Geri git   Skoda Forum ve Yardımlaşma Platformu / Skoda Turkey > SKODATURKEY TEKNİK SERVİS > Superb II

Superb II Bu modele ait sorular, sorunlar, çözümler...

User Tag List

Seçenekler Stil
Alt 05-03-2016, 12:35:37   #1
Artukbey
Kıdemli ST Üyesi

Ad - Soyad: Metin
Otomobil: Superb II 1.6 TDI
Ettiği teşekkür: 92
Üye 56 mesajında 78 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
Standart Elektriksel donanım arızaları

Arkadaşlar aracım 2012 model superb 1.6 tdi. Aracı 2 ay kadar önce aldım. Aldığımda kol dayamanın arkasındaki digital gösterge çalışmıyordu. Bir ara baktırırım diye düşünüyordum. 1 ay kadar önce ön gösterge panelindede göz kırpma başladı. Daha sonra sağ ön cam düğmesi 10 gün kadar öncede sol arka cam düğmesi arızalandı. Bu kadar arıza oluncada aklıma acaba komple elektriksel bir sıkıntımı var düşüncesi geliyor. Ne yapmamı önerirsiniz.
Artukbey isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-03-2016, 13:12:43   #2
fanatikahmety
Kıdemli ST Üyesi

Ad - Soyad: ahmet yamantaş
Ettiği teşekkür: 44
Üye 9 mesajında 13 kez teşekkür almıştır
Standart Cevap: Elektriksel donanım arızaları

Keşke o arka göstergeye bir an önce baktırsaydınız. Çünkü bu konularda servisin dediği en azından benim sorduğumda dedikleri araçta bir elektriksel arıza olduğu zaman, hepsi birbirini etkiledikleri için zamanla diğer elektriksel aksamları da etkileyebileceğini bu yüzden elimden geldiğince çabuk servise gelmemi söylemişlerdi. İsterseniz yetkili serviste bir sorunu öğrenin çok fiyat verirlerse dışarıya götürürsünüz. Umarım bir an önce çözersiniz.
fanatikahmety isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
fanatikahmety Nick'li kullanıcıya bu mesajı için teşekkür eden üyemiz
Artukbey (05-03-2016)
Alt 27-03-2016, 22:08:12   #3
sonmez
ST Üyesi

Ad - Soyad: bulent sonmez
Otomobil: Superb II 1.4 TSI
Ettiği teşekkür: 0
Üye 0 mesajında 0 kez teşekkür almıştır

Alıntı:
Artukbey´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar aracım 2012 model superb 1.6 tdi. Aracı 2 ay kadar önce aldım. Aldığımda kol dayamanın arkasındaki digital gösterge çalışmıyordu. Bir ara baktırırım diye düşünüyordum. 1 ay kadar önce ön gösterge panelindede göz kırpma başladı. Daha sonra sağ ön cam düğmesi 10 gün kadar öncede sol arka cam düğmesi arızalandı. Bu kadar arıza oluncada aklıma acaba komple elektriksel bir sıkıntımı var düşüncesi geliyor. Ne yapmamı önerirsiniz.
aynı sorunlar benım aracımdada bas gostermeye basladı. on panelde kırma, gerı vıtese takınca bagaj kapagı otomatık acılma, sımdılık bunlar. sorunun cozumu hakkında bılgılendırebılırsenız cok sevınırım
sonmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28-03-2016, 10:10:52   #4
Artukbey
Kıdemli ST Üyesi

Devir gösterge bölümündeki kırpmalar devam ediyor ona pek dokundurtmak istemedim. Cam düğmeleri ve arka gösterge de oksitlenme olmuş. Cam düğmeleri değişince düzeldi. Arka gösterge sökülünce üstüne kola döküldüğü ortaya çıktı devresi arızalnmış şimdilik duruyor değişmesi gerekiyor. Devir göstergesindeki kırpma canımı sıkıyor fırsat bulunca ilk baktıracağım o olacak. Sizde de bir gelişme olursa paylaşırsanız sevinirim. Geçmiş olsun.
Alt 28-03-2016, 21:04:18   #5
sonmez
ST Üyesi

Ad - Soyad: bulent sonmez

Alıntı:
artukbey´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
devir gösterge bölümündeki kırpmalar devam ediyor ona pek dokundurtmak istemedim. Cam düğmeleri ve arka gösterge de oksitlenme olmuş. Cam düğmeleri değişince düzeldi. Arka gösterge sökülünce üstüne kola döküldüğü ortaya çıktı devresi arızalnmış şimdilik duruyor değişmesi gerekiyor. Devir göstergesindeki kırpma canımı sıkıyor fırsat bulunca ilk baktıracağım o olacak. Sizde de bir gelişme olursa paylaşırsanız sevinirim. Geçmiş olsun.
bugun baskent sanayi sitesinde vascar oto elektrik murat ustaya goturdum araci, ariza tespit cihazina bagladiktan sonra ve otomobilin elektrik semasindan arizanin yerini tespit etti. Ariza yeri beni sasirti arka bagaj kapaginda, cift acilir biliyorsunuz sol tarafta yer alan koblo baglanti kanalinda yer alan kablolar tahrip olmus ve birbirine temas ederek kisa devre yaptiriyor. Eminim tum super b kullanicilari er gec bu aksiligi yasayacaktir. Kablolar yenilendi duzeltildi simdilik sikinti yok. Sacma olan bu siniftaki bir aracin bu kadar basit bir baglantiyi sağlikli yapamamasi. Kirpma olayi devam edip etmedigine dikkat edicem. Sanirim merkezi elektrik sistemi kaynakli gibi geliyor. Haberlerde vw grubunda ait bir haber okudum yakinlarda, geri cagirma islemi olarak. Kisacasi bagaj kapaginda yer alan kablo kanalini gozden kacirmayin.
sonmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 29-03-2016, 08:47:25   #6
Artukbey
Kıdemli ST Üyesi

Bağajdaki sorunu çözdüğünüze sevindim. Aracın elektrik şemasından arızayı tespit edebildiyse göstergedeki kırpma elektriksel ise onuda tespit edebilirdi diye düşünüyorum.
Alt 28-12-2016, 06:40:01   #7
a_beyda_06
ST Üyesi

Ad - Soyad: aydın
Ettiği teşekkür: 2
Mentioned: 1 Post(s)

Alıntı:
Artukbey´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Devir gösterge bölümündeki kırpmalar devam ediyor ona pek dokundurtmak istemedim. Cam düğmeleri ve arka gösterge de oksitlenme olmuş. Cam düğmeleri değişince düzeldi. Arka gösterge sökülünce üstüne kola döküldüğü ortaya çıktı devresi arızalnmış şimdilik duruyor değişmesi gerekiyor. Devir göstergesindeki kırpma canımı sıkıyor fırsat bulunca ilk baktıracağım o olacak. Sizde de bir gelişme olursa paylaşırsanız sevinirim. Geçmiş olsun.
İyi günler kolay gelsin. Devir saatindeki kıpırdamaları yaptırdınız mı ? Bende de aynı sorun var ondan merak ettim.
a_beyda_06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-01-2017, 19:11:17   #8
gencico
ST Üyesi

Ad - Soyad: ender
Üye 2 mesajında 2 kez teşekkür almıştır

Devir saatindeki kipirdama dediginiz isik siddeti mi yoksa saatteki oynamalar mi
gencico isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-01-2017, 06:27:10   #9
a_beyda_06
ST Üyesi

Ad - Soyad: aydın
Ettiği teşekkür: 2
Mentioned: 1 Post(s)

Alıntı:
gencico´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Devir saatindeki kipirdama dediginiz isik siddeti mi yoksa saatteki oynamalar mi
Merhabalar, Kırpmalar ısıkların yanıp sönmesi ile oluyor ve çözüm için elektrikçiye götürdüğümde aydınlatmadaki led lerde sorun oldugunu ve bütün gögüs ün sökülmesi gerektiğini böyle idare etmemi söyledi. Sinir bozucu bir durum ama elimden de bir şey gelmiyor.
a_beyda_06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-01-2017, 21:42:26   #10
gencico
ST Üyesi

Ad - Soyad: ender
Üye 2 mesajında 2 kez teşekkür almıştır

Gosterge panelinin sokulmesi kolay isik titremesi sadece 1 ledde oluyorsa o ledi degismekle duzelebilir. genel tum ledler ayni ise tesisatla alakalidir.zor mesele vesselam.benimde devir saatimde titreme oluyordu.1 senedir kullandigim aracimda elektrik arizalari bayagi canimi sikiyor artik
gencico isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil