Geri git   Skoda Forum ve Yardımlaşma Platformu / Skoda Turkey > SKODATURKEY TEKNİK SERVİS > Octavia A7

Octavia A7 Bu modele ait sorular, sorunlar, çözümler...

User Tag List

Seçenekler Stil
Alt 02-01-2016, 20:57:52   #31
**SEMİH**
ST Gediklisi

**SEMİH** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: Semih
Otomobil: Rapid TSI
Ettiği teşekkür: 376
Üye 281 mesajında 366 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 7 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
Standart Cevap: Michelin Cross Climate 4 Mevsim

Bu lastik yerine kara jant+kaliteli bir kış lastiği neredeyse aynı fiyata gelecektir yer sorunu olmayanlar için. Hem daha ufak çaplarda daha uygun fiyatlı lastikleri olacakları gibi birde çok km yapıyorlarsa 2 çift takım daha mantıklı.
Ama yer sorunu varsa kışlar hafif yazlarda kavurucu geçmiyorsa. 4 senede 40 bin km bile yapılmıyorsa bu lastik ilaç gibi gelecektir.
bu lastik 4 mevsim arasında en iyisi olsada lastik ne yazın nede kışın tam performans vermeyecektir.

Konu **SEMİH** tarafından (02-01-2016 Saat 21:41:46 ) değiştirilmiştir..
**SEMİH** isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-01-2016, 21:37:18   #32
kmlglcn
Kıdemli ST Üyesi

Ad - Soyad: Kamil GÜLCAN
Otomobil: Octavia A7 TSI
Ettiği teşekkür: 38
Üye 28 mesajında 37 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 0 Post(s)

Michelin Cross Climate kullanıyorum bir süredir.Kuru,yağmurlu yolda ,10 derece üzerinde ve eksi derecelerde;buzda ve derin karda kullandım,her koşulda memnun kaldım.Son günlerde İstanbul'un durumu malum;kar,buz.ABS hiç devreye girmedi, patinaj hiç olmadı desem yeridir.Yazlık Continental lastiklerime göre de ciddi oranda sessizler.
kmlglcn isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
kmlglcn Nick'li kullanıcıya bu mesajı için teşekkür eden üyemiz
maymetmgs (05-01-2016)
Alt 02-01-2016, 23:38:07   #33
krm789
ST Üyesi

Ad - Soyad: Kerem Dağlı
Otomobil: Octavia A7 TSI
Ettiği teşekkür: 4
Üye 3 mesajında 4 kez teşekkür almıştır

Merhabalar,
Ağustos ayından beri 215 55 R17 ebatında cross climate lastikleri Astra aracımda kullanıyorum. Lastikten o kadar memnunum ki, Astradan söküp yenice aldığım Octaviaya takmak bile istedim. (Octavianın üzerinde Bridgestone er300) geldi. Ama ebat olarak pek iyi olmaz dediler, o nedenle vazgeçtim.

Lastiği hem yazın Ege ve Akdeniz sıcağında hem de şu sıralar kar altında olan İstanbulda detaylıca denedim. Her koşulda performansından genel olarak memnun kaldım. Yazın çok az yakıtı artırıyor ancak yağmur, sulu kar ve kar koşullarında çok başarılı. Yol sesi olarak da bridgestonelarıma göre çok daha sessiz ve yumuşak. Sürekli dağa çıkıyorsanız ya da doğu illerimizde kullanacaksanız bu lastik size göre değil. Ama kullanım güzergahınız çok çeyin değilse büyükşehir kışında gayet iyi iş çıkarıyor.
krm789 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
krm789 Nick'li kullanıcıya bu mesajı için teşekkür eden üyemiz
maymetmgs (05-01-2016)
Alt 02-01-2016, 23:56:33   #34
kcan
uzaklaştırılmış

Ad - Soyad: kadircan
Otomobil: Octavia A7 TDI
Ettiği teşekkür: 137
Üye 95 mesajında 131 kez teşekkür almıştır

Son iki hafta yaşadığım olaylar nedeniyle bir dahaki lastik değişiminde bu lastiği tercih edeceğim gibi görünüyor.
kcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
kcan Nick'li kullanıcıya bu mesajı için teşekkür eden üyemiz
maymetmgs (05-01-2016)
Alt 03-01-2016, 03:20:40   #35
Dre42
uzaklaştırılmış

Ad - Soyad: Enes
Otomobil: Fabia III
Ettiği teşekkür: 144
Üye 152 mesajında 193 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 3 Post(s)

Arkadaşlar bende bu lastiğin testlerini izledim değerler cidden etkiledi. konyada çok sert kış olmuyor zaten aşırı karlı tipili havalarda binmem. Ancak kış boyu da arabayı eve hapsetmek saçma oluyor sabah okula gidip akşam geleceksem güvenip gidemiyorum. Yani öyle zorlu kış şartlarında kullanmayacam sadece sabah gittiğimde akşama kar yağarsa eve sağ salim gelebilmek istiyorum.zaten ertesi güne gideceğim yol büyük oranda açılmış oluyor.geçen gün okuluma inerken yokuşta ABS vura vura indirdim arabayı biri çıksa kesin tokuşturmustuk kafaları o yüzden bu lastiği kendimi güvende hissetmek için almayı dusunuyorum
Dre42 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Dre42 Nick'li kullanıcıya bu mesajı için teşekkür eden üyemiz
maymetmgs (05-01-2016)
Alt 04-01-2016, 16:21:14   #36
Aville
ST Üyesi

Ad - Soyad: Ünsal
Ettiği teşekkür: 5

Bence bu kulvarda michelin'in ciddi bir rakibi var. Nokian weatherproof. Dört mevsim düşünen arkadaşlar bir incelesin derim. Maalesef 225/45 R17 Türkiye'ye getirmedikleri için ben alamadım. WR D4 kışlık set aldım. Merak ettiğim konu dört mevsim lastiklerin 2, 3, 4. yıl performansları nasıl olacak acaba?
Şöyle bir test sonucu var nokian ile ilgili;

"Auto Express teste ek olarak, dört mevsim lastikleriyle ContiWinterContact TS850 kış lastiğini ve Dunlop Sport BluResponse yaz lastiğini de karşılaştırdı. Her iki karşılaştırmada da Nokian Weatherproof, hem kış lastiği özellikleriyle hem de yaz lastiği özellikleriyle iki lastiği de geride bıraktı. "

Konu Aville tarafından (04-01-2016 Saat 16:22:13 ) değiştirilmiştir.. Sebep: imla
Aville isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-01-2016, 09:25:06   #37
maymetmgs
Kıdemli ST Üyesi

maymetmgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: Mehmet
Otomobil: Octavia A5 1.9 TDI
Ettiği teşekkür: 34
Üye 23 mesajında 36 kez teşekkür almıştır

Michelin cross climate şu an kullanıyorum karda yağmurda falan kusursuz bir lastik bu benim fikrim ki ben aracı agresif kullanan bir insanım virajda fren mesafesinde 10 numaradir ben bu lastiğin kullanıcısıyım verdiğiniz paranın hakkını fazlasıyla alırsınız
maymetmgs isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 19-06-2017, 16:44:07   #38
tycho
ST Üyesi

Ad - Soyad: Ergin Demir
Ettiği teşekkür: 0
Üye 3 mesajında 3 kez teşekkür almıştır

Herkese merhaba

uzun bir süredir yazma fırsatım olmadı, bu lastiği 2016 başında havalar kıştan ilkbahara dönerken kullandım.

Açıkcası ben de alırken videoları vs. inceledim ve bütün testleri kış ortamında ve genelde yaz lastiğiyle kıyaslandığı için hiç yaz ortamında nasıl performansı var bir bilgim yoktu.
Olumlu yanı octaviamın sert süspansiyonlarını bir nebze de olsa yumuşattı ve çukur-bozuk yolları daha yumuşak almaya başladı. Ancak benim diğer yorumlarım iyi değil.
Lastiğin tasarımından dolayı gürültülü olması dışında en çok üzen konu sıcak havada (25*C ve üzeri diyelim) tutunma kabiliyetinin oldukça düşük olmasıydı.Fren mesafeleri bariz şekilde uzadı, güven hissi azaldı. Hatta bu lastik takılıyken duramayarak bir de kaza yaptım (kusur lastiğindir demiyorum) ve servise girince eski lastiklerimi tekrar taktım. Bu kış arabayı hiç kullanmadım ve bu yazı da eski lasitklerimle geçirip sonbaharda cross climate'ları tekrar takacağım. Lastikler den nasıl soğuduysam 1 yıldır depoda bekliyor.

Şimdiki aklım olsa güzel bir 4 mevsim lastik alır yoluma devam ederdim...
tycho isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
tycho Nick'li kullanıcıya bu mesajı için teşekkür eden üyemiz
Levcho (19-06-2017)

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil