Geri git   Skoda Forum ve Yardımlaşma Platformu / Skoda Turkey > SKODATURKEY TEKNİK SERVİS > Rapid

Rapid Bu modele ait sorular, sorunlar, çözümler...

User Tag List

Seçenekler Stil
Alt 28-08-2017, 13:01:47   #1
ordic
Kıdemli ST Üyesi

Ad - Soyad: Orhan Keskin
Otomobil: Rapid TDI
Ettiği teşekkür: 57
Üye 32 mesajında 47 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 2 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
Standart brigestone turanza lastik arızası hk

Arkadaşlar merhaba, üzerinde biregestone turanza er300 lastik (215 45 r16) bulunan 28.000km'de ki aracımla 2 gün önce İstanbul'dan Sinop'a geldim. Yolda hızım 120'yi geçtiğinde araçta titreme fark ettim. Bugün balans için lastikçiye götürdüm aracı. Lastikçinin dediğine göre lastiklerin 4'ünde de taban arızası var. Lastiklerin omuz ve sırtları problemli. Bayans ayarını yaptık ama lastiklerin garanti kapsamında değişmesi gerektiğini, servise gittiğimde lastiklerde taban problemi olduğunu söylemem durumunda servisteki ustaların lastikleri alete takınca sorunu göreceklerini söyledi usta. Resim sol ön tekere ait Çatlağın taban bağlantı noktasından kaynaklı olduğunu söyledi usta. Ben de ilk iş Altur Skoda'ya götüreceğim İstanbula döner dönmez, zaten 30.000km bakımı geldi. Sizce servisin 'önemli bir şey yok' deme ihtimali varmı?
ordic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
ordic Nick'li kullanıcıya bu mesajı için teşekkür eden üyemiz
izmirli öğretmen (28-08-2017)
Alt 28-08-2017, 14:31:35   #2
mdindas
hürgeneral

mdindas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: MEHMET
Otomobil: Octavia A5 1.6 MPI
Ettiği teşekkür: 1,632
Üye 846 mesajında 1,487 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 18 Post(s)
Standart Cevap: brigestone turanza lastik arızası hk

Lastigin km si degil yili onemli. 2 yili gectiyse zaten gecmis olsun. Hic bi sekilde garantiye sokmazlar. Yanlis gormuyorsam bu on lastik ve enlemesine bi cizgi seklinde lastikte yarilma var ic taraftada gorunuyor. Dikkat etmekte fayda var. Ayrica konu bir rapid konusu degil genel sohbet veya paylasim konusu. Bu lastigi kullanan herkesi ilgilendirebilir.

Konu mdindas tarafından (28-08-2017 Saat 14:33:40 ) değiştirilmiştir..
mdindas isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
mdindas Nick'li kullanıcıya bu mesajı için teşekkür eden üyemiz
ordic (28-08-2017)
Alt 07-09-2017, 20:20:24   #3
ordic
Kıdemli ST Üyesi

Ad - Soyad: Orhan Keskin
Otomobil: Rapid TDI
Ettiği teşekkür: 57
Üye 32 mesajında 47 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 2 Post(s)
Standart Cevap: brigestone turanza lastik arızası hk

Arkadaşlar, bahçelievler de bir bridgestone bayiine gittim (kendi aracımla gitmedim). Bana haftaya bölge sorumlusunun geleceğini, benimde o zman aracımı getirmemi, çıkma lastik kullanmaya gerek kalmadan lastikleri inceleyip rapor tutabileceklerini, eğer kusur olduğu sonucuna varırlarsa toplamda 50.000km ömür öngörülen lastiğin şu anki km'sinin 30.000km olduğunu hesap ederek yeni takılacak lastiklerin fiyatının belirneceğini söylediler. Bu şekilde yine bridgestone'ye mahkum olacağım. Oysa ki bir sonraki lastiğim olarak hep conti hayalleri kurmuştum. Yeni lastiklerde yanak genişletme şansım varmı? Belli bir formüle göre sınır olduğunu biliyorum ama kullanıcı varsa yorumlarını merak ediyorum
ordic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil