkür: 303
Üye 85 mesajında 157 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
Smile Cevap: turbolu araçlar için yağ önerisi

Alıntı:
DDŞ´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Abicim senin araba 1.8t oem tavsiye edilen yag 5-30 senin aracin icin fakat yillarin verdigi etkiyle eksiltme yapmasi muhtemel.

Senin yerinde olsam, 5-40 koyar arabayi bi incelerim. Yazin baktim yag eksiktiyor 10-60 koyarim. Eksiltmiyorsa da devam

Kisin da saglik durumu normal bir 1.8t 5-40 ile dise dokunur miktarda eksiktme yapmamali.

Kisacasi bu gun gidip 5-40 koyarim. Baktim eksiltmiyo, yaz kis 5-40 devam ederim. Yok eksiltiyosa yazin 10-60 kisin 5-40 kullanirim

Sent from my iPhone using Tapatalk
bilgiler için tesekkurler arkadaslar. Doğukan'cım bugun şaşmaza gittim servis tavsiye edilen 10w 40 öneriyor. yedek parcacılara gittim 5 30 ve 5 40 dizel turbolu araclar için diyor birkacı... 5 40 koysanızda ince oldugu için arac modelide dusunulunce yag yakması azalması muhtemel ve pistonlar manifold felan bahsettiler asınma ve yıpranma olabilir bu yag konuldugunda gibi birseylerden bahsettiler cok anlam veremedim kafam iyice karıstı surekli yag da değiştirmek istemiyorum acıkcası. aracımda yag eksilme olmadı 10000 de... simdi hangisi kararsız kaldım turbo benzinli araclar için uygun olanı motoru veya diger aksamları etkilemeyecek hangisi kafamı karıstırdı 5-40 ın 2003 model arac turbo benzinli için zararı olabilir mi ? birde Kadir kardesimin forumdaki bir yazısında 0-40 önerdigini gormustum aracı için onun da 1.8t biliyorsunuzdur... 5-40 sessiz ve performans acısından iyi yorumlar yapılmıs bakımdan once değiştirmek gerekebilir turu yorumlar var veya ekleme yapmak gerekebilir deniliyor.. 0 40 lar standart 5 30 cıkarımıma gore dizel turbolular için baya iyi...sımdı hangisi secmek gerek

Konu skoda_tudor06 tarafından (17-06-2016 Saat 20:16:21 ) değiştirilmiştir..
skoda_tudor06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla