Geri git   Skoda Forum ve Yardımlaşma Platformu / Skoda Turkey > SKODATURKEY TEKNİK SERVİS > Fabia I

Fabia I Bu modele ait sorular, sorunlar, çözümler...

User Tag List

Seçenekler Stil
Prev önceki Mesaj   sonraki Mesaj Next
Alt 13-03-2017, 15:28:34   #11
varadin
Kıdemli ST Üyesi

Ad - Soyad: vahdet
Otomobil: Fabia I 1.4 16V
Ettiği teşekkür: 12
Üye 21 mesajında 26 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 8 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
Standart Cevap: travers sonrası gelen tak sesi...

Alıntı:
bipekkan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
@varadin,
Sizin son anlattıklarınızdan fişeklikler hariç ön düzende değişmeyen kalmamış.Aslında hala o tak sesi devam ediyorsa sizin bu sorunlarınızı çözecek tek yer iyi bir rot balansçıdır.Adamlar sadece rot ayarlarına, balanslara bakmazlar. Aracın 4 tekerlekle ilgili dolayısıyla aracın tüm tekerlek izlerinin yerinde olup olmadığınada bakarlar (İkaz etmek lazım).Bu benim başıma 1995 formende başıma geldi.Askeri araç arka sol köşeden vurmuştu arkasından 3-4.000 km de bir sol arka tekerlek bilyası bozulmaya başladı.Meğer kaza sırasında arka kule öne doğru kasarak töleransları dışına çıkmış.Bunu bulan rot balansçılar oldu.Pompayla yerine getirildi sorun düzeldi üstüne bilya değiştirmeden 70.000 km yaptım sattım.
Her şeye rağmen düzen tutmayan araçta sorunu ön motor kasasında aramak lazım ve dediğim gibi bunu tespit edecekte rot-balansçılardır.
fişeklikler ne bilemedim ama onların da değiştiğine eminim. teker rulmanlarına kadar değişti. traversin kaçık olduğunu rot balansçı söyledi. ona da 250 tl verdik traversi düzeltsin diye. ama o da çare olmadı. bir düzen tutmadı. ama yine aynı rot balançıya gidip söyleyeceğim ve yazlıkları taktıracağım. ben genelde il dışında ve ülke dışında oluyorum. yoksa çoktan götürmüştüm olmadı diye.
varadin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil