Geri git   Skoda Forum ve Yardımlaşma Platformu / Skoda Turkey > SKODATURKEY TEKNİK SERVİS > Superb II

Superb II Bu modele ait sorular, sorunlar, çözümler...

Alt 30-08-2019, 22:42:03   #11
berberci68
ST Üyesi

berberci68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: Turgay içer
Otomobil: Superb II 1.6 TDI
Ettiği teşekkür: 1
Üye 0 mesajında 0 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 1 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
Standart Cevap: Hararet yaptı!!!

Alıntı:
szteker´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
benim son üç 1,6 tdi (rapid,süperb,süperb) daha 50 bin km olmadan hepsinde devirdaim sistemlerinde arıza oldu kronik yani sanayilerde kurcalatmayın servisler problemi çok iyi bliyor. servise götürmek lazım.
Olay kronikleşmeden ziyade şöyleymiş. Tüm devir daim tesisatı ı değiştirdik ama o dalgalanmayı bulamadık bir türlü. Bayramda memlekete girmiştik orda araba kızdırma bujisi yaktı marşa uzun uzun bastı ve araba kendini korumaya aldı belli bir hızı geçmiyor zaten hızlanmıyor da. Bu arada motor arıza ışığı da yandı. Çekiciyle öözel bir servise götürdüm aracın mekanik Bir kısmında parçalar değiştirilerek denendi ve sıkıntı çözülmüyor. Son olarak elektrik tesisatı kontrol edildi. Uzun bir süre sonra beyine giden bir kablo oksitlenmiş ve beyin içinde bir kart da su sebebiyle oksitlenmiş. Bunlar temizlendi ve arabanın tüm sıkıntısı giderilmiş oldu. Bunun üstüne tekrar yola çıktım. Bir yere uğradıktan sonra bu seferde şanzıman arızalandı sürekli dot ekranda anahtar işareti geliyordu ve araba yürümüyordu. Yine Çekiciyle götürdüm arabayı kavranması değişti. Şuan araba da bir sıkıntı kalmadı uzun süre kullanırım.

Bu arada araba bu kadar masraf, bu kadar sıkıntı çıkarmasına rağmen arabanın özellikle uzun yol konforuna rahatlığına hayranım.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
berberci68 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-09-2019, 08:15:42   #12
hosukoglu
ST Üyesi

Ad - Soyad: mehmet irfan hösükoğlu
Otomobil: Superb II
Ettiği teşekkür: 3
Üye 11 mesajında 23 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
Standart Cevap: Hararet yaptı!!!

Devirdaim arızası benim de başıma 60000 de geldi ancak pompa çalışıyor su sızdırıyordu trigerle beraber serviste değiştirdik.
Anlatılanlardan anladığım arabada elektronikle alakalı bir sıkıntı var bir oradan bir buradan arıza lambası yakması buna işaret ediyor bence.

Chip tuning gibi bir işlem yapılmış mı ya da beyine km düşürme gibi bir müdahale olmuş olabilir mi ?
hosukoglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hosukoglu Nick'li kullanıcıya bu mesajı için teşekkür eden üyemiz
sadroalin (09-09-2019)

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil