Geri git   Skoda Forum ve Yardımlaşma Platformu / Skoda Turkey > SKODATURKEY TEKNİK SERVİS > Fabia III

Fabia III Bu modele ait sorular, sorunlar, çözümler...

User Tag List

Seçenekler Stil
Alt 04-11-2016, 10:24:04   #11
A.L.P.E.R
Kıdemli ST Üyesi

A.L.P.E.R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: Alper
Otomobil: Fabia III TSI
Ettiği teşekkür: 30
Üye 25 mesajında 31 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 12 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
Smile Cevap: Fabia III Dişli Oranları-1.0MPI(44-55kW)-1.2TSI(66-81kW)-1.4TDI(66-77kW)

Alıntı:
Eray Güler´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
yakıt tüketimini uzun süreli olanı vs. sıfırladınız değil mi? belki önceki sahibi çok agresif bir sürücü olabilir. birde aracı her çalıştırdığınızda çok kısa mesafeler gidiyorsanız.. 3-5 km gibi.. yakıt tüketimi hiç düşmez motor ısınmaya fırsat bulamadığından. anneme aynı motorlu leon aldık o bile ağırlığına rağmen görmedi o litreleri tabiiki sakin kullanımla. tüm tüketim ortalamalırını sıfırlayın ve gaz pedalına aynı bir kedinin başını okşar gibi dokunun farkı göreceksiniz herşeyi sıfırladıktan sonra bir süre ellemeyin 1000 km civarında bir kullanımdan sonra ortalama tüketimi buradan paylaşırsanız biz de bilgilenmiş oluruz

ekleme: bulunduğunuz şehir yakutiye yazıyor eğer Erzurum Yakutiye ise hava sıcaklıkları şu an baya düşük aracınızın ısınması İstanbul'a göre daha geç olacaktır. bunun yanında eğer rakımı yüksek bir yerdeyseniz havadaki basınç düşeceğinden aracınızın çekişi düşecektir ve siz normal hızlarda gitmek için bile farkında olmadan daha çok gaza basacaksınız demektir. bu etmenlerin biri veya birkaçı birleştiğinde tüketim artabiliyor. ben kendi aracımla kartepeye tırmandığımda tepelere doğru araç gitmez oluyor rakım birden hızlı bir şekilde arttığı için farkı hissedebiliyorum.

fabrika verisi dedikleri yakıt tüketimi gerçek anlamda fabrika verisi. çünkü o tüketimler elde edilirken pedala nasıl dokunacağını çok iyi bilen 65-70 kiloluk cücük gibi adamlarla kapalı bir odanın içinde elde ediliyor. 0-100 km saniye değerlerini gözüne sokarlar aracı tanıtırken hadi dip gazla kalk ve öyle devam et yiyosa ozamanki yakıt tüketimini de yazsınlar.

son bir öneri olarak bu araçlar turbolu araçlar ve turbonun yağlanması büyük önem arz etmekte, hava sıcaklığı 10 derecenin altına düştüğünde aracınızı ilk çalıştırmada rölantide 1-2 dakika hiç gaza basmadan (cabuk ısınsın diye) bekleyin hareket etmeden önce. bu henüz ısınmamış ve bal kıvamına gelmiş motor yağınızın ısınmasını ve akışkanlığının artmasını sağlayacaktır, araç turbonuzun yağlamasını doğru bir şekilde yapacaktır.
Eray bey verdiğiniz bilgiler için teşekkürler çok güzel ve teknik olarak bahsetmişsiniz tabi bu forumda yeniyim ve tanınmıyoruz diğer forumlar tanırla hyundaclub techturkey vs. bu bahsettikleriniz yıllardır ben insanlara anlatırdım ilkkez karşıdan aldım özetle kendim mak. müh. iyim yıllardır sanayide çıraklım var ayrıca aktif olarak offroad cuyuz ve ist.park dirft takımı ve özel olarak ileri sürüş eğitimi veriyorum...

Bahsettiğiniz fabrikalara italya almanaya da bizzat eğitim için gittiğimizde gördüm inceledim belirttiğiniz gibi hatta daha fazlalarını yapıyorlar tamponlarıda çıkaranlar var ekstra hiçbir şey yok günlük yaşamla hiç alakası yok 0derece eğim sürtünmesiz yol toplam 100 metre içerisnde dönüp duruyorlar40km. ile vs.

ayrıca geçen yıl resmi olarak uzun yol en aza yakıt tüketimi rekoru bende 2.4 lt ile ilerde belirtirim bunları

benim bahsettiğim 8-9 lt ler zaten normala 1.2tsi araca sorun kavramada zaten klasik dsg sorunu servis değişecek garantiden müsait zamanda bırakacam değişsin diye sonrasında uzun yolda 2.5lt hedefini denerim

açıkcası foruma yabancıyım çok aktif görünmüyor zamanla bu deneyimleride paylaşırım

Biz burda nefes alamıyoruz ki araçta alsın 2 kat fazla yakıyor zaten tüm araçlar.
A.L.P.E.R isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
A.L.P.E.R Nick'li kullanıcıya bu mesajı için teşekkür eden üyemiz
Eray Güler (04-11-2016)
Alt 04-11-2016, 11:34:20   #12
Eray Güler
Kıdemli ST Üyesi

Ad - Soyad: Eray Güler
Otomobil: Arabam yok
Ettiği teşekkür: 63
Üye 57 mesajında 67 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 20 Post(s)
Standart Cevap: Fabia III Dişli Oranları-1.0MPI(44-55kW)-1.2TSI(66-81kW)-1.4TDI(66-77kW)

Hocam biZ bosuna anlatmisiz ozaman , asil bizim sizden ogrenecek cok seyimiz var Ben hep basima gelen seyleri yaziyorum burada... Karsilikli saygi cercevesinde herkesin birbirinden birseyler ogrenebilecegine inananlardanim. Lutfen siz de, zaten bildiginiz seyleri yazmaktan cekinmeyin, hepimiz faydalanalim
Eray Güler isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eray Güler Nick'li kullanıcıya bu mesajı için teşekkür eden üyemiz
A.L.P.E.R (04-11-2016)
Alt 02-12-2016, 10:17:49   #13
tugkancelebi
Kıdemli ST Üyesi

tugkancelebi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: tugkan çelebi
Otomobil: Markanızı seçiniz
Ettiği teşekkür: 121
Üye 28 mesajında 31 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 16 Post(s)
Standart Cevap: Fabia III Dişli Oranları-1.0MPI(44-55kW)-1.2TSI(66-81kW)-1.4TDI(66-77kW)

Arkadaşlar fabia 3 deki dsg ile golf leon İbiza daki dsg. Aynı mı fabia 3 ün vites geçişleri yavaş gibi geldi ? Görsel bir yanılgı mı acaba ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
tugkancelebi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-12-2016, 10:46:33   #14
Eray Güler
Kıdemli ST Üyesi

Eğer kastettiğiniz şey devir saatinin leonda üst vitese geçerken hızlı inmesi fabiada daha yavaş inmesi ise göz yanılması olduğu konuşulmuştu daha önce. Şanzımanlar birebir aynı ancak belkide yazılımsal olarak bir fark vardır, bilemiyorum.
Alt 04-12-2016, 01:46:25   #15
Erdem T.
Kıdemli ST Üyesi

Erdem T. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: Erdem
Ettiği teşekkür: 33
Üye 52 mesajında 88 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 21 Post(s)

Alıntı:
A.L.P.E.R´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
2 haftadır kullanıyorum seriliğinide çok test edemedim ama normal sürüşte dahi 9 lt yakıyor basmaya çekiniyorum
Ben bugün yalnızca 20 dakika biraz agresif kullandım acelem olduğu için. Benzin ibresi iki kalın çizgi arası kadar düştü. Arabayı alalı daha 2 hafta oldu ama satmayı düşünmeye başladım şahsen. 2 haftada 100 kilometre hızı yalnızca bugün geçtim ama 600 km. olmadan benzin deposu boşaldı. Bir depo daha deneyip satacağım muhtemelen.
Erdem T. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-12-2016, 04:16:39   #16
A.L.P.E.R
Kıdemli ST Üyesi

A.L.P.E.R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: Alper
Ettiği teşekkür: 30
Üye 25 mesajında 31 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 12 Post(s)

Alıntı:
Erdem T.´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben bugün yalnızca 20 dakika biraz agresif kullandım acelem olduğu için. Benzin ibresi iki kalın çizgi arası kadar düştü. Arabayı alalı daha 2 hafta oldu ama satmayı düşünmeye başladım şahsen. 2 haftada 100 kilometre hızı yalnızca bugün geçtim ama 600 km. olmadan benzin deposu boşaldı. Bir depo daha deneyip satacağım muhtemelen.
Yakıtı normal diyorlar ki bencede düşük motor ve turbolu araç yakacak illa ki ama daha önce benzinli araç kullanmadım 10 km de ibreni oynaması acayip moral bozan bir durum ama alırken buna razı olarak aldım şöyle düşünmek gerek 1.4 tdi si 75bin liraya geliyor belki biraz az yakar ama 15 binlira lık yakıtı ben 10 yılda anca kullanırım hesapladım o kadar binmemde böyle avantajlı oluyor 2-3 lira fark olsa dizel alırım zaten ve benzinin sesiz motoruda hoş bir durum motorsuz araçta gidiyorsun gibi.
A.L.P.E.R isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-12-2016, 21:06:29   #17
Eray Güler
Kıdemli ST Üyesi

Benzinliye alistiktan sonra, dizele binmeye baslayinca traktör kullaniyormus gibi hissediyor insan

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil