Geri git   Skoda Forum ve Yardımlaşma Platformu / Skoda Turkey > SKODATURKEY TEKNİK SERVİS > Rapid

Rapid Bu modele ait sorular, sorunlar, çözümler...

User Tag List

Seçenekler Stil
Alt 10-10-2016, 22:02:22   #11
hunkarhan
ST Üyesi

Ad - Soyad: Hünkar Çelik
Otomobil: Rapid TDI
Ettiği teşekkür: 0
Üye 0 mesajında 0 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
Standart Cevap: Rapid hararet sorunu

Servisten hemen sonrası olması enteresan. 15-30 binde su pompası arızası denmesi daha bir enteresan. Garanti bitince olsa ne yapacağız?
hunkarhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-10-2016, 17:04:07   #12
night
ST Üyesi

Ad - Soyad: osman bal
Üye 5 mesajında 6 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 1 Post(s)

benim aracıma 15 bin bakımdan sonra dikkatimi çeken şey, motor suyu seviyesinin max çizgisinin biraz üzerinde olmasıydı, servis danışmanına durumu söyledim önemli değil dediler o yüzden üstünde durmamıştım, pompa değişimi olanlar benzer bir gözlem yaptılar mı acaba? yada bakımdan sonra dikkatinizi çeken başka birşey oldu mu?
night isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-08-2017, 13:20:03   #13
emrebektas
ST Üyesi

Ad - Soyad: Emre BEKTAŞ
Üye 0 mesajında 0 kez teşekkür almıştır

2016 model rapid spaceback 1.4 tdi dsg aracım var. benim de 23 bin km de hararet yükseldi. Aracı çekiciyle servise götürdüm. Baktılar adaptasyon yapılacak ve devirdaim pompası değişecek dediler ve değişti. Bu durumla karşılaştıklarını söylediler. Yaptığım araştırmalarda da sorun kronik gibi görünüyor. 2 gün önce skoda yardımı aradım. Durumu ilettim. Telefona bakan bayan tüm servis kayıtlarının raporlandigini böyle bir hata raporunun olmadığını size özel bir durum olduğunu belirterek nerdeyse azarlama pozisyonunda söyledi. Bu durumun kronik olduğunu forum sitelerinde yer aldığını da belirttim. Ancak forumlar bizi ilgilendirmez gibi bir şey söyledi. Demekki araçlarımızda sorun yok biz abartıyoruz. Rapid alınır mı die bir anket gördüm ancak giriş yapamadım. Almayın bence. Evet güzel araba muadilllerinden de iyi. Ama arkasında durmuyorlar. 23 binde araba hararet mi yapar. Yolda mı bırakır. Ayıp...
emrebektas isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-08-2017, 18:05:33   #14
Mehmet 2016
Kıdemli ST Üyesi

Ad - Soyad: Mehmet
Ettiği teşekkür: 35
Üye 26 mesajında 30 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 1 Post(s)

Alıntı:
emrebektas´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
2016 model rapid spaceback 1.4 tdi dsg aracım var. benim de 23 bin km de hararet yükseldi. Aracı çekiciyle servise götürdüm. Baktılar adaptasyon yapılacak ve devirdaim pompası değişecek dediler ve değişti. Bu durumla karşılaştıklarını söylediler. Yaptığım araştırmalarda da sorun kronik gibi görünüyor. 2 gün önce skoda yardımı aradım. Durumu ilettim. Telefona bakan bayan tüm servis kayıtlarının raporlandigini böyle bir hata raporunun olmadığını size özel bir durum olduğunu belirterek nerdeyse azarlama pozisyonunda söyledi. Bu durumun kronik olduğunu forum sitelerinde yer aldığını da belirttim. Ancak forumlar bizi ilgilendirmez gibi bir şey söyledi. Demekki araçlarımızda sorun yok biz abartıyoruz. Rapid alınır mı die bir anket gördüm ancak giriş yapamadım. Almayın bence. Evet güzel araba muadilllerinden de iyi. Ama arkasında durmuyorlar. 23 binde araba hararet mi yapar. Yolda mı bırakır. Ayıp...
Sorunun kaynağı yetkili servislerde kalifiye iş bilen usta olmamasından kaynaklanıyor bence..
Ankaradaki servisler facia garanti uzatmayı düşünüyordum servise bir arızadan işim düştü garanti uzatmaktan vazgeçtim.
Bir daha skoda alınırmı bu fiyatlara almam 10 ayda bir arabaya 30000 tl zam yaparsan almam emsalleri daha hesaplı.
Mehmet 2016 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 26-08-2017, 18:17:03   #15
LaPKaN
ST Üyesi

Ad - Soyad: Gürkan Lapkan
Üye 2 mesajında 4 kez teşekkür almıştır

Merhaba Arkadaşlar

Benim 2015 model aracımda sizlerin belirtmiş olduğu gibi bakımdan sonra hararetin yükselmesiyle servise gitmem neticesinde su pompasının değişmesiyle düzeldi.Yalnız 2.bakımı 28 binde aracımı servise götürdüğümde M19 hatası mevcut aracınızda bir gün kalacak dendi ve aracımın su pompasının tekrar değiştireceklerini söylendi ve tekrar su pompası değişti.Aracımın Şuan garantisi bitiyor dedim tekrar 3.bakımında su pompası değiştirecekmisiniz dedim yok sorun çözülecek dendi.

Arkadaşlar soruyorum Bir su pompası hatası var diyorsunuz ve bu su pompasını bir kez değiştiriyorsunuz ikinci kez tekrar değiştiriyorsunuz ne kadar etik ne kadar inandırıcı.

Aracımı bakıma almadan önce ekranınızda bu sorun uyarı veriyor neden daha önce çağrılmıyorum.

Ortalama her 15 bin kilometrede bir su pompası değiştirilir mi?yada su pompası altında Söylemediğiniz neleri değiştiriyorsunuz.

Bu su pompası ile ilgili normal bir motor ustasına sordum adamın dedi tek şey bu sorun su pompasından olmaz ki dedi gerisini sizin yorumlarınıza bırakıyorum.

Özelikle belirtmen istiyorum Arkadaşlar aracınızda böyle sorunla karşılaşmadıysanızda olmaz demeyin hiç vakit kaybetmeden bir servise götürün değiştirsinler bunun adı KRONİK sorun.
LaPKaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
LaPKaN Nick'li üyemize bu mesajı için 2 üyemiz teşekkür etmiş
Mehmet 2016 (27-08-2017), ordic (03-09-2017)
Alt 03-09-2017, 16:36:29   #16
ordic
Kıdemli ST Üyesi

Ad - Soyad: Orhan Keskin
Ettiği teşekkür: 57
Üye 31 mesajında 46 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 2 Post(s)

Alıntı:
LaPKaN´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba Arkadaşlar

Benim 2015 model aracımda sizlerin belirtmiş olduğu gibi bakımdan sonra hararetin yükselmesiyle servise gitmem neticesinde su pompasının değişmesiyle düzeldi.Yalnız 2.bakımı 28 binde aracımı servise götürdüğümde M19 hatası mevcut aracınızda bir gün kalacak dendi ve aracımın su pompasının tekrar değiştireceklerini söylendi ve tekrar su pompası değişti.Aracımın Şuan garantisi bitiyor dedim tekrar 3.bakımında su pompası değiştirecekmisiniz dedim yok sorun çözülecek dendi.

Arkadaşlar soruyorum Bir su pompası hatası var diyorsunuz ve bu su pompasını bir kez değiştiriyorsunuz ikinci kez tekrar değiştiriyorsunuz ne kadar etik ne kadar inandırıcı.

Aracımı bakıma almadan önce ekranınızda bu sorun uyarı veriyor neden daha önce çağrılmıyorum.

Ortalama her 15 bin kilometrede bir su pompası değiştirilir mi?yada su pompası altında Söylemediğiniz neleri değiştiriyorsunuz.

Bu su pompası ile ilgili normal bir motor ustasına sordum adamın dedi tek şey bu sorun su pompasından olmaz ki dedi gerisini sizin yorumlarınıza bırakıyorum.

Özelikle belirtmen istiyorum Arkadaşlar aracınızda böyle sorunla karşılaşmadıysanızda olmaz demeyin hiç vakit kaybetmeden bir servise götürün değiştirsinler bunun adı KRONİK sorun.
benimde kronikleşmiş olduğu söylenen su pompası arızası 20 küsür binlerde başıma geldi. Garanti kapsamında Altur otomotiv'de değişim yapıldı. Aynı arızanın tekrar etmesinden korkuyordum, 'tekrar etmez' diyorlardı. Ancak yazdıklarınızdan tekrar edebileceğini anladım.
ordic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-09-2017, 16:14:27   #17
resolute
Kıdemli ST Üyesi

Ad - Soyad: Selim
Otomobil: Arabam yok
Ettiği teşekkür: 18
Üye 10 mesajında 13 kez teşekkür almıştır

Su pompası arızasından servise çok araç geliyor. Hatta bir araç sahibi 6 ayda 2 kere değiştirmiş. Servis de olur böyle şeyler diye teselli etmeye çalışıyordu.
resolute isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 25-09-2017, 15:09:45   #18
tugkancelebi
Kıdemli ST Üyesi

tugkancelebi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: tugkan çelebi
Otomobil: Markanızı seçiniz
Ettiği teşekkür: 150
Üye 33 mesajında 36 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 20 Post(s)

Alıntı:
keremvr´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba,

Bende de aynı hararet problemi var.Bende daha uzun olduğu için manüel klima calisip fan devreye girince 1-2 dk da düzeliyor.15000 bakımından(bakım haramidere de yapıldı)sonra 3000 km uzun yol yaptı ve araçta bu problem ortaya çıktı .araç şimdi 19000 de ve yarın alturda devirdaym pompası değişecek.

Birde hiz 70-80 km ustune çıkınca senkronize bir şekilde uğultu oluyor.Daha önce çok memnun olduğum yalitimdan,bu problem olunca hemen fark ettim.Servise bu ses problemi içinde bildirimde buluncam inşallah çözülür.

Sonuçları paylaşacağım.

Bu hafta aynı durum benim başıma da geldi farklı bir durumdan dolayı gittim aracın antifriz suyu aksiyonu olduğunu tüm suyu boşaltıp saf su ile temizlik yapılıp kontrol sağlanacak denildi ayrıca bende geriye giderken dur kalkta araba kendini bırakınca tok (çok bariz bir ses ) diye bir ses geliyor balata olabilir dediler ama sesi gösteremedim baktıklarında ses çıkmadı sonun da geçen hafta duydular sesi 1 kere çıktı
Sizin de başınıza böyle bir problem geldi mi ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
tugkancelebi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 26-09-2017, 11:23:02   #19
karaarslan
ST Üyesi

Ad - Soyad: özcan
Otomobil: Octavia A5
Üye 8 mesajında 9 kez teşekkür almıştır
Unhappy Re: Rapid hararet sorunu

Arkadaşlar bende simdi korkmaya başladım hafta sonu aracımı 15000km bakıma götürecem.aracımda suana kadar cok sükür bir arıza cıkmadı ama yorumlara baktığımda 15000 km bakımlarından sonra sorunlar cıkmaya başlamıs araclarda( termostat arızaları, hararet sorunları ) bakalım bizimkinde ne olacak :-(
karaarslan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 26-09-2017, 15:07:47   #20
ugurcan_61
ST Üyesi

ugurcan_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: Uğur Can EĞRİOĞLU
Ettiği teşekkür: 12
Üye 2 mesajında 2 kez teşekkür almıştır

Merhaba Arkadaşlar,

Hararet sorunu benimde başıma geldi. Hemde bunun için önlem almalarına karşı... Bildiğiniz üzerine birkaç ay önce başlanan bir servis aksiyonu vardı Fabrikasyon olan soğutma suyunun parçalara zara verdiği gerekçesi ile soğutma suyunun değiştirilmesi ile ilgili bakıma gittiğinizde size bilgisi verilmiştir. Bende Ağustos ayında 30.000 bakımına gittiğimde bu işlemin yapılacağını öğrendim. İşlem yapıldı da. Ama 2 gün önce araçta hararet yükseldi hemde sadece aracı 3 km sürdükten sonra. Sonra aynı şey dünde oldu yine aracı 5 km sürdükten sonra tamamen tesadüf üzeri kadran gözüme çarptı(çünkü aracı aldığımdan beri 90* üzerine cıktığını 1 kere görmüştüm) ve hararetin 130* sınırına ulaştığını gördüm. Maxidot ekranda aracı hemen durdurun ibaresi çıktı. aracı kapatıp kaputu açtım. genleşme kapına dokunduğumda kabın soğuk olduğunu gördüm . kontağı tekrar çevirdiğimde hararet 90* dereceye inmişti 1 dakikada büyük ihtimalle kontağı çevirince devirdaim pompası çalışmaya başladı ve suyu çevirdi. Aracı dün servise verdim devirdaim pompasını değiştiriyorlar. bana söylediklerine göre yapılan aksiyondan sonra ilk şikayet benden gelmiş. hepimize geçmiş olsun kronik bir sorunla baş başayız.
Servise giderken çektiğim resim ;

ugurcan_61 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil