Geri git   Skoda Forum ve Yardımlaşma Platformu / Skoda Turkey > SKODATURKEY TEKNİK SERVİS > Karoq

Karoq Bu modele ait sorular, sorunlar, çözümler...

User Tag List

Seçenekler Stil
Alt 24-03-2018, 20:14:04   #41
m.cepoglu
Kıdemli ST Üyesi

Ad - Soyad: Mehmet Çepoğlu
Otomobil: Rapid TDI
Ettiği teşekkür: 48
Üye 4 mesajında 4 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 2 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
Standart Cevap: Yeni KAROQ 2018 de yollarda

merhabalar. Geçtiğimiz çarşamba günü aracımı bakıma götürdüğümde üst katındaki plazada karoq modelini inceleme fırsatım oldu. test sürüşü yapamadım Ama araç biraz aceleye gelmiş gibi. Nedenlerini sıralamak gerekir ise
araca ön taraftan bakılınca farların motor kaputu ile birleşme aralıkları aynı değil. sağ far ile sol farın motor kaputu ile arasında boşluklar gözle görülebilecek kadar farklı.artık bilgisayarlı işlemlerin olduğu bir dönemde bu kadar açıklık farkı aracın tasarımında güvensizlik hissi veriyor.
bağaj kapağı kapandığında ilk başta boşluk hissi veriyor.yani kapak tam kapanıyor derken kilitte bir boşluk var gibi.sanırım o araç ile ilgili istisnai bir durum.
aracın dışında kullanılan plastik malzemeler şimdiden güneş yanığına maruz kalmış solmuş gibi elimdeki su ile ovaladığım halde kuruduktan sonra aynı( keşke fotosunu çekebilseydim.)
ayrıca tekerleklerin iç davlumbaz kısmında kullanılan malzeme basınçlı su ile yıkamada yırtılabilecek ve su görünce kendini salabilecek bir malzeme hissi vermiş.(sanırım suv larda kullanılan malzeme böyle)
aracın içine gelirsek ön konsol ve kullanılan malzeme gerçekten güzel ve yumuşak. ama adamlar aynı malzemeyi arkada kullanmamıslar. ön konsol ve kapıların sıyah kısımları gayet tatmin edici yumuşak dokulu bir malzeme iken arka kapılar rapid aracımda kullanılan sertlıkte.
bir de kapılara içten baktıgımda kartonumsu bir malzeme kullandıklarını farkettim. yani kapının kol dayama kısımı ilke krom döşeme kısımları arası bildiginiz elinizi hafif bastırınca içeri giriyor. orda sert malzeme bile kullansalar anlardım ama bu şekilde halı paspası gibi malzemeyi kapıların yüzünde kullanmaları gerçekten garip.(eğer mantıklı bir amacı var ise öğrenmek istiyorum çünkü kafamdaki soru işaretlerinin gitmesi lazım)
. kısaca özetlemek gerekir ise bu model makyaj isteyecek gibi ve tek artısı aynı segmentte ve donanımda olan seat ateca ya göre 1.6 dizel otomomatik seçeneğinin olması ve fiyat açısından diğer suvlara göre biraz ucuz olması. anladağım kadarı ile skoda sadece bu stratejik kısıma önem vermiş.
Bir de internet sitesi 19 mart itibari ile 162.900 tl fiyat verirken aynı araca aynı donanıma trabzon ckr nin 171000 demesi yanlış değil mi? yayınlanan güncel fiyatlar 19 mart benim bayiye soruşum 21 mart.2 gün de 8 bin tl niye arttı?

Konu m.cepoglu tarafından (24-03-2018 Saat 20:22:40 ) değiştirilmiştir..
m.cepoglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 25-03-2018, 00:09:21   #42
MURATE
ST Gediklisi

MURATE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: Murat
Otomobil: Yeti 1.6 TDI Greenline
Ettiği teşekkür: 592
Üye 181 mesajında 381 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 25 Post(s)

Bu gün çakıroğlu skoda bayinde 1.6 tdi dsg test sürüşü yaptim.Bir yeti kullanıcısı olarak bu kadar bekleyip daha iyi ve fark yaratan bir araç bekliyordum.En bariz fark büyük bagaj, gelirse hayalet ekran. Ve şu fiyatı.
MURATE isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-04-2018, 17:27:02   #43
Batistuta
Kıdemli ST Üyesi

Batistuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: Batı Öz
Otomobil: Yeti 1.2 TSI
Ettiği teşekkür: 70
Üye 53 mesajında 72 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 33 Post(s)

karoq 16'' 6j jant ve 215/60/16 lastikle geliyor. Peki nasıl oluyora 6'' genişliğindeki janta 215 taban lastik takıyorlar? Yeti benzinli 215/60/16 lastik için genişliği 7'' jant olan forrest ile geliyordu. 6j çok dar 215 taban için.
Batistuta isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-04-2018, 18:12:45   #44
miyop
Kıdemli ST Üyesi

miyop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: Kerem Kurluva
Otomobil: Yeti 1.4 TSI
Ettiği teşekkür: 55
Üye 122 mesajında 221 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 44 Post(s)

Alıntı:
Batistuta´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
karoq 16'' 6j jant ve 215/60/16 lastikle geliyor. Peki nasıl oluyora 6'' genişliğindeki janta 215 taban lastik takıyorlar? Yeti benzinli 215/60/16 lastik için genişliği 7'' jant olan forrest ile geliyordu. 6j çok dar 215 taban için.
Motor ve donanıma göre jantlar değişiyor. 225 mm tabanlı lastikler için, 8J x 19“ ET 45 ölçülü jant da mevcut aynı araç için.

215 tabanlı lastiğin, 6j ve 7j ölçülerine takılabildiği düşünüldüğünde, beher topuk çemberinin yanal olarak 12-13 mm kadar yanal hareket etme toleransı var demektir.
miyop isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-04-2018, 18:21:06   #45
Batistuta
Kıdemli ST Üyesi

Batistuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: Batı Öz
Otomobil: Yeti 1.2 TSI
Ettiği teşekkür: 70
Üye 53 mesajında 72 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 33 Post(s)

Alıntı:
miyop´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Motor ve donanıma göre jantlar değişiyor. 225 mm tabanlı lastikler için, 8J x 19“ ET 45 ölçülü jant da mevcut aynı araç için.

215 tabanlı lastiğin, 6j ve 7j ölçülerine takılabildiği düşünüldüğünde, beher topuk çemberinin yanal olarak 12-13 mm kadar yanal hareket etme toleransı var demektir.
diğer ölçüler ok fakat 16'' 215 taban lastikler için 6j jant oldukça ince.
superb'te 215/60/16 lastikler için orion 16'' jant kullanmışlar ama 6.5j jant genişliği söz konusu.

6inc jant genişliği 15,24cm yapar. 21,5cm genişliği olan lastiğin %70ini tutar. Bu sınır değelerin altında.

Batistuta isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-04-2018, 22:45:14   #46
miyop
Kıdemli ST Üyesi

@Batistuta
Güvenlik konusunda Almanlar yaş tahtaya basmaz diye düşünüyorum.
Jantın kesit geometrisi (büyük ihtimal, derin bir U kesittir) ve topukların esneme payı ile, lastik sağlam bir şekilde yerleşiyor olabilir.
Alt 04-04-2018, 17:44:22   #47
wimpir
Kıdemli ST Üyesi

wimpir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: Üzeyir Gönül
Otomobil: Rapid
Ettiği teşekkür: 83
Üye 28 mesajında 34 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 0 Post(s)

Eveet, ikinci zam da geldi. bir ayda aracın fiyatı 5 bin arttı. Sene sonuna kadar fiyatı ne olur? Tahmininiz var mı?
wimpir isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-04-2018, 21:29:30   #48
telepinu
Kıdemli ST Üyesi

Ad - Soyad: Mustafa Teke
Otomobil: Octavia A7 TSI
Ettiği teşekkür: 33
Üye 33 mesajında 50 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 0 Post(s)

Karoq forumda diğer Skoda modelleri gibi çok tutmadı veya alanlar burada çok takılmıyor.
Ben aracı gördüm. Kendi aracım 2015 1.4 Style.

Kendi aracımdan SUV olması dışında: anahtarsız çalıştırma, Yeni multimedia, Elektronik El Freni + Autohold, Ön park sensörü, Ambiyans vardı.

Beni çok cezbetmedi. iphone 6s'ten iphone7'ye geçmek gibi yarım upgrade ama 2 kat fiyat farkı.
telepinu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
telepinu Nick'li kullanıcıya bu mesajı için teşekkür eden üyemiz
Batistuta (09-04-2018)
Alt 09-04-2018, 22:29:51   #49
miyop
Kıdemli ST Üyesi

Alıntı:
wimpir´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Eveet, ikinci zam da geldi. bir ayda aracın fiyatı 5 bin arttı. Sene sonuna kadar fiyatı ne olur? Tahmininiz var mı?
Döviz kurlarına paralel artan araç fiyatları ve kur artışına paralel artan bütçe açığını yamayacak yeni vergi oranları.. Bu çifte darbeli gidişatın daha ilk adımlarındayız gibi bir izlenimim var.

Diğer taraftan, iki hafta önce, yeni Karok hakkında bilgi almak için bir istanbul bayisi ile görüştüğümde, Mayıs ayına kadar sıra olduğu bilgisini de aldım.

Tüm olumsuzluklara rağmen, tüketim gücü bu dalgalanmaların üzerinde seyreden bir kesim halen mevcut.

Alıntı:
telepinu´isimli üyeden Alıntı
...
Kendi aracımdan SUV olması dışında: anahtarsız çalıştırma, Yeni multimedia, Elektronik El Freni + Autohold, Ön park sensörü, Ambiyans vardı.

Beni çok cezbetmedi. iphone 6s'ten iphone7'ye geçmek gibi yarım upgrade ama 2 kat fiyat farkı.
Yeni modellerde, şasi, süspansiyon ve motor gibi temel bileşenlerden daha fazla yenilik ve geliştirme, maliyeti nispeten daha düşük olan, teknolojik donanımlara kaydırılıyor üreticiler tarafından.

Bu şekilde, daha fazla sayıda yeni donanımın daha düşük maliyetle karşılanması mümkün oluyor.

Diğer pekçok üretim mecrasında olduğu gibi, otomotivde de, tüketicilerin ihtiyaçlarından ziyade, sahip olma arzularını gıdıklayan bir üretim stratejisi var kapitalist sistemin.
miyop Nick'li üyemize bu mesajı için 3 üyemiz teşekkür etmiş
Batistuta (12-04-2018), MURATE (10-04-2018), Poseidoneptune (09-04-2018)

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil