Geri git   Skoda Forum ve Yardımlaşma Platformu / Skoda Turkey > TEKNİK > Ses ve Görüntü Sistemleri

Ses ve Görüntü Sistemleri Ses, Görüntü, Tesisat...

Alt 14-01-2020, 13:00:47   #181
Levcho
ST Gediklisi

Levcho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: Levent
Otomobil: Octavia A7 TDI
Ettiği teşekkür: 954
Üye 503 mesajında 706 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 85 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
Standart Cevap: Güncel Araç Kamerası İndirimleri

@mkoray79
Koray gel sana bir kamera alalım...
Levcho isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-01-2020, 13:21:28   #182
mkoray79
ST Gediklisi

mkoray79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: Koray
Ettiği teşekkür: 210
Üye 162 mesajında 227 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 53 Post(s)

Alıntı:
Levcho´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
@mkoray79
Koray gel sana bir kamera alalım...
Yeminle aslında o kadar çok ihtiyacım var ki geniş açılı ön ve arka hatta yanları bile alan.
Sebebi de özellikle şerefsiz çekiciler için.
1 sene önce tamponu göcertmişlerdi. Araç vuruktu dediler çıktılar. görüntü olmayınca tabi birşey ispat edemedim. Geçenlerde bir de taksici almıştı tamponu sap sarı boyası çıkmış, Allah'tan tinerle asetonla çıktı boyası ama tabi ispat yok.

Bir ara çok inceledim kameraları ama kafama göre birşey bulamadım. Ya çok pahalı veya fonksiyonel değil. Uygun fiyatlı çok yönlü. Elektrik beslemeyi uzun yolda çakmaklıktan park halinde powerbank'tan yapacağım. mükemmel ama sudan ucuza bir şey bulsam valla hemen alırım.
mkoray79 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-01-2020, 14:39:25   #183
Levcho
ST Gediklisi

Alıntı:
mkoray79´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yeminle aslında o kadar çok ihtiyacım var ki geniş açılı ön ve arka hatta yanları bile alan.
Sebebi de özellikle şerefsiz çekiciler için.
1 sene önce tamponu göcertmişlerdi. Araç vuruktu dediler çıktılar. görüntü olmayınca tabi birşey ispat edemedim. Geçenlerde bir de taksici almıştı tamponu sap sarı boyası çıkmış, Allah'tan tinerle asetonla çıktı boyası ama tabi ispat yok. Bir ara çok inceledim kameraları ama kafama göre birşey bulamadım. Ya çok pahalı veya fonksiyonel değil. Uygun fiyatlı çok yönlü. Elektrik beslemeyi uzun yolda çakmaklıktan park halinde powerbank'tan yapacağım. mükemmel ama sudan ucuza bir şey bulsam valla hemen alırım.
"Sudan ucuz" bir şey bulmana yardımcı olamam, ancak epey tecrübe ettim.
Kamera almaya yine karar verirsen yardımcı olurum.

2 tane 20k power bank ile park haldeki aracta 54 saat kayıt izleme yapabiliyorum aküden enerji almadan ve aküyü etkilemeden.
Bu amaç için kullandığım yedek kameram, sadece hareketli görüntüleri kenara atıyor ve onlari silmiyor sd karttan.

Çok güzel cihazlar var aslında piyasada, ön/arka çift kamera park halinde 5-7fps kayıt yapıyor ve çok uzun süreyi kayıt altına almış oluyorsun.
Neyse, bu kadar gaz yeter, alırsan zaten yazarsın.
Alt 14-01-2020, 16:25:12   #184
octa
Kıdemli ST Üyesi

octa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: Volkan
Ettiği teşekkür: 54
Üye 141 mesajında 167 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 13 Post(s)

Konu sahibi Aykut'a mesaj attım ama sanırım henüz görmedi. Kamera kaşıntısı bende de var. Baya bi araştırdım. Görüntünün her yerinde araç plakaları okunsun dediğinizde, kamera fiyatı direkt 700 lira üstüne çıkıyor. Gece iyi çekim yapıyor denilenlerin çoğunun çekimi sensörlerinden dolayı vasat. Hatta pahalı ürünlerde de vasat. Full frame makine kullanınca her şey vasat geliyor gerçi

Ben GPS özelliğini pek gerekli görmüyorum. Ancak, gidilen hızı ortalama 3-4 km sapma ile gösterdiği için iyi bir kanıt olabilir.

Güç konusunda, aşırı sıcaklarda şişen veya cihazda açılma sıkıntısı çıkartan lityum piller pek sevilmiyor. Kapasitörlüler şart.

Park modu olan var olmayan var...

Görüş açısını çok engellemesin, dışarıdan da çok fazla gözükmesin dersek, ekransız ürünler öne çıkıyor.

Sony sensörlüler, ucuz ürünlerde dahi farkı hissediliyor. Maalesef amerika veya rusya'daki kadar çeşit ülkemizde yok.

Benim şu an gaza gelmezsem 400, kafama yatar gaza da gelirsem 650 lira bandında baktığım ürünler var.

Viofo, Mivue gibi markalar hoş ama verilen paranın hakkını verecek bir görüntü kalitesi sunmadığı için vazgeçtim. Araç kamera piyasasında bence bir şişkinlik var. Bunda alternatiflerin zayıf oluşu, pazarın çeşit anlamında kabız oluşu da etken gibi gözüküyor.

Xiaomi ve Yi ürün yelpazesi güzel, erişilebilir, görüntü kalitesi nispeten tatminkar ürünlere sahip.

Aklımda şu an Türkiye'den direkt satın alınabilen ddpai mini one 32GB var. Kendinden eMMC hafızaya sahip, kapasitörlü, sony sensörlü ve fazla yer kaplamayan bir cihaz. Aynı boyutta iki rakibi var (aslında çok var ama Türkiye'de değiller) Blueskysea B1W (kapasitörlü) ve 70mai 1S (pilli).

Benden şimdilik bu kadar
octa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-01-2020, 18:52:34   #185
Levcho
ST Gediklisi

Alıntı:
octa´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Konu sahibi Aykut'a mesaj attım ama sanırım henüz görmedi. Kamera kaşıntısı bende de var. Baya bi araştırdım. Görüntünün her ............................

Benden şimdilik bu kadar
Konu sahibi Aykut genelde mesajlara ya cevap vermiyor yada çok gecikmeli veriyor.
Ne kadar çok araştırırsan, o kadar çok kafan karışır ve karar veremezsin.
Araştırma yaptığına göre, Donanımhaber'deki Olgu Erhan'ın konularına bakmışsınıdır, Olgu'nun anlatımlarını ve yönlendirmelerini daha yapıcı buluyorum.
Evet, bazı ürünler gerçekten hayal kırıklığı oluşturabiliyor. Gerçek o ki, çin'den gelen kameraların %70'ı, ya kararsız yazılım-dengesiz çalışma ya da ürün kalitesi konusunda başarısız. Türkiye'deki kameralar aşırı pahalı ve özelliksiz.
Şu ana kadar 4 araç kameram oldu, 2 sini sattım.

İlk aldığım kamerayı Türkiye'den almıştım ve hala en kaliteli görüntü ve malzeme kalitesi ve kararlı sistemli olarak onu bilirim. Tek dezavantajı, büyük olması ve ekransız olmasıdır. Blacksys CF100.
Son kameram "mini0906", onda da arka kamera ile çalışırken açılmamam problem çıktı ve çözemedim, hala onu kullanıyorum ama artık hevesim geçti ve tükendim.

Cihazı almadan, tam olarak size uyacak mı anlayamıyorsunuz malesef, özellikle çok seçiciyseniz.
Levcho Nick'li kullanıcıya bu mesajı için teşekkür eden üyemiz
octa (14-01-2020)
Alt 15-01-2020, 09:07:40   #186
hebelup
Kıdemli ST Üyesi

Ad - Soyad: Emre SEZER
Otomobil: Octavia A5 1.4 TSI
Ettiği teşekkür: 15
Üye 47 mesajında 75 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 5 Post(s)

Amerika'yı yeniden keşfetmeye gerek yok arkadaşlar. Fiyat performans ürünü olarak viofo marka kameralar çok rağbet görüyor. gece modlu çift kameralı kapasitörlü vs vs bir kameradan almak istediğiniz herşeyi veriyor. alın kurtulun. ya da şu ara Olguerhan'ın sürekli önerdiği Jado var hem de indirimli. ona da bakabilirsiniz.

Viofo için

https://www.youtube.com/watch?v=_ntH9ue5IAE

Jado için :
https://www.youtube.com/watch?v=86J5xKzvGOU

açıklamalarda indirim kodları ve indirimli ürün linkleri var.
hebelup isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 15-01-2020, 11:32:19   #187
Levcho
ST Gediklisi

Alıntı:
hebelup´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Amerika'yı yeniden keşfetmeye gerek yok arkadaşlar. Fiyat performans ürünü olarak viofo marka kameralar çok rağbet görüyor. gece modlu çift kameralı kapasitörlü vs vs bir kameradan almak istediğiniz herşeyi veriyor. alın kurtulun. ya da şu ara Olguerhan'ın sürekli önerdiği Jado var hem de indirimli. ona da bakabilirsiniz.

Viofo için
https://www.youtube.com/watch?v=_ntH9ue5IAE

Jado için :
https://www.youtube.com/watch?v=86J5xKzvGOU

açıklamalarda indirim kodları ve indirimli ürün linkleri var.
Yazdığınız atasözü malesef bu durum için kullanılamaz. Amerika bir tanedir, ama kamera modelleri ve ihtiyaçlar yüzlerce olabilir. Özellikle çok seçici kişiler iyi arşatırma yapmalı ve yorumları okumadan cihaz alımı yapmamalıdır kanaatindeyim.
Alt 15-01-2020, 11:48:44   #188
lrfan
Administrator

lrfan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: lrfan
Otomobil: Karoq 1.0 TSI DSG
Ettiği teşekkür: 13,036
Üye 7,960 mesajında 17,072 kez teşekkür almıştır

Viofo 119s halen kullanımda bende, taktığımdan beri üzmedi her anlamda
lrfan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-01-2020, 09:16:48   #189
hebelup
Kıdemli ST Üyesi

Ad - Soyad: Emre SEZER
Otomobil: Octavia A5 1.4 TSI
Ettiği teşekkür: 15
Üye 47 mesajında 75 kez teşekkür almıştır

Alıntı:
Levcho´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yazdığınız atasözü malesef bu durum için kullanılamaz. Amerika bir tanedir, ama kamera modelleri ve ihtiyaçlar yüzlerce olabilir. Özellikle çok seçici kişiler iyi arşatırma yapmalı ve yorumları okumadan cihaz alımı yapmamalıdır kanaatindeyim.

Yazdığım atasözü değil, deyim değil, toplamda verilecek uğraş bakımından referans (0 noktası) olması için söylenmiş bir sözdü.

Sözü söylerken anlatmak istediğim şey uğraşmaya gerek olmadığıydı. Kamera modelleri 1000 tane bile olsa, siz istediğiniz kadar seçici de olsanız bir kamerada arayabileceğiniz tüm özellikler söylediğim markada var.

-Sabitleme lazım. VAR
-IR lazım. VAR
-Offline kayıt lazım. VAR .....
-İkinci kamera desteği, gps desteği, 1080p kayıt, wi-fi, sonsuz döngülü kayıt, cpl filtre, gece kayıt.........

İsteyeceğin ve istemeyeceğin her türlü özellik var. O nedenle Amerika'yı yeniden keşfetmeye gerek yok. Uğraşmak efor harcamak istemiyorsan alırsın VIOFO serisi kamerayı keyfine bakarsın.

Uğraşmak isteyenin keyfi bilir. Ama "Aklın yolu birdir"

https://sozluk.gov.tr/?kelime=akl%C4...0yolu%20birdir
hebelup isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-01-2020, 10:16:15   #190
Levcho
ST Gediklisi

Alıntı:
hebelup´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yazdığım atasözü değil, deyim değil, toplamda verilecek uğraş bakımından referans (0 noktası) olması için söylenmiş bir sözdü.
Sözü söylerken anlatmak istediğim şey uğraşmaya gerek olmadığıydı. Kamera modelleri 1000 tane bile olsa, siz istediğiniz kadar seçici de olsanız bir kamerada arayabileceğiniz tüm özellikler söylediğim markada var.
-Sabitleme lazım. VAR
-IR lazım. VAR
-Offline kayıt lazım. VAR .....
-İkinci kamera desteği, gps desteği, 1080p kayıt, wi-fi, sonsuz döngülü kayıt, cpl filtre, gece kayıt.........
İsteyeceğin ve istemeyeceğin her türlü özellik var. O nedenle Amerika'yı yeniden keşfetmeye gerek yok. Uğraşmak efor harcamak istemiyorsan alırsın VIOFO serisi kamerayı keyfine bakarsın.
Uğraşmak isteyenin keyfi bilir. Ama "Aklın yolu birdir"
https://sozluk.gov.tr/?kelime=akl%C4...0yolu%20birdir
Uyarı için teşekkürler, atalarımız Amerikayı bilmiyordu, doğru ya, atasözü olamaz. Haklısınız.
Bu önerdiğiniz kamerada şöyle bi özellik var mı?
Kesin var olduğunu onaylamanız gerekiyor. Onaylamanız için de test ederek bilmeniz gerekiyor.
Park halinde kayıt yapacaktır, olası insan/araç/nesne yaklaşımlarının videosunu, nesnenin kamera menzile girşinden 5 saniye öncesinden, kamera menzil çıkışına kadar olan videosunu (25fps) EVENT klasörüne atacaktır ve döngüsel kayıtta bu videoyu silmeyecektir. Aynı şekilde, kameradaki G sensör darbe algılaması sayesinde de ilgili darbe kayıtları EVENT klasörüne gitmeli. Örnek, kameranın menzili/açısı dışından bir araba/nesne araca sertçe çarptı ve gitti.
Özetle; Araca yaklaşanların görüntüsü gerekiyor. Araç otoparkta veya kapalı garajda park halinde.
Sizden bilgi-yanıt bekliyorum, sizden gelecek kesin net bilgilere göre bu kameradan tedarik edeceğim. Kesin biliyorsanız ve test etmişseniz bana yanıt yazınız lütfen .
Diğer tüm kameralarda, park halindeki kayıt, 5 fps olarak (ayara göre) gerçekleşir ve sürekli kayıt alınır. Bir olay yaşanması halinde, hafıza kartında kayıtlı tüm kayıtları oturup izlemek gerekiyor. Olay çok önce yaşandıysa, döngüsel kayıttan dolayı olay videosu silinmiş olur. veya hareket sensörlü kameralar var, ancak nesne gelip artık aracın yanından ayrılırken kayda başlar ve olay anı kayıt altına alınmaz.
Şöyle bir senaryo düşünün; Aracınız otoparkta, bugün pazartesi, tüpçü geldi, aracınıza çarptı ve gitti. Siz hasarı bugün farketmediniz, yarın da fark etmediniz. Cuma günü baktınız ki araç hasarlı, kamera kayıtlarına baktınız, 128gb hafıza kartı ile en eski kayıt salı gününe ait. Oturdunuz bilgisayarın başına en az 1 gün boyunca tüm kayıtları incelediniz ve hasarın meydana geldiği olayı bulamadınız.

Bu cihazın adı seyir kamerası, ancak madem ki tam fonksiyonel, park kaydı da var, böyle bir park özelliği de olmalı.

Vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkür ederim. Umarım bu kamerada bu özellik vardır, kamerayı alırım ve benim kamera arayışım sona erer.

Konu Levcho tarafından (16-01-2020 Saat 10:21:22 ) değiştirilmiştir..

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil