Geri git   Skoda Forum ve Yardımlaşma Platformu / Skoda Turkey > SKODATURKEY TEKNİK SERVİS > Yeti

Yeti Bu modele ait sorular, sorunlar, çözümler...

User Tag List

Seçenekler Stil
Alt 26-06-2018, 14:19:49   #511
mşah
ST Gediklisi

mşah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: MEHMET
Otomobil: Yeti 1.4 TSI
Ettiği teşekkür: 952
Üye 675 mesajında 967 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 150 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
Standart Cevap: Skoda Yeti sahipleri ve sevenleri kulübü

Alıntı:
Poseidoneptune´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yeti gitti Octavia geldi...
Hayırlısı olsun. Yeti ile arasında + - dikkatini çeken farklar nedir, ileride keşke satmasaydım yada iyi ki satmışım deme ihtimalin nedir .
mşah isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
mşah Nick'li kullanıcıya bu mesajı için teşekkür eden üyemiz
Poseidoneptune (26-06-2018)
Alt 26-06-2018, 15:12:58   #512
Poseidoneptune
Kıdemli ST Üyesi

Ad - Soyad: Onur
Otomobil: Octavia A7 TDI
Ettiği teşekkür: 77
Üye 36 mesajında 54 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 18 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
Standart Cevap: Skoda Yeti sahipleri ve sevenleri kulübü

Çok teşekkür ederim Mehmet Bey.
İlk olarak aracımı değiştirmek istememin nedeni eşim çocuğumla beraber her gün kıtalar arası yolculuk yapacak. Aynı zamanda neredeyse yılda 15-20 bin km arası yol yapıyorduk. Her gün yapılacak bu yolculuk yılda bize 10 bin km olarak yansıyacağı için dizel araç ekonomik açıdan vazgeçilmezim oldu.

Yetinin iç ferahlığı ve sürüşteki o yüksekten yola hakimiyeti Octavia da yok.
İlk başlarda yere oturuyormuşum gibi geldi Octavia da ve trafikte özellikle gerçek Suvların ne kadar devasa olduğunu fark ettim. Yeti de böyle gelmiyordu. Yetide cam tavan ayrı bir ferahlık katıyormuş onu da anladım.

Yetinin yol tutuşunun o yüksekliğe rağmen mükemmel olduğuna kanaat getirdim. Octavianınki kötü demiyorum kesinlikle ama yükseklik farkına rağmen Yeti mükemmel.

Yeti 2012 modeldi Octavia 2015 model yol bilgisayarı multimedya ve ses sistemi teknolojik olarak kesinlikle farklı ki bu da normal.

Biz doğa sporlarına tutkun gezmeyi seven bir aileyiz. özellikle çoçuktan sonra yetiye Port bagaj almak zorunda kalmıştım Octavianın bagajı inanılmaz gerçekten inanılmaz. Yeti'den önce Clio sport tourer SW aracım vardı ondan daha geniş kesinlikle.

Yetide son zamlarla km de yakıt tüketimim 48 kr/km idi octavia da 32kr/km şu an. İstanbul içi ve izmit-istanbul arası karma tüketimlerde. ama söyle bir durum var yetide 120km hızın üstünde ort yakıt tüketimi hız sabitlediğimde 8,5 lerde iken octavia da 4 lerde bunu izmit-istanbul arası aynı yerde karşılaştırdığımı belirtmek isterim. Yetinin lastiği 225 50 17 goodyear efficent grip A A etiketli lastikken octavia 225 45 17 ebadında lassa c a etiketine sahip.

Octavianın arka tarafı daha geniş çoçuk koltuğundan sonra kalan alanı karşılaştırıyorum.

Dizel araç gerçekten sesli 2,5 yaşındaki ufaklık ilk çalışmada baba bu neden bu kadar ses çıkarıyor diye sordu. daha önceki sahibi 30.000 bakımına soktum dedi ama ben ne olur ne olmaz diye 38000 de hafta sonu tekrar bakıma soktum Motul Specific 504 507 yağ ile değiştirdim motor yağımı ilk çalışmadaki ses inanılmaz azaldı.

şimdilik hikaye bu kadar yaklaşık 1400 km oldu.
Poseidoneptune isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Poseidoneptune Nick'li kullanıcıya bu mesajı için teşekkür eden üyemiz
lrfan (26-06-2018)

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil