Geri git   Skoda Forum ve Yardımlaşma Platformu / Skoda Turkey > GENEL > Paylaşım

Paylaşım Haber, foto, bilgi...

Seçenekler Stil
Alt 11-07-2020, 23:24:09   #21
octa
ST Gediklisi

Ad - Soyad: Volkan
Otomobil: Octavia A7 TDI
Standart Cevap: Koltuk Minderi Tavsiyesi

Ben geçen sene aldığım minderi paylaşayım. 10.000 km'dir araçta duruyorlar. Hiçbir yırtılma olmadı. Üzerine bir şey dökülmedi ama sadece 1 kere evde yıkamak için üstüne su döküp denedim. Suyu alta geçirmiyor. Baya gergin durmalarına rağmen siyah lastikleri de kopmadı. İç süngerleri yıkamamıza rağmen dağılmadı. Arka koltuk için de aldım. Onun altında ev halılarında kullanılan kaydırmaz pedlerden var. Lastikleri bağlı olmasa da in bin yapınca kaymıyor. Öndekilere de yok, alırken söylemediğim için yapmamışlardı. Sonradan eklenebilir bir şey zaten ucuz. Koltuklarda herhangi bir iz yapmadı. Tavsiye ederim ancak, n11'deki satıcı puanı biraz düşmüş. Sivas'ta bir işletme.

https://urun.n11.com/koltuk-minderi/...set-P270487226

Tek parça, 2 parça veya takım halinde alınabiliyor.

Alıntı:
octa´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Bej için bej/gri diye seçenek aldım. Şu an iki rengi ayırmışlar galiba.

Sabitleme konusunda ben de endişenlenmiştim. Yanında lastiklere takılacak olan kancalardan fazla fazla yollamışlar. Takması çok zor değil. Tek zorlandığım yer, oturduğumuz kısmın yanlarında olan lastiklerdi. Bir koltuğun altında çekmece diğerinde de yeleklik olduğundan el girmiyor. Zar zor taktım şu an sabit ve sağa sola oynamıyor. Arka koltuk için henüz sipariş vermedim. Arka koltuğu nasıl söküyoruz onu da henüz bilmiyorum zaten.

Benim minder almaktaki amacım, yanlardaki deri kısımların kırılmasını önlemek ve tabi ki bej gibi kiri çabuk gösteren bir koltuğu pratik korumaktı. Minderler de bunu başardı zaten. Bu arada öyle ince bir yapısı da yok. Baya etli diyebilirim.
octa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-07-2020, 14:06:26   #22
lrfan
Administrator

lrfan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: lrfan
Otomobil: Karoq 1.0 TSI DSG

Hiç bir şey orijinal kumaşın yerini tutmuyor, rahatlık, nefes alma, kaymama, estetik vs.

Kirlenecek diye endişem olur diye bilerek seçerek koyu renk döşeme aldım

Bundan önceki aracımda neyime güvendiysem açık renk döşeme ile aldım, sürekli kot giyerim, onun bile rengi çıktı koltuğa, gına geldi sattık
lrfan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13-07-2020, 05:31:41   #23
ceycey34
Kıdemli ST Üyesi

Ad - Soyad: mehmet ceyhan

Alıntı:
octa´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben geçen sene aldığım minderi paylaşayım. 10.000 km'dir araçta duruyorlar. Hiçbir yırtılma olmadı. Üzerine bir şey dökülmedi ama sadece 1 kere evde yıkamak için üstüne su döküp denedim. Suyu alta geçirmiyor. Baya gergin durmalarına rağmen siyah lastikleri de kopmadı. İç süngerleri yıkamamıza rağmen dağılmadı. Arka koltuk için de aldım. Onun altında ev halılarında kullanılan kaydırmaz pedlerden var. Lastikleri bağlı olmasa da in bin yapınca kaymıyor. Öndekilere de yok, alırken söylemediğim için yapmamışlardı. Sonradan eklenebilir bir şey zaten ucuz. Koltuklarda herhangi bir iz yapmadı. Tavsiye ederim ancak, n11'deki satıcı puanı biraz düşmüş. Sivas'ta bir işletme.

https://urun.n11.com/koltuk-minderi/...set-P270487226

Tek parça, 2 parça veya takım halinde alınabiliyor.
ürün fena değil ama BOD ürünleri kadar kaliteli durmuyor birde arka koltuklarda izofiks kısımları açık değil gibi. ÖNler için alınabilir belki. Rica etsem bağlantı kısımlarında fotoğrafını çekebilirmsiniz
ceycey34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13-07-2020, 14:22:38   #24
octa
ST Gediklisi

Ad - Soyad: Volkan

Alıntı:
ceycey34´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ürün fena değil ama BOD ürünleri kadar kaliteli durmuyor birde arka koltuklarda izofiks kısımları açık değil gibi. ÖNler için alınabilir belki. Rica etsem bağlantı kısımlarında fotoğrafını çekebilirmsiniz
BOD'un albenisi fazla. İsofix kısımları açık değil, zaten şu an isofix ihtiyacım yok. Belki istenirse, o şekle uygun yapılabilir. Ben alırken dikkat ettiğim nokta, ön koltuklarda sağ ve sol yanak kısımlarını da kapatmasıydı. Çünkü inip, binerken bu noktalardaki deri çok çabuk zarar görüyor. BOD'ta bu şekilde kapatan ürün görmemiştim. Şu an varsa bilmiyorum. Bağlantı kısımları derken bağlantı iplerinden ve ipin tuttuğu noktaları kastediyorsunuz sanırım. Bildiğimiz kumaş şeklinde lastikli ipler. Ucunda kancalarla geliyor. BOD'ta aparat gördüm ama bunda öyle değil.
octa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 26-07-2020, 14:20:00   #25
kudycan
ST Üyesi

Ad - Soyad: Kudret
Otomobil: SUperb 1.5 TSI

BOD dediğiniz koltuk kılıfı nasıl? link var mı?
kudycan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil