škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Honda Civic Kaporta Kalitesi?

Can · 31 · 16091

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba ST ailesi.

Kapının önünde komşunun 2010 model Elegance Civic'ini incelerken,adam gel heel birşey gösterecem sana dedi.

Ben oklarla anlatmaya çalıştım ama saçmaladım tabi :D

Şimdi,ön arka kapı farketmez,fitilden güzelce kavrayı 1 numaralı oklarda gösterdiğim gibi kendinize doğru çekrseniz,fazla güç uygulamadan bile,fitiller ve kapı üstten bakıldığında ayne 2.şekildeki hale geliyor.
İçerde ne var ne herşey gözüküyor :D
Tamam ordan su giriyor,toz giriyor tüm arabalarda zaten,tahliyelerden atılıyor ama bu kadarda olmaz be kardeşim.İçeriye elimi sokuyorum rahatça giriyor.

Bunu geçtim,bagaj kapağının sağlam yerine çakıyorum yumruğu,lap diye vurduğu gibi kalıyor,ayarı kaçıyor yani.sonra kastırıp düzeltince eski haline geliyor :D

Kapılara dokunmaya gelmiyor zaten,lap diye giriyor içeri.
İç plastiklere baktım,kenarları felan çapaklı felan,el freni oyuncak arabaların plastiği gibi birşeyden yapılmış,ek yerleri felan yamuk.
Koltuk kumaşları bi tuhaf.

Benim çok tuhafıma gitti,acayip soğudum Civicten.Sizlerlede paylaşmak istedim.Aracı yakalayabilirsem fotoğrafınıda çekerim anlattıklarımın :D

Hayırlı akşamlar..

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
O şekilde çoğu kapı esniyor ama, çekiciler el freni indirmek için oradan ince bir lama sokar, kapıyı açar, detayını anlatmayayım, hırsıza yol göstermeyeyim :D

efe_38

• Ziyaretçi
alman malından şaşmayacan derim başkada birşey demem :D :D

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet alacaksın 1988 model 350 sel  zorla bakalım o kapıyı  ayırabilecenmi

Çevrimdışı efsanea_06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kaporta kalitesi pek hoş değil ama motor performansı çok iyi sadece motoru için bile alınır

Çevrimdışı mc pherson

• ............
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kaporta kalitesi sacın esnemesi ile ölçülemez. O saclar arabayı hafifletmek adına zaten ince yapılmıştır. Ayrıca esnemesi kaza anında darbeyi kontrollü olarak sönümler. Kapıların içerisinde bacağım kadar geniş barlar var. Karoserin yanında asıl korumayı onlar sağlar. Araca sağlamlığını veren karoseridir. Bizim serviste 65 yaşındaki sahibinin içinde vefat ettiği,yüksek hızla gelen bir kamyonun tam ortadan çarpması sonucu pert olan ve 3 ay yatan 2004 model ls Civic vardı. Keşke fotolarını çekseydim. Aracın sürücü koltuğu bile yerinden oynamamıştı. Ancak yan yava yastığının olmaması sonucu yandan gelen şiddetli darbede sahibinin boynu kırılmış ve adam oracıkta vefat etmiş. Yan hava yastığı olsa belki de sağ kalacaktı. Aslında karoser sağlam olmalı diyoruz ancak eğer aracın karoseri gereğinden fazla dirençli üretilirse kaza anındaki darbeleri sönümleyemez ve araca çarpan diğer aracın etkisi çarpılan araçta tepkiye dönüşerek gereğinden fazla sarsıntıya sebep olur. Bu da araç içindekilere beyin sarsıntısı veya kanaması,iç kanama,iç organ zedelenmesi olarak geri döner. İlla sürücünün ölmesi için bir yerlere sıkışması gerekmiyor yani. Zaten o milyon dolarlık sensör yumağı Euro NCap mankenleri de kaza anında sürücü ve yolcu içerisindekilerin hayati organlarındaki "g" kuvvetini ölçmek için varlar. Kaza mekaniği çok komplex bir alandır ve bu arabanın sacı ince bak bu sağlam değilmiş gibi yorumlar bence oldukça amatörce. Şunu kesinlikle kabul ediyorum civiclerin iç aksamı alman araçlara göre kıyas kabul edilmeyecek derecede kalitesiz malzemeden üretiliyorlar. Ayrıca ses yalıtımlarının olmaması da araçların imajının teneke ile aynı kefede olmasına yol açıyor. Ancak burada kaçımız Japonya'daki birçok yolun özel sessiz asfalttan yapıldığını biliyor? Adamlar bütün araçlara ses yalıtımı koymak yerine yollarını sessiz asfaltla kaplıyorlar. Onca yalıtım malzemesi,işçilik vs. yerine sonuçta yolları sessiz yapmak çok daha ucuz ve kolay. Akıllı adamlar :) Civic sahibi olanlar iyi bilirler uzun yolda yolun nadiren de olsa bazı kesimlerinde araç süper sessiz olur ama asfaltın değişmesi ile bir anda aracın içi uğultudan durulmaz olur.
Bu kasa civiclerin motorları aracın çıktığı yılda iyiydi ancak tsi ve benzeri küçük hacim benzinli turbo beslemelerin gelmesi ile birlikte bence tarih olmaya yakınlar. Ancak performansları fena değil ve LPG'ye uyumlu olmaları onları halen alınabilir yapıyor. Kötü araçlar değiller ancak civic alacağım paraya kesinlikle 1.6TDI Golf alır keyfime bakarım. Honda kompakt sınıf dizel araç üretmediği ve bu benzin fiyatları böyle arttığı sürece Türkiye piyasasında düşüşünü sürdürmeye mahkumdur...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
honda cıvık bi araca binmiştim ön konsulu çok iğrenç ve tipsizdi gerçekten.fransız meganII gibi aynen.kalite dediğin sanırım alman malı olacak illa ki.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yok zaten ben güvensiz demedim,gördüğümü anlattım.
Kaporta kalitesi derken genel konuşuyorum abi :D

Bu sessiz asfalt konusuda Lada olayı gibi oldu.
Ladalar soğuk hava şartlarına göre imal ediliyor diye Türkiye gibi yazları sıcak olan bir ülkede hararet riski yüksek denir mesela,ama bu bana çok saçma gelir.
Madem öyle,dışarıya göndereceğin araçlar için ayrı imalata gir.
He maliyet uçar diyorsanda markanın lekelenmesine boyun eğersin böyle :)

Çevrimdışı Blackbird

• DT Gediklisi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2008 model FD kasa var bizde, parasını kesinlikle hak etmiyor honda aşkıyla aldık birkere :) malzeme kalitesi desem yerlerde motor desem çok yakıyo az kaçıyo lpg takmayada gönül elvermiyo. :)

Şimdiye kadar hondanın civic adı altında ürettiği bence en kötü araç, 2005  ES kasaların sıfır fiyatı 26 - 27 tl gibi kapandı 2006 FD kasalar 37 - 40 tl civarı fiyatları açıldı yanlış hatırlamıyorsam kesinlikle aradaki 10 bin tl hak etmiyor.

Honda demişken bir hayal kırıklığıda accord ta yaşadık :) bir abim çok beğenerek 2005 2.4 exclusive aldı 60 70 bin civarı bir paraya üzerine 10 bin tl gibi masraf yaptı zevkine göre, başka araç aldığı için  şimdi satmak istiyor 38 bin tl  gib satarsa iyi valla.Yeni  Evo IX aldı accordla aynı benzini yakıyor diyor :) accordun yaktığı benzin haram değilmi şimdi :)

Sağlamlık konusunda bir endişem yok honda markasında  mc pherson detaylıca anlattığı gibi sacı kalın otomobil sağlamdır mantığı saçma.

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kalın saça gelince

http://www.livevideo.com/video/29D117A6EE874CBFA9CAAF95CC164711/crash-test-1959-chevy-bel-air.aspx

honda en büyük motor üreticilerinden biri ve başarılı . amerikan piyasısını toyota ile domina etmiş bir marka sadece mcpearsonında dediği gibi yeni nesil düşük motor yüksek güce geçmesi gerek eminim onuda iyi yapar vtecleri unutmayalım

2005 civi iç dizaynı çok kötürüdr hele ısıtma sogutma düğmeleri lada vega gibidir ama overall da civic iyi araçtır.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Blackbird;167460
2008 model FD kasa var bizde, parasını kesinlikle hak etmiyor honda aşkıyla aldık birkere :) malzeme kalitesi desem yerlerde motor desem çok yakıyo az kaçıyo lpg takmayada gönül elvermiyo. :)

Şimdiye kadar hondanın civic adı altında ürettiği bence en kötü araç, 2005 ES kasaların sıfır fiyatı 26 - 27 tl gibi kapandı 2006 FD kasalar 37 - 40 tl civarı fiyatları açıldı yanlış hatırlamıyorsam kesinlikle aradaki 10 bin tl hak etmiyor.

Honda demişken bir hayal kırıklığıda accord ta yaşadık :) bir abim çok beğenerek 2005 2.4 exclusive aldı 60 70 bin civarı bir paraya üzerine 10 bin tl gibi masraf yaptı zevkine göre, başka araç aldığı için şimdi satmak istiyor 38 bin tl gib satarsa iyi valla.Yeni Evo IX aldı accordla aynı benzini yakıyor diyor :) accordun yaktığı benzin haram değilmi şimdi :)

Sağlamlık konusunda bir endişem yok honda markasında mc pherson detaylıca anlattığı gibi sacı kalın otomobil sağlamdır mantığı saçma.
aqqq şu maddi kayba bakarmısınız:(onun yerine audi a6 tdi full paket almış  olsaydı 2006-7 çok temiz var ortalıkta.değer kaybı diye bişi sözkonusu değil.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tamam Honda kalitesi var ama şu var, araç bana güven vermiyor.(tamamen kişisel görüşümdür.) Toyota içinde kendimi daha güvende hissediyorum..

Belki güleceksiniz, yok artık diyeceksiniz ama ben Roomster içinde bile kendimi güvende hissediyorum :) Psikolojik bişeyler var elbet ama durum böyle :) 2011 model honda civic'te mi güvende olursun yoksa Roomster'da mı deseler, Roomster derim ben..;) Reel'de elbette güvenlik öğeleri daha gelişmiş olabilir.. Honda'da..Ama o güveni hissettiremedikleri sürece kaybediyorlar bence..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yan camlar daraldıkca bence insan kendini, daha güvende hissediyor

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Klasik Honda, yani gerçekten dandikler, içiyle dışıyla. Jazzlar hele tekme atsan kırılıp dökülecek gibiler hakikaten bakınca insanın gözüne kıçıma teker çizsem daha sağlam olur imajı veriyor.

Fakat bu sadece bizim bakış açımız. İnanın bana bunu yapan Japonlar salak değil, inan ki bak :D

Atmosferik araçlardan çok güzel değerler yakalıyorlar. Hafif üretiyorlar.

Şunu söyleyeyim hiç bir ciddi kaza koşulunda ne kurumuş yufka gibi olan Hondanın kapı sacı, ne de malını eritsen 5 liralık plastik etmeyecek farı, tamponu, iç plastiği vs.... sizi korumaz...

Ön camın kenarındaki direkler ve devamında çamurlukta uzanan kirişler, iki kapı arasındaki direk, tavanın iki yanında uzanan direkler, kapıdakı çelik barlar, tamponların içindeki barlar vs.... bunlar tutar arabayı.

Bunu zaten bilen Honda Motor Co. sanıyorum ki atmosferik prensiple çalıştığından bu güvenlik açışından fazla sorun teşkil etmeyecek aksamı yapabildiği kadar dandik yapmaya özen göstermiş. Zaten hitap ettiği kesim belli, benzin parasını düşünmeyen kişiler. :D 8-9 bin çevirsin yürüsün yeter. Gerisine pek bakmıyor Honda tayfası.

Ama asla bu demek değil ki Honda güvensiz, böyle büyük bir marka girmez öyle işlere almaz o riskleri. Ayrıca Honda'da o dandikliğe para ödersin (kastım hafifliği) Bugün Type-R makinesindeki motoru bir Golf'e koysan eminim o derece yürümez, abartı ağır.

Ve fenomen olmuş şu videoyu hatırlatmadan geçemeyeceğim :D Tıklayınca zaten hatırlayıp anlayacaksınız izlemeye gerek yok ;)

http://www.youtube.com/watch?v=qBDyeWofcLY

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şu da ilginç.Koca cip'i ne hale getirdi reno..

http://www.youtube.com/watch?v=MzZakGhkxkI&feature=channel
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI