Geri git   Skoda Forum ve Yardımlaşma Platformu / Skoda Turkey > SKODATURKEY TEKNİK SERVİS > Superb II

Superb II Bu modele ait sorular, sorunlar, çözümler...

User Tag List

Seçenekler Stil
Alt 12-01-2014, 17:00:12   #21
chook
ST Gediklisi

chook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: mustafa
Otomobil: Superb II
Ettiği teşekkür: 200
Üye 102 mesajında 142 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
Standart Cevap: Chiptuning 1.6 TDI 105 PS yaptıranlar ve deneyimleri

Bu yazilim ile ilgili suphelere .son verecek bu isi teknik ve tecrube ile bilen usta arkadasimiz var mi acaba formda
chook isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
chook Nick'li kullanıcıya bu mesajı için teşekkür eden üyemiz
acarbaran (26-02-2014)
Alt 12-01-2014, 17:19:06   #22
deathbomb
Superb Tutkunu

deathbomb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: Yusuf AYGEN
Ettiği teşekkür: 96
Üye 59 mesajında 93 kez teşekkür almıştır

Alıntı:
kadir_´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Eğer aracınıza 4-5 sene binecekseniz ben DSG ler için chip tavsiye etmiyorum.30-40 binden sonra sıkıntı çıkarmaya başlıyor bir çoğunda
Düz vitesler için tavsiye eder misiniz? Forumda çok fazla kişinin bu işi yaptırmak istediğini ancak kafasındaki sorular yuzunden yaptırmadığını biliyorum. Bu işi bilen kişilerden öneriler rica ediyorum.
deathbomb isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-01-2014, 17:24:02   #23
chook
ST Gediklisi

Alıntı:
deathbomb´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Düz vitesler için tavsiye eder misiniz? Forumda çok fazla kişinin bu işi yaptırmak istediğini ancak kafasındaki sorular yuzunden yaptırmadığını biliyorum. Bu işi bilen kişilerden öneriler rica ediyorum.
Aynen katiliyorum size
Hatta topluca yaptira biliriz
Alt 12-01-2014, 17:57:30   #24
ogulcandac
ST Üyesi

Ad - Soyad: ogulcandac
Ettiği teşekkür: 12
Üye 8 mesajında 10 kez teşekkür almıştır

Alıntı:
viperking´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tüm turbo beslemeli araçlara yazılım şart bence. Araç bambaşka oluyor çünkü.

DSG ile chip iyi anlaşamıyor, yapılsa bile torku kısmak gerekiyor. Bu hesabın iyi yapılması lazım.
go
Turbo büyütünce aracınızn turbo su daha geç dolar. Bu da alacağınız güçleri daha üst devirlerde almanıza neden olur. Alt devirler eskisine göre daha ölü bir hal alabilir. Ayrıca büyük turbo = bir ton hesap kitap ve mekanik müdahele demektir. Yanlış yapılırsa sanayiden çıkamazsınız. Hadi her şey yolunda gitti diyelim tasarruf için aldığınız 1.6TDI kullandığınız ekipmana göre bir 2.0 veya 2.5TDI kadar yakıt harcayacaktır.

Bence yazılım perf ve ekonomi için yeterlidir. Yok illa daha da gitsin diyorsanız kutu içi filtre, egr ve dpf iptali ile, güzel bir downpipe, orta susturucu iptali ve yazılımın buna göre ayarlanması size yetecektir.
Açıkça söylemek gerekirse aracın düşük devirlerdeki torkundan oldukça memnunum. Ancak denediğim tüm DSG lerde olduğu gibi (golf,passat,jetta,octavia) gaz tepkime süresi tatmin edici seviyede değil. Arap atı gibi sonradan açılıyor. Performans ve yakıt açısından araç cüssesine göre oldukça iyi bir iş çıkardığını düşünüyorum o yüzden şimdilik araçta herhangi bir değişiklik düşünmüyorum. Teşekkür ederim görüşünüz için...
ogulcandac isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
ogulcandac Nick'li kullanıcıya bu mesajı için teşekkür eden üyemiz
devrimecz (12-01-2014)
Alt 12-01-2014, 18:21:30   #25
kadir_
Kısa Bir Ara..

kadir_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: Ethem Kadir Öztürk
Otomobil: Octavia A4
Ettiği teşekkür: 2,421
Üye 2,606 mesajında 4,016 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 14 Post(s)

Alıntı:
deathbomb´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben bu işin uzmanı değilim öncelikle bunu belirteyim.Sadece okuduklarımdan ve bu işi yapanlardan aldığım bilgiyle size yardımcı olmaya çalışıyorum.Forumdaki GJ plaklı fabia ya yazılım yaptırmaya gittiğimizde Mehmet Gazihanla muhabbetim olmuştu ve arabanın eski yeni halini değerlendirerek yorum yapıyorum.

Fabia dan yola çıkarsa gittiğimizde 90 hp idi çıktığımızda 135 hp yapılmıştı ve arabanın resmen kaderi değişmişti o 2-3-4 viteste dip gaz yaptığında ara hızlanması falan bana çok çok güzel gelmişti arasının hakkını veriyordu ve arabanın sahibi gökçen hala yazılımla kullanıyor çokta memnun.

Yakıt konusuna gelirsek düşüş anca uzun yolda çok titiz davranırsanız oluyor.Şehir içinde 0,5-1 lt civarında artış oluyor.

Fabia da en büyük sıkıntıyı tutunma konusunda yaşadık araçta ASR olmadığında 3.viteste bile patinaja düşüyordu bundan dolayı daha stabil olması için 115 hp ye çekilde ama superB lerde bu sorun olacağını pek sanmıyorum.

Benim 1.6TDI için gözlemlerim bunlar.Kendim 1.8T octavia kullanıyorum fabia 135 hp iken deneme yaptık.Işıklardan kalkıp biraz yüklendik Benim aracım 150 hp olmasına rağmen fabianın yarım boy gersinde kaldım onun haifliği ve 320 torku gerçekten küçük bir canavar görevi görüyor

Benim yorumum ne derseniz ben 1.6 TDI manuel kullansam ilk işim yazılım yaptırmak olurdu.Neder derseniz ara hızlanmaları ciddi anlamda değişiyor ama o gaz pedalının tepki olayına pek etki etmiyor onun için sprint booster tarzı geçikmeyi önleyici ürünler kullanmak lazım.

Bu arada ben araba konusunda titiz biriyim bakımlarını kısa aralıklarla yaptırım ve sürekli takip ederim.Eğer siz sadece servis ışığı yanınca arabayı servise götürüyorsanız o zaman yazılım ilerki kmlerde başınızı ağrıtabilir
Alt 12-01-2014, 18:29:11   #26
chook
ST Gediklisi

Alıntı:
Ben bu işin uzmanı değilim öncelikle bunu belirteyim.Sadece okuduklarımdan ve bu işi yapanlardan aldığım bilgiyle size yardımcı olmaya çalışıyorum.Forumdaki GJ plaklı fabia ya yazılım yaptırmaya gittiğimizde Mehmet Gazihanla muhabbetim olmuştu ve arabanın eski yeni halini değerlendirerek yorum yapıyorum.

Fabia dan yola çıkarsa gittiğimizde 90 hp idi çıktığımızda 135 hp yapılmıştı ve arabanın resmen kaderi değişmişti o 2-3-4 viteste dip gaz yaptığında ara hızlanması falan bana çok çok güzel gelmişti arasının hakkını veriyordu ve arabanın sahibi gökçen hala yazılımla kullanıyor çokta memnun.

Yakıt konusuna gelirsek düşüş anca uzun yolda çok titiz davranırsanız oluyor.Şehir içinde 0,5-1 lt civarında artış oluyor.

Fabia da en büyük sıkıntıyı tutunma konusunda yaşadık araçta ASR olmadığında 3.viteste bile patinaja düşüyordu bundan dolayı daha stabil olması için 115 hp ye çekilde ama superB lerde bu sorun olacağını pek sanmıyorum.

Benim 1.6TDI için gözlemlerim bunlar.Kendim 1.8T octavia kullanıyorum fabia 135 hp iken deneme yaptık.Işıklardan kalkıp biraz yüklendik Benim aracım 150 hp olmasına rağmen fabianın yarım boy gersinde kaldım onun haifliği ve 320 torku gerçekten küçük bir canavar görevi görüyor

Benim yorumum ne derseniz ben 1.6 TDI manuel kullansam ilk işim yazılım yaptırmak olurdu.Neder derseniz ara hızlanmaları ciddi anlamda değişiyor ama o gaz pedalının tepki olayına pek etki etmiyor onun için sprint booster tarzı geçikmeyi önleyici ürünler kullanmak lazım.

Bu arada ben araba konusunda titiz biriyim bakımlarını kısa aralıklarla yaptırım ve sürekli takip ederim.Eğer siz sadece servis ışığı yanınca arabayı servise götürüyorsanız o zaman yazılım ilerki kmlerde başınızı ağrıtabilir

Standart bakim ve titizlikle haraket edipte soru yasayan var mi
Sorun neler olabilir
Alt 12-01-2014, 19:23:28   #27
devrimecz
Kıdemli ST Üyesi

devrimecz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: devrim bey
Ettiği teşekkür: 16
Üye 7 mesajında 7 kez teşekkür almıştır

Alıntı:
viperking´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tüm turbo beslemeli araçlara yazılım şart bence. Araç bambaşka oluyor çünkü.

DSG ile chip iyi anlaşamıyor, yapılsa bile torku kısmak gerekiyor. Bu hesabın iyi yapılması lazım.

Turbo büyütünce aracınızn turbo su daha geç dolar. Bu da alacağınız güçleri daha üst devirlerde almanıza neden olur. Alt devirler eskisine göre daha ölü bir hal alabilir. Ayrıca büyük turbo = bir ton hesap kitap ve mekanik müdahele demektir. Yanlış yapılırsa sanayiden çıkamazsınız. Hadi her şey yolunda gitti diyelim tasarruf için aldığınız 1.6TDI kullandığınız ekipmana göre bir 2.0 veya 2.5TDI kadar yakıt harcayacaktır.

Bence yazılım perf ve ekonomi için yeterlidir. Yok illa daha da gitsin diyorsanız kutu içi filtre, egr ve dpf iptali ile, güzel bir downpipe, orta susturucu iptali ve yazılımın buna göre ayarlanması size yetecektir.
Teşekkürler. Bir araca en fazla 3 yıl biniyoruz. Teknoloji de hızla değişiyor. Ülkemizdeki Ötv adaleti de malum.2.0 motor ile 1,6 arasında 60.000 TL fark var.O nedenle böyle bir yol arayışına geçtim. İnşallah bir şey olmaz. Ayrıntılı bilgi için de teşekkür ederim. Turbo ile beraber motorda ne gibi değişiklilkler yapmak gerekir. Üst kapak ,egzantrik gibi mi ?
devrimecz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-01-2014, 20:48:21   #28
deathbomb
Superb Tutkunu

deathbomb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: Yusuf AYGEN
Ettiği teşekkür: 96
Üye 59 mesajında 93 kez teşekkür almıştır

Alıntı:

Bilgi için teşekkür ederim abi. Ellerine sağlık. Bu vesileyle kandiliniz mübarek olsun.
deathbomb isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-01-2014, 21:37:59   #29
ugurdemirel
Kıdemli ST Üyesi

ugurdemirel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: UĞUR DEMİREL
Otomobil: Superb II 1.6 TDI
Ettiği teşekkür: 16
Üye 95 mesajında 155 kez teşekkür almıştır

Ben para işini halledebilirsem hiç düşünmeden yaptiracam. Bu arada güle güle kullanin aracinizi.
ugurdemirel isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
ugurdemirel Nick'li kullanıcıya bu mesajı için teşekkür eden üyemiz
devrimecz (12-01-2014)
Alt 12-01-2014, 21:46:53   #30
c@n77
Mean vRS...

c@n77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: Can Kelesoglu
Otomobil: Fabia vRS
Ettiği teşekkür: 385
Üye 286 mesajında 429 kez teşekkür almıştır

Dsg sanziman olarak 300 nm tork a kadar dayaniklidir... zaten istedigiiz kadar acin arac 300 nm torkun ustunu vermiyor..
c@n77 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil