Geri git   Skoda Forum ve Yardımlaşma Platformu / Skoda Turkey > SKODATURKEY TEKNİK SERVİS > Fabia II

Fabia II Bu modele ait sorular, sorunlar, çözümler...

User Tag List

Seçenekler Stil
Alt 05-07-2018, 01:13:01   #1
bllayvaz
ST Üyesi

Ad - Soyad: Bilal Ayvaz
Otomobil: Fabia II
Ettiği teşekkür: 0
Üye 0 mesajında 0 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
Standart 1.6 tdi yetkili servis bakımlı aracım 90 binde turbo arızası verdi

Öncelikle iyi akşamlar Skoda Fabia 1.6 dizel araç sahibiyim aracım 2011 model ve 90 bin km’de 2 gün önce park ederken garip bir ses dikkatimi çekti ve sesin turbodan geldiğini düşündüm bugün de özel bir servise götürdüm ve usta bana turbonun içinden mekanik bir sesin geldiğini ve arızalı olduğunu söyledi kullanıma bağlı olmadığını ve bu arızayı 250-300 bin km’lerde yaptığını bu km’de yapmaması gerektiğini söyledi sebebini sorduğumda ise adi yağ kullanılmış olabileceğini söyledi(aracım en başından beri komple yetkili servis bakımlı ve şimdiye kadar motoruna anahtar değmedi) ya da bir üretim hatası olabileceğini söyledi size soracağım sorular şunlar bundan sonra nasıl bir yol izlemeliyim? yetkili servise bu arızayla ilgili herhangi bir yaptırımım olur mu? teşekkürler.
bllayvaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-07-2018, 01:25:19   #2
Ercan87
Kıdemli ST Üyesi

Ercan87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: Ercan cebeci
Otomobil: Yeti 1.2 TSI
Ettiği teşekkür: 48
Üye 46 mesajında 56 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 17 Post(s)
Standart Cevap: 1.6 tdi yetkili servis bakımlı aracım 90 binde turbo arızası verdi

Iyi niyet garantisinden yetkili serviste uygun bir fiyata yapilabilir. Servise basvurmakta fayda var. Eğer yapmazlarsa disarda ozel bir serviste yaptirmaktan baska bir cozum olacagini sanmiyorum.
Ercan87 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-07-2018, 05:08:50   #3
bllayvaz
ST Üyesi

Ad - Soyad: Bilal Ayvaz
Otomobil: Fabia II
Ettiği teşekkür: 0
Üye 0 mesajında 0 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 0 Post(s)
Standart Cevap: 1.6 tdi yetkili servis bakımlı aracım 90 binde turbo arızası verdi

Bu konuyla ilgili çoğu kişi sonuna kadar diret servise diyor aracın yetkili servis bakımlı olması ve daha önce hiç bir arızasının olmamasının önemli olduğunu söylüyorlar iyi niyet garantisinden uygun bir fiyat değil ücretsiz değişim iste hatta değiştirmezlerse gerekli belgeleri alıp mahkemeye başvur diyenler de var daha önce benzer olaylar başına gelip tecrübelerini aktaranlar da sonuna kadar gitmemi mutlaka olumlu sonuç alacağımı söylüyorlar bakalım elimden geleni yapıcam inşallah olumlu bir sonuç elde ederim
bllayvaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil