Geri git   Skoda Forum ve Yardımlaşma Platformu / Skoda Turkey > SKODATURKEY TEKNİK SERVİS > Fabia III

Fabia III Bu modele ait sorular, sorunlar, çözümler...

User Tag List

Seçenekler Stil
Alt 27-02-2018, 11:45:31   #11
mşah
ST Gediklisi

mşah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad - Soyad: MEHMET
Otomobil: Yeti 1.4 TSI
Ettiği teşekkür: 928
Üye 638 mesajında 915 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 129 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
Standart Cevap: Düşük devirde uğultu ve titreme

Turbo bandı 2000 devirde başladığı için o devre kadar atmosferik motor gibi çalışıyor, gaza basınca yük biniyor ve gücü yetmediği için uğultu geliyor.
mşah isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
mşah Nick'li kullanıcıya bu mesajı için teşekkür eden üyemiz
ismail91 (28-02-2018)
Alt 27-02-2018, 11:55:54   #12
firat1337
Kıdemli ST Üyesi

Ad - Soyad: FIRAT
Otomobil: Fabia III TSI
Ettiği teşekkür: 4
Üye 23 mesajında 31 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 3 Post(s)

Aracın titremesi yeterli gaz verilmediğinden. Yol durumu ve yokuş önemli etkenler. İhtiyacı olanı verirsen ne titreme var ne de uğultu. Aynı şeylerle ben de her gün yoğun trafikte karşılaşıyorum aracımda. Gaz veriyorsun tam hızlanacaksın hop duruyorsun. Bunun için de az az gaz veriyorsun bu seferde araç titriyor. E araç hızlanamadığından uğultu da yapıyor. Bence normal.
firat1337 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
firat1337 Nick'li kullanıcıya bu mesajı için teşekkür eden üyemiz
ismail91 (28-02-2018)
Alt 28-02-2018, 00:33:45   #13
ismail91
Kıdemli ST Üyesi

Ad - Soyad: İSMAİL KAYI
Ettiği teşekkür: 19
Üye 9 mesajında 9 kez teşekkür almıştır
Mentioned: 0 Post(s)

Arkadaşlar öncelikle tüm yorumlar için teşekkürler. Servise gidemedim, iş sebebiyle il dışına çıkmak durumunda kaldım. Söyledikleriniz çok doğru, turbo çalışıp arabayı yürütene kadar zorlandığı için uğultu oluyor, gaz yetersiz geliyor. Sanırım ben biraz evham yaptım. Gaza biraz daha fazla basınca yürüyüp gidiyor zaten dediğiniz gibi. Sanırım servislik bir durum yok
ismail91 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28-02-2018, 14:14:17   #14
Seyyah_gk
ST Üyesi

Ad - Soyad: Ali
Otomobil: Markanızı seçiniz
Ettiği teşekkür: 0
Üye 2 mesajında 4 kez teşekkür almıştır

Aynı sorun Ekim çıkışlı dsg style aracımda da vardı . 80 km yol kat edip Bursa sertepe servisine götürdüm. Sıfır araçlarda normal olduğunu belirterek geri yolladilar. 2 hafta geçtikten sonra bu sefer egzoz gazı kontrol sistemi arıza ışığı yanarak tekrar başladı. Bu sefer yol yardım ekibini arayarak yardım talebinde bulunarak götürdüm aracı. Sanırım yol yardımın etkisinden olsa gerek daha fazla incelediler. Aracın bir yerlerinde ki soketlerin gevsedigini söylediler ve düzelttiler. Şimdilik sorun yok. Bu sorun için 2 kere servise gitmek zorunda kaldım (320 km). Götürdüğünüz servise dikkat edin başlarından savmaya çalışabilirler.
Seyyah_gk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-03-2018, 09:16:15   #15
_ahmet_
ST Üyesi

Ad - Soyad: ahmet yılmaz
Ettiği teşekkür: 2
Üye 0 mesajında 0 kez teşekkür almıştır

Alıntı:
firat1337´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Aracın titremesi yeterli gaz verilmediğinden. Yol durumu ve yokuş önemli etkenler. İhtiyacı olanı verirsen ne titreme var ne de uğultu. Aynı şeylerle ben de her gün yoğun trafikte karşılaşıyorum aracımda. Gaz veriyorsun tam hızlanacaksın hop duruyorsun. Bunun için de az az gaz veriyorsun bu seferde araç titriyor. E araç hızlanamadığından uğultu da yapıyor. Bence normal.
Mantıklı. Zaten manuel araçlarda motorun yüksek viteste düşük devir çevirdiği zamanlardakine benzer bir titreşim, sadece biraz daha zarif ve hafif olanı. DSG drive modda iken ekonomi adına erken yükseltiyor vitesi. Verdiğimiz gaz yeterli gelmiyor olabilir yüksek vites için. S modda bu titreşim olmadı bende.
_ahmet_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-03-2018, 19:19:18   #16
ismail91
Kıdemli ST Üyesi

Ad - Soyad: İSMAİL KAYI
Ettiği teşekkür: 19
Üye 9 mesajında 9 kez teşekkür almıştır

Bugün başka bir sebeple servise uğradım. Bu konuyu da konuştuk. Öncelikle Tekstilkent Avek'de Salim Bey gerçekten çok ilgileniyor. Hemen bir usta ile görüştürdü beni. Klimadan gelen ses sebebiyle gitmiştim. Bunu da kontrol etmiş olduk. Aslında yukarıda konuştuğumuza benzer şeyler söyledi. Yeterli gaz verildiğinde zaten bir sıkıntı olmuyor. Ayrıca, kaputu açıp bir detay daha paylaştı. Nispeten ucuz bir model olduğu için, motorun sönümlenmesi adına ekstra ürünler kullanılmamış. Sonuç olarak 3 silindirli bir motor ve biraz daha titreşime müsait yapıda. Gazın da yeterli gelmemesi sonucu turbo devreye girene kadar bu tip bir titreme ve uğutlu olması gayet normal dedi. Ben de hak verdim. DSG S modda iken sıkıntı sıfr ancak yakıt tasarrrufu için D 'den devam Alt devirde kaldığında biraz daha fazla gaz vermek sorunu çözecektir.
ismail91 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil