Geri git   Skoda Forum ve Yardımlaşma Platformu / Skoda Turkey > SKODATURKEY TEKNİK SERVİS > Fabia I

Fabia I Bu modele ait sorular, sorunlar, çözümler...

User Tag List

Seçenekler Stil
Alt 21-07-2010, 09:08:59   #11
zurna1788
ST Üyesi

Ad - Soyad: emre kaya
Otomobil: Fabia I
Ettiği teşekkür: 0
Üye 0 mesajında 0 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
Standart Cevap: acil... fabiamda EPC lambası yanıyor ve araba gaz yemiyor.

Alıntı:
IceMaN70´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
yalnız o soketleri çıkarırsanız kalibrasyon yaptırmanız gerekebilir
fatihcim dün gittim tüpçüye problem tüpten değil dedi.içimi rahatlattı ve ustama gittim.inceledi etti.arabanın beyni oksitlenmiş... jakların olduğu bölümü görsen yemyeşil olmuş.orayı güzelce temizledi,taktı.şimdi silah gibi oldu... lpg ciyede gittim sonra gaz yemiyodu lpg de.benim lpg ecu su ölüydü zaten.çocuğun elinde bitane 2.el temiz lpg ecusu varmış.taktık saat gibi maşallah onuda 60 a aldım pazarlıkla birde gaz filtresini değiştrdim 20 tl ye. gaz kaçağı vardı onuda halletti. araba süper oldu. tek eksik kaldı araba benzindede tüptede biraz titriyor.sibop ayarı yaptıracam.sanırım çok sıkılmış.ondan sonra birde lpg ayarı yaptırdıkmı... ohhhhh
zurna1788 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-11-2010, 23:39:35   #12
wrx_harun
ST Üyesi

Ad - Soyad: harun engin

arkadaslar ben 3 gun once bı fabia aldım.1.4 16v 101 bg 2001 model arac daha 25000 km de.dun yolda 4. vitesle yolda seyrederken bırden bıre arac yolda stop etti ve asr ısıgı yandı dugmeye bastıgım halde sonmedı aracı tekrar calıstırdım sonra sorun duzeldı bı daha yanmadı ama daha sonrasında aracı park ettım yarım saat sonra tekrar bındım arac calıstı ama gaz yemıyordu stop ettım bıdaha calıstırdım duzeldı ama ara sıra yapıyor eger bu konuyla ılgılı bılgısı olan arkadaslar varsa yardımcı olursa sevırım sımdıden tesekkurler.yenı aldım aracı ama ılk gunlerden sogudum aractan ınsallah onemlı bı problem yoktur
wrx_harun isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-02-2016, 19:51:11   #13
byxtra
ST Üyesi

Ad - Soyad: Halil Utku

yaklaşık 2 ay önce 2003 model fabia 1 1.4 mpi comfort arac aldık sadece motor lambası yanıyordu eksantrik pozisyon sensörü dediler değiştirdik bu sefer epc de yanmaya başladı gaz kelebeği dediler onuda değiştirdim 250-260 km yolu sorunsuz yaptı hiç yakmadı ama bu sorunsuz 250 km nin sonunda marketten çıkarken kalkışta tekrar EPC lambası yandı ustayı aradım tesisat felan dedi hemen bilgisayardan arızaya baktırdım açı sensörü diyordu silmeye çalıştık arızayı silip arabayı çalıştırınca tekrar yandı ama sönmedi arabanın devirinde sorun yok 4000-5000 devire çıkıyor ama yolda rampaları çıkarken acaip düşüyor ve çalışırken devir saati yukarı aşağı oynuyor ve an itibarı ile motor arıza lambası da yandı ama motor arıza ışığı hiç sönmüyor epc kontağı kapatıp açınca bazen sönüyor acaba nedendir acil yardımcı olursanız sevinirim....aynen wrx_harunun dediği gibi alır almaz araçtan soğudum

Konu byxtra tarafından (13-02-2016 Saat 17:48:01 ) değiştirilmiştir..
byxtra isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil