škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kışlık Lastik ?

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dışarıya bakıyorum 20 cm. kar var. Sabah hafif bir fren denemesi yaptım, kızaklama iyi durumda. :D Ara sokaklardan caddelere geçince sorun yok gibi ama bu kış sert geçeceğe benziyor.

Arabayı bir yıl sonra değiştirme gibi planım olduğu için yeni lastik almak lüks geliyor. Biraz araştırdım ama kafam karıştı

İkinci el mi alsam ? (internetten olmaz bizzat üretim yılını görüp almak lazım)
Örnek http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-jant-ve-lastik-lastik-kislik-lastik-36119315/detay

Sadece önlere iki adet ucuz yeni mi alsam?

İptal mi etsem?

hakanerdogan

• Ziyaretçi
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2010, 22:26:33 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O ilandaki fulda lastikler alınır bence.dişleri gayet iyi duruyor.Yepyeni gibi adeta...Seneye kadar 200 TL vermek mantıklı.. kafayı rahatlatır..

Müdürüm valla aynı yerde oturuyoruz, ben doblodaki eco contact 3lerle biraz hareket yaptım, iş gördü bizim kutuplara çıktık.Ama sabah ne olur bilemiyorum tabi, yinede risk.Akşam üzerine doğru bir müşterinin evine gittim Mollaarap mh'de.Evinin sokağına çıkamadım buz vardı.Çokta riske etmedim belki uğraşsam çıkardım.Maviş olsa hiç zorlanmazdım..;)

Sonuç; bizim buralar için gerekli aslında..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;167550
O ilandaki fulda lastikler alınır bence.dişleri gayet iyi duruyor.Yepyeni gibi adeta...Seneye kadar 200 TL vermek mantıklı.. kafayı rahatlatır..

Müdürüm valla aynı yerde oturuyoruz, ben doblodaki eco contact 3lerle biraz hareket yaptım, iş gördü bizim kutuplara çıktık.Ama sabah ne olur bilemiyorum tabi, yinede risk.Akşam üzerine doğru bir müşterinin evine gittim Mollaarap mh'de.Evinin sokağına çıkamadım buz vardı.Çokta riske etmedim belki uğraşsam çıkardım.Maviş olsa hiç zorlanmazdım..;)

Sonuç; bizim buralar için gerekli aslında..

Ara sokaklar riskli, heleki Mollaarap daha da sıkıntılı. Hadi ben neyse, arada hanım kullanıyor arabayı, tırsıyorum.
Bungün biraz sesli düşündüm alsam mı falan diye, ne gerek var belediye yolları açıyor gibisinden bahsediyor. Tabi henüz araba kullnırken kızaklama tecrübesi yaşamadı. :)

Hakan 90 TL'ye nerde bu lastikler?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2 seçenek var.GY UG yada lassa snowways era bakmak en uygunu gözüküyor :)
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2010, 22:47:59 Gönderen: kadir_ »

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: agasarca;167561

Hakan 90 TL'ye nerde bu lastikler?

175-65-14 GY UG Extreme, çoğu yerde bu fiyat civarları.

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;167562
2 seçenek var ölçü küçültüp saç jant+ GY UG yada lassa snowways era bakmak en uygunu gözüküyor :)

Saç jant neden kadir ?
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Banada acil lazım. Şu an kullandıklarım 195-55-15 benim jantlara uyması için hangi numaralı olanladan almam gerekiyor. (195'in falan ne olduğunu forumda aramaya üşendim ondan soruyorum.)

Çevrimdışı takara34

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende düşünüyorum iki adet sac jant alıp kışlıkları giydirmek. en kötü 250 tl ye çıkıyor gibi ama değer. can ve mal korumasında büyük görev üstleniyor.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Suleyman;167571
Banada acil lazım. Şu an kullandıklarım 195-55-15 benim jantlara uyması için hangi numaralı olanladan almam gerekiyor. (195'in falan ne olduğunu forumda aramaya üşendim ondan soruyorum.)

Sonu 15 ile bitenlerin hepsi uyar :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
........
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2010, 22:48:30 Gönderen: kadir_ »

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Valla derdimiz aynı abi. Başka yerlerde çok yazdım, acil olduğu için buraya da özetleyeyim.

195 55 15 olan orjinal ölçüde alabilirsin ama çok pahalı bir ölçü. Kaliteli bir kış lastiğinin tane fiyatı 200 civarı. Çok uygun fiyatlara hiç de fena olmayan lastikler de var. Ama kral kış lastiklerinden, değişik şartlarda açık vermeyen istersen durum böyle; çok pahalı.

Ya da Doğan'ların uzun süredir yaptığı ve benim de yapmayı düşündüğüm gibi 185 60 15 tercih edebilirsin. Yapılabilir ve sorunsuz olduğunu Doğan'ların araçtan biliyoruz. Fiyatları da çok daha uygun. Örneğin 195 55 15 ölçülerinde 190-200 lira olan lastik 130-140'a iniyor.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;167576
Şu anki jantları scoot un 16" ve tabanı geniş diye biliyorum buda lastik fiyatını arttıracak düşüncesindeyim o yüzden hakan abinin kombinasyonu gibi daha ucuza gelir diye düşündüm :ok:

Sen profil resminden dolayı "Kalender" isimli üyemiz ile karıştırdın galiba Kadir.:++:
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Diğer başlıktada yazdım Abi biz ölçüleri 185/60/15 olarak değiştirdik hiç bir sorun olmadı.

Edit:Serkan Abimde belirtmiş.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;167579
Sen profil resminden dolayı "Kalender" isimli üyemiz ile karıştırdın galiba Kadir.:++:

Evet öyle oldu sanırım daha yeni masa başından kalktım sınavlar yoğun bu aralar onun etkisi olsa gerek :D:D