Geri git   Skoda Forum ve Yardımlaşma Platformu / Skoda Turkey > SKODATURKEY TEKNİK SERVİS > Fabia III

Fabia III Bu modele ait sorular, sorunlar, çözümler...

User Tag List

Seçenekler Stil
Alt 08-12-2016, 22:50:21   #21
Tamer06
Çılgın Detaycı

Tamer06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: Tamer
Otomobil: Seat
Ettiği teşekkür: 430
Üye 149 mesajında 203 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 5 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
Standart Cevap: Ne denir ki!!!

Geçmiş olsun, lokal olarak boyatmaya çalışın iyi bir ustadan fiyat alın uygun çıkarırsa cepten yaptırın, kesinlikle değişime yada yetkili servise gitmeyin, değişimlik durum yok.
Tamer06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-12-2016, 23:08:15   #22
Bilgic
Nová Fabia III Combi

Bilgic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: Bilgiç
Otomobil: Fabia III TSI
Ettiği teşekkür: 146
Üye 219 mesajında 281 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 47 Post(s)

Geçmiş olsun. Vuran kişi arabayı mahvetmiş resmen. Büyük araç olduğundan ve muhtemelen geri geri geldiğinden fark etmemiş bile olabilir. Ancak davacı olun. Başka türlü çözülmez bu konu.
Bu arada kapıyı değiştirin bence. Macun, boyalı kapıdansa değişmiş kapı daha makul. Hasar kaydı olur demiş arkadaşlar ancak her türlü olacak. Aracınızı da alalı 1 ay oldu. Ben bu arabayı alacak olsam değişmiş, sıfır kapı olmasını tercih ederim. İnsanımız bunlara neden takılır anlamam.
Bilgic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-12-2016, 23:09:20   #23
jackalcarlos_18
Kıdemli ST Üyesi

jackalcarlos_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: ERDINC
Ettiği teşekkür: 47
Üye 118 mesajında 153 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 43 Post(s)

Arkadasim gecmis olsun. Bu kadar buyuk olmasa da benim de basima geldi ama benim ki C sutunu üst kismi yaklasik 10cm uzunlugunda yaklasik 0.5cm genisliginde alttaki astara kadar derin cizik vardi. Sanirim kasali bir kamyonet yapti ya da boyle sitede Merdiven falan tasinirken gecerken derin yarmislar orayi, yapani bulamadim kamera körde kalmisti. Mecbur Mapfre sigortanin Genel Servisinde Mini onarim icin gittim, boya gerekir ama yaptirma abi yazik olur 1 aylik araba dedi, orda boya hazirladilar mini onarim icinde rutus yaptilar ve öncesinde hafif gocuk olan yeri cektiler disari. Suan belirli bir goruntusu var ama allahtan cok belli degil rutus yapilan yer. Ama 2 gun kendime gelemedim nasil bir vicdan yapti gitti 1 aylik arabayi diye dusundum. Sana tavsiyem adami bulduysan kaskoya gitmeden cok iyi bir usta bulup en kaliteli malzemeleri kullanarak cok cok ozenerek o bolgeyi yaptir, kapi degismeden kaynak, cekme ve lokal boya ile halleder orayi usta. Renk tonu cok onemli arkadasin dedigi gibi onu sase numarasindan bakip direk sisteme giriyorlar ordan rengi uretiyorlar zaten. Herseyi kaliteli ve titiz yaptir, o serefsiz ile de anlas tum masraflari odeyecegini belirt yoksa mahkemeye verecegini soyle vurup kactigi icin. Umarim birdaha boyle birsey yasamazsin, Allahtan bulmussun adami. @Bilgic kardes kapi orjinal, elektrik aksam orjinal, sadece bir cizgi yirtik icin yazik olur, Bunu kaynakla lokal boyat, fotolari da tuttun mu lokal boya satis sirasinda tespit edilse bile dersin cizdiler ondan boyandi. Kapi degistir bi de bunu Kaskoda goster bildigin en ay 4000TL duser aracin degeri yaziktir gunahtir bir cizik icin kaza olmamis birsey olmamis. Sanayide yaptirinca Tramerde de cikmiyor sonucta

Konu jackalcarlos_18 tarafından (08-12-2016 Saat 23:12:31 ) değiştirilmiştir..
jackalcarlos_18 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
jackalcarlos_18 Nick'li kullanıcıya bu mesajı için teşekkür eden üyemiz
Tamer06 (09-12-2016)
Alt 08-12-2016, 23:23:12   #24
kavih
Kıdemli ST Üyesi

Ad - Soyad: giray
Ettiği teşekkür: 10
Üye 38 mesajında 45 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 12 Post(s)

çok geçmiş olsun.

bana da aynısı oldu. araba biraz çamurluydu, hemen farketmedim. sol arka teker üstüne vurmuşlar, boyayı da kaldırmışlardı. motor tekeriyle vurmuş gibi bir şey. yepyeni araba, amma nereden bulacaksın... siz yine iyi bulmuşssunuz.

geçen gün de aynı şekilde evin önünde kapalı aynayı kırmayı, üstelik büyük bir vicdanı rahatlıkla gitmeyi başarmışlar.

yahu kul hakkıdır, inersin bakarsın. varsa bir zarar telefon bırakırsın. nasıl rahat ediyorlar, uyuyorlar anlamıyorum. en azından verdiğin zarara bak.

tampona filan vursa kırsa, sürtse bir şey demeyeceğim. vuruksuz araba olmaz, olur. zaten tampon bunun için değil mi... amma aracın şasiye zarar verince insan ne yapacağını bilemiyor. nasıl rahat ediyorlar böyle?
kavih isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-12-2016, 23:39:44   #25
Eray Güler
Kıdemli ST Üyesi

Ad - Soyad: Eray Güler
Otomobil: Arabam yok
Ettiği teşekkür: 63
Üye 58 mesajında 68 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 20 Post(s)

çok geçmiş olsun hocam. aracınıza sürten arkadaşı video kaydıyla polise gidip polise çağırttırabilirsiniz. ama polisin de yapacağı birşey yok en fazla sizin aranızda kavga çıkarmadan tutanak doldurmanızı sağlar. kamyonun sigortası işlemi yapacaktır. ve değer kaybınız da sigorta firması tarafından karşılanır. ama piyasa değeri 4 bin düşecekse en fazla 1200-1300 tl öder sigorta.. benzeri basımıza gelmişti oradan biliyorum.. ama bence o kamyoncuyu Allaha havale edin ve 500-600 tl vererek cebinizden yaptırın. aracınız 4 bin değil 1500 2000 tl arasında değer kaybedecektir. her halükarda karda olursunuz. sinirinize yenik düşmeyin toplam faydaya bakın derim ben size... ben olsam gider kendi cebimden yaptırırdım sonra da kamyoncunun evini bulur bir gece gider kamyonunun yanına yaptığı şeyin nekadar yanlış olduğunu bir kaldırım taşının üzerine yazıp ön camın oradan içeri bırakırdım ama siz dediğimi yapın yaptığımı yapmayın
Eray Güler isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-12-2016, 23:49:46   #26
Bilgic
Nová Fabia III Combi

Bilgic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: Bilgiç
Ettiği teşekkür: 146
Üye 219 mesajında 281 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 47 Post(s)

Arkadaşlar kapıda yırtık var. Sonuç olarak sadece boya ile halledilemeyecek bir operasyon. 500-600 liraya yapılabileceğini sanmıyorum C sütünu ile birlikte. En az 1,000-1,500 TL'yi bulur. Kendisi yaptırsa bu para cebinden çıkacak, üzerine de lokal boyalı olacak aracın değeri 1500 daha düşecek. Toplamda zarar 3,000 TL.
Diğer yandan karşı tarafın sigortasından yaptırsa para vermeyecek, değer kaybı parasını da alacak. Zararı daha az olur gibi bence.
Bilgic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bilgic Nick'li kullanıcıya bu mesajı için teşekkür eden üyemiz
Eray Güler (09-12-2016)
Alt 09-12-2016, 02:03:08   #27
Firzen
Kıdemli ST Üyesi

Ad - Soyad: Uğur
Ettiği teşekkür: 3
Üye 17 mesajında 21 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 8 Post(s)

Komşular plakayı görmüş ordan buldum adamı ama inkar ediyor. Kamera kaydını yarın alabileceğim. Adam, yok abi benim kamyonda hiç boya izi yok yatağımdan kalktım gittim baktım diyor. Kamera kaydını beklicez artık
Firzen isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Firzen Nick'li kullanıcıya bu mesajı için teşekkür eden üyemiz
Tamer06 (09-12-2016)
Alt 09-12-2016, 08:40:39   #28
adorno
ST Gediklisi

adorno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: uygar
Otomobil: Mercedes
Ettiği teşekkür: 35
Üye 128 mesajında 195 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 0 Post(s)
Unhappy Cevap: Ne denir ki!!!

Alıntı:
Firzen´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Komşular plakayı görmüş ordan buldum adamı ama inkar ediyor. Kamera kaydını yarın alabileceğim. Adam, yok abi benim kamyonda hiç boya izi yok yatağımdan kalktım gittim baktım diyor. Kamera kaydını beklicez artık
Hep öyle derler zaten, önemli olan şu parayı tahsil edebileceğin biri ise resmi olarak şikayetlerini yapacaksın; Allahlık biri ise bildiğin sağlam iş çıkaracak birinde para ile yaptıracaksın;parayı kamyoncu ödeyecek.
adorno isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-12-2016, 09:30:16   #29
Leca
Kıdemli ST Üyesi

Leca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: Levent
Otomobil: Superb III 1.4 TSI
Ettiği teşekkür: 53
Üye 85 mesajında 103 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 5 Post(s)

Hocam çok büyük geçmiş olsun. Hiçbir şey insan canından sağlığından mühim değil. En büyük dertlerimiz bunlar olsun, hallolur bir şekilde bu kadar yıpratma kendini. Sağlık olsun.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Leca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-12-2016, 10:28:06   #30
-CND-
Kıdemli ST Üyesi

Ad - Soyad: Ali
Otomobil: Markanızı seçiniz
Ettiği teşekkür: 2
Üye 20 mesajında 23 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 1 Post(s)

Değer kaybını "kıymetli" insanlarımız bir dolandırıcılık yöntemi olarak kullandığı için o ödemeler için kapsam değişikliği yapıldı.

Araca civata ile bağlı ( örneğin tampon ) parçaların aldığı hasarlar değer kaybı yaratmasına rağmen değer kaybı kapsamında değerlendirilmiyor ve doğal olarak da ödeme yapılmıyor.

Fotoğraftan çok fazla detay göremesem bile kapı değiştirecek bir durum yok. Orayı düzeltip lokal olarak boyadıktan sonra teslim edecekler.
-CND- isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil