Geri git   Skoda Forum ve Yardımlaşma Platformu / Skoda Turkey > SKODATURKEY TEKNİK SERVİS > Superb III

Superb III Bu modele ait sorular, sorunlar, çözümler...

User Tag List

Seçenekler Stil
Alt 13-11-2018, 16:37:04   #101
kartal1903
ST Üyesi

kartal1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: ÇAĞLAYAN GÜNAY
Otomobil: Superb III 1.4 TSI
Ettiği teşekkür: 0
Üye 2 mesajında 2 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
Standart Cevap: Bakım ücretleri

Alıntı:
Manowar´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bir de şikayetleriniz neydi ? Halledebildiler mi? Mesela benim aracımda gıcırdama problemi var. Bir de 10, 20 km/h gibi hızlarda iken direksiyonu kırdığımda tık tık sesi geliyor.
Benim şikayetlerin sizinkinden biraz farklı. Şikayetlerede zaten yüzeysel ilgilendiler. Araç garantili olduğu için her soruna verecekleri yuvarlak cevapları var. Ustamız bir baksın, bu motorun çalışma prensibi böyle gibi kelimeler. Benim aslında bir çok sorunum vardı. En önemlisi sabah soğuk motorda startla birlikte 1 saniyelik bir vınlama veya vakum sesi gibi bir geliyor. 1 senedir durum böyle. Kendilerine ilettim. Sabah soğukken motor ilk çalışma esnasında vakumlama yapıyormuş sesin normal olduğunu söylediler. Ben daha önceki 6 arabamda hiç böyle soğuk start görmedim. Dikiz aynaları açılıp kapanırken kırılacak gibi gıcırdıyordu. Sağ olsun W40 sıvı gresi sıkmışlar. (Biz bilmiyoruz sanki sıkmasını). Yani anlayacağız o anlık hallettiler. Uzun süreli çözüm değil. Fren pedalı sağ sol boşluğu çoktu ayağını çekince traktör pedalı gibi ses çıkartıyordu. Ona da sorun yok dediler. Yani anlatmaya çalıştığım her şeye yüzeysel bakılıyor garanti sürecinde. Yalnız dışarının 2 katı fiyata yaptıkları yağ bakımı, boya koruma, aksesuar vb... işlerin pazarlaması konusunda süperler. Hemen motor koruma ve temizleme hizmeti satmaya çalışıyorlar. Sanayide en kötü ustaya götürsen motorun üstüne zaten bakımda temizler. Bir sonraki bakımında bile randevusunu verecekler neredeyse. Benim aracım manuel olduğu iki senemi doldurduğum anda artık yetkili servise gitmem. Ancak aracım DSG olsaydı garanti uzatımı felan yapabilirdim. Büyükşehirde riske girilmez DSG şanzımanla.
kartal1903 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13-11-2018, 20:04:37   #102
HasanK
Kıdemli ST Üyesi

HasanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: Hasan K.
Otomobil: Superb III 1.6 TDI
Ettiği teşekkür: 37
Üye 46 mesajında 72 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 1 Post(s)

And'a iki sefer uğradım, çok yoğun kimse küçük sorunla uğraşmak istemiyor. Ben ilk bakımı memlekette -Adana- yaptıracak şekilde ayarlayacağım, And'da yaptıramadıklarımı 30dk da kesin olarak çözdüler geçen sefer.

Direksiyonda tık tık sesi bende de var, airbag sargısından oluyormuş galiba. Arabada ufak tefek trim sesi var, kafaya takmamak lazım biraz.

XT1650 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
HasanK isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
HasanK Nick'li kullanıcıya bu mesajı için teşekkür eden üyemiz
Sultan.Baybars (14-11-2018)
Alt 16-11-2018, 10:39:47   #103
kartal1903
ST Üyesi

kartal1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: ÇAĞLAYAN GÜNAY
Üye 2 mesajında 2 kez teşekkür almıştır

Alıntı:
HasanK´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
And'a iki sefer uğradım, çok yoğun kimse küçük sorunla uğraşmak istemiyor. Ben ilk bakımı memlekette -Adana- yaptıracak şekilde ayarlayacağım, And'da yaptıramadıklarımı 30dk da kesin olarak çözdüler geçen sefer.

Direksiyonda tık tık sesi bende de var, airbag sargısından oluyormuş galiba. Arabada ufak tefek trim sesi var, kafaya takmamak lazım biraz.

XT1650 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam çok iyi gözlemlemişsiniz. Şehir içinde kalması sebebi ile çok yoğun bir servis. Benim işyerimin karşısı olduğu için gittim. Kolaylık olsun diye. Dediğiniz gibi trim sesleri çok rahatsız edici boyutta değilse kafaya takmamak lazım. Haliyle oluyor biraz. Sonuçta yollarımızda çok iyi durumda değil. Çukura gir çık gir çık laşkalaşıyor arabalarda.
kartal1903 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-11-2018, 13:11:13   #104
Bilgic
Nová Fabia III Combi

Bilgic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: Bilgiç
Otomobil: Fabia III TSI
Ettiği teşekkür: 193
Üye 320 mesajında 426 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 70 Post(s)

Benim de bu ay sonu bakım zamanı geliyor. Babamın Rapid'in ilk bakımı And Oto'da yapmıştık. Açıkçası memnun kalmadık hiç. Araçları dışarı park etmişler, park ettikleri araçlar arası 2-3 cm mesafe var. Aracınız dışarıda gidin alın gibi bir modları vardı. Ama o zaman tek servisti. Eve gitmek isterseniz de sizi metroya bırakıyorlar kendi aracınızla. Biz hiç memnun kalmadık.

Geçtiğimiz yıl yeni yetkili servis olan Aydoğanlar'da yaptırmıştım, çok memnun kalmıştım. Servisi var şehir içine. Belli saatlerde olan servisi ile sizi bazı noktalara bırakıyor (Şaşmaz, A City, Ankamall, Beşevler, Bahçelievler, Şaşmaz). Tekrardan aynı güzergah üzerinde isterseniz alıyor. Hizmet de iyi, zaten yıllardır VW, Seat, Audi vs. servisi. İşlerine hakimler baya.

Bu yıl Efe de geldi yetkili servis olarak. Eski ekibi duruyor mu, zannetmiyorum.

Açıkçası servis fiyatları çok arttı, pazarlık yapacağım. Yine ya Aydoğanlar ya da Efe'yi kullanırım.
Bilgic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17-11-2018, 02:05:09   #105
urene
ST Üyesi

Ad - Soyad: serdark
Ettiği teşekkür: 3

yazık istenen paralara.insaflı olsalar en fazla %100 karla çalışırlar.dsg olmasa kapısından geçmem
urene isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt Bugün, 15:18:53   #106
plstr
ST Üyesi

Ad - Soyad: ender pel
Üye 0 mesajında 0 kez teşekkür almıştır

Alıntı:
urene´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
yazık istenen paralara.insaflı olsalar en fazla %100 karla çalışırlar.dsg olmasa kapısından geçmem
Ben bakımı kendim yaptım. detaylarını anlatmaya çalıştım. Servisin fazladan yaptığı hiçbir şey yok.

http://www.skodaturkey.com/showthrea...395#post644395
plstr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt Bugün, 16:36:37   #107
Leca
Kıdemli ST Üyesi

Leca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: Levent
Ettiği teşekkür: 65
Üye 108 mesajında 129 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 6 Post(s)

DSG olayı insanı servise bağlıyor ve doğuş da bunu bildiği için sonuna kadar kullanıyor bu durumu maalesef. Benim de garanti bitti ama el mahkum yetkili servise gideceğim mecburen.
Leca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil