Geri git   Skoda Forum ve Yardımlaşma Platformu / Skoda Turkey > SKODATURKEY TEKNİK SERVİS > Fabia III

Fabia III Bu modele ait sorular, sorunlar, çözümler...

User Tag List

Seçenekler Stil
Alt 10-11-2016, 10:49:24   #21
simurgson
ST Gediklisi

simurgson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: Mustafa
Otomobil: Octavia A7 TDI
Ettiği teşekkür: 215
Üye 93 mesajında 125 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
Standart Cevap: Yeni fiyat listesi

Alıntı:
-CND-´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
2014 yılında 1600cc ve altı için yapılan ötv zammı ve kdv de hesaba dahil mi ? 5 puan ötv ye eklendi üstüne birde kdv işin içine girince 5,9-6 puan fark ettirir.

Öte yandan doğuş my17 style 1.6 tdi octavia için fiyat ayarlaması yapacaktır.1-2k TL için yeni vergi dilimine kurban ettirmez diye düşünüyorum.
Toplam fiyat artışı üzerinden hesap yaptım. ÖTV artışı da bu orana dahil.
O zamanki fiyat üzerinden revize edersek evet dediğiniz oranlar doğru. Ama fiyat/kur arası ilişkiyi kötü niyetli olarak müşteri aleyhine kullanıyor Doğuş Skoda. Aynı arabanın geçen seneki fiyatı bile kur 3,40 olduğu zamana göre ayarlanmıştı. Çok iyi hatırlıyorum. Bir akrabamız için bayiye gittiğimizde ' abi kur 3,40 oldu, fiyat artırmazlarsa zararına gümrükleme yapmış olurlar v.s.' demişti. O zamandan sonra yaklaşık 8-10 bin lira zam geldi. Sonuçta geldiğimiz noktada Kur 3,40 tan sadece 3,50 ye çıktı.
2017 model yılında fiyat ayarlaması yapabilirler ama style pakette standart aksesuarların azaltılması şeklinde bir uygulamaya gitme ihtimalleri de yüksek. Bakalım göreceğiz.

Konu simurgson tarafından (10-11-2016 Saat 10:52:42 ) değiştirilmiştir..
simurgson isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-11-2016, 08:01:37   #22
Alcanzar
Kıdemli ST Üyesi

Alcanzar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: Haluk
Otomobil: Fabia III
Ettiği teşekkür: 135
Üye 88 mesajında 112 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 1 Post(s)

Alıntı:
Bilgic´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bugün yapılan zamma göre Fabia'ların fiyatı Polo ile eşleşti. Benim sipariş hala çıkmadı fabrikadan. Satış temsilcime e-posta attım. Artık tepki koymamız gerekli diye düşündüm. Gelecek cevap beni tatmin etmez ise başka markaya yöneleceğim.
Ovvv ben yeni gördüm listeyi. Maşallah Skoda okkalı bir zam yapmış bu sefer! Önceden araba almış biri olarak sevineyim mi yoksa yeni araba alacağım zamanı düşünüp kahrolayım mı bilemedim?
Alcanzar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-11-2016, 08:25:01   #23
sipartacus
ST Gediklisi

Ad - Soyad: volkan
Otomobil: Ford
Ettiği teşekkür: 210
Üye 132 mesajında 188 kez teşekkür almıştır

Arz talep, zam yapmasına rağmen tüketici almaya hatta sıraya girmeye devam ediyorsa, satıcının yerine kendimi koyar zam yapmaya devam ederim, nasıl olsa satılıyor. Malın ikamesi mevcut iken, alıcı yinede bu şartlara rağmen seve seve alıyorsa, diyecek söz bulamıyorum.
sipartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-11-2016, 08:30:45   #24
SinirliSürücü
Kıdemli ST Üyesi

SinirliSürücü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: Faruk kaplan
Ettiği teşekkür: 0
Üye 27 mesajında 31 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 17 Post(s)

Alıntı:
Alcanzar´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ovvv ben yeni gördüm listeyi. Maşallah Skoda okkalı bir zam yapmış bu sefer! Önceden araba almış biri olarak sevineyim mi yoksa yeni araba alacağım zamanı düşünüp kahrolayım mı bilemedim?
Sevin hocam sevin 2015-2016 araçlara artık uzun yıllar binmemiz gerek piyasalar uçtu
SinirliSürücü isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-11-2016, 09:32:45   #25
ringcep
Yüzbaşı

ringcep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: Ali
Otomobil: Superb III 1.6 TDI
Ettiği teşekkür: 11
Üye 136 mesajında 196 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 3 Post(s)

Alıntı:
SinirliSürücü´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevin hocam sevin 2015-2016 araçlara artık uzun yıllar binmemiz gerek piyasalar uçtu
Octavya en alt versiyon ile corolla en alt versiyon aynı fiyattaydı.Corolla 56.900 tl.Octavya 66 ooo tl..
ringcep isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-11-2016, 10:33:23   #26
Bilgic
ST Gediklisi

Bilgic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: Bilgiç
Otomobil: Fabia III TSI
Ettiği teşekkür: 114
Üye 133 mesajında 175 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 29 Post(s)

Alıntı:
Ben sizin yerinizde olsam sevinirdim. Zaten aracımı alırken 10 yıl binmek gibi bir hedefim vardı. Hukümet sayesinde çıtayı yükseltip 15-20 yıl bineceğiz sanırım. Başkanlık tartışması ve terör Euro ve Dolar'ı acayip yükseltti. Bir de Trump başkan olunca 3.55'E filan dengelendi kur.

Şu bir gerçek ki ÖTV zammından sonra C segmenti ve sonrası bir çok insan için hayal olacak. Sanırım ilk ve son arabam olabilir
Bilgic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-11-2016, 10:45:05   #27
Alcanzar
Kıdemli ST Üyesi

Alıntı:
Bilgic´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben sizin yerinizde olsam sevinirdim. Zaten aracımı alırken 10 yıl binmek gibi bir hedefim vardı. Hukümet sayesinde çıtayı yükseltip 15-20 yıl bineceğiz sanırım. Başkanlık tartışması ve terör Euro ve Dolar'ı acayip yükseltti. Bir de Trump başkan olunca 3.55'E filan dengelendi kur.

Şu bir gerçek ki ÖTV zammından sonra C segmenti ve sonrası bir çok insan için hayal olacak. Sanırım ilk ve son arabam olabilir

Ben en fazla 5 yıllık plan yapmıştım ama benimki de 15 yıla varacak gibi duruyor. Bizim ülkede ikinci elin değerli olmasına karşıydım ama beni de o tarafa geçiriyorlar! Yakında sattığımız araba yerine değil üst segment aynısını bile alamayacağız herhalde..
Alt 14-11-2016, 13:44:25   #28
Eray Güler
Kıdemli ST Üyesi

Ad - Soyad: Eray Güler
Otomobil: Arabam yok
Ettiği teşekkür: 63
Üye 56 mesajında 66 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 20 Post(s)

Alıntı:

Ben en fazla 5 yıllık plan yapmıştım ama benimki de 15 yıla varacak gibi duruyor. Bizim ülkede ikinci elin değerli olmasına karşıydım ama beni de o tarafa geçiriyorlar! Yakında sattığımız araba yerine değil üst segment aynısını bile alamayacağız herhalde..
aslında daha beter zamanlar da gördük daha önceki bir yorumumda bahsetmiştim. 99 yılında sıfır km aldığımız passat'ı 4 yıl sonra 80 bin km'de, aldığımızın 2 katı fiyata satmıştık diye. Ama 4 yılın sonunda aracın fiyatı 4 katına çıkmıştı. yani düşününki 2020 yılında fabiayı 220-230 bin tl'ye alıyor olmanız gibi birşey bu... Allah hepimizi beterinden korusun.

Konu Eray Güler tarafından (14-11-2016 Saat 13:46:27 ) değiştirilmiştir..
Eray Güler isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-11-2016, 13:50:08   #29
Corvette.
Kıdemli ST Üyesi

Ad - Soyad: Cem
Otomobil: Fabia III TSI
Ettiği teşekkür: 12
Üye 16 mesajında 17 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 23 Post(s)

3 ay önce aldım aracı, 1 sene kullanıp sonra satmayı planlıyordum, ancak zor gibi görünüyor. Sattıktan sonra ne alacağız ve nasıl alacağız ? Aynı sınıf araç için de satmaya gerek yok. Üst modelde almak imkansız oldu artık.
Corvette. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-11-2016, 15:23:56   #30
Alcanzar
Kıdemli ST Üyesi

Alıntı:
Eray Güler´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
aslında daha beter zamanlar da gördük daha önceki bir yorumumda bahsetmiştim. 99 yılında sıfır km aldığımız passat'ı 4 yıl sonra 80 bin km'de, aldığımızın 2 katı fiyata satmıştık diye. Ama 4 yılın sonunda aracın fiyatı 4 katına çıkmıştı. yani düşününki 2020 yılında fabiayı 220-230 bin tl'ye alıyor olmanız gibi birşey bu... Allah hepimizi beterinden korusun.
Aynı durumu çok yakında 2009-2013 arasında da yaşadık. Sıfır Honda Civic aldım mesela 2011 'de 10 ay sonra satmak zorunda kaldım aynı paraya verdim. 41500tl'ye almıştım 1.6 Elegance aynı paraya sattım sonra da pişman oldum keşke parayı başka türlü bulsaydım diye. LPG 'de taktırmıştım ama yar olmadı uzun süre. Adamlar 2012 'de yeni Honda Civic'i lpg'li 60.000tl'nin üzerinde çıkarttı. Benim yapacağım km ile şu anda o araba sahibinden'de 60.000tl 'ye satılıyor.

Bunda yeni arabaların donanımlar yüzünden pahalı satılmasının payı var ama o zaman en azından doğru dürüst araba yoktu Passat'a gıptayla bakardık. Şimdi yer gök arabayken ızdırap. Allah hakkaten beterinden saklasın.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil