škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Marşa basmadan önce...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Şahinbey

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,uzun zamandır kafamı kurcalayan bir soru var.Aracı ilk çalıştırma esnasında marşa basmadan önce göstergedeki ışıkların sönmesini beklemelimiyiz...? Ya da bodoslama marşa basıp çalıştırmalımıyız.Bunun araca bir faydası/zararı varmıdır?
Teşekkürler..
Yeniden...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Faydası zararı hakkında bir bilgim yok ama ben her zaman beklerim ışıkların sönmesini.Eski 2000 model bravamızda da beklerdim.Aracı alırken bayide söylemişti.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Beklemekte fayda var.Forumlardan birinde birisinin başına gelmişti ışıkların hepsi yanık vaziyette kalmış sonra ne oldu bilmiyorum.

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araç dizel, marşa basmadan önce airbag ışığına kadar sönmesini bekliyorum. Motorda bir yerleri ısıtıyormuş çalıştırılmadan önce, daha tecrübeli arkadaşlar bilgi verecektir.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Dizel olmadığı müddetçe (kızdırma bujileri OK işareti gitmeden basılmaz) sanmıyorum çok ciddi dert olsun, ama beklemek bi nebze iyidir şöyle ki araç kontrol edip çalıştığını onayladığı ışığı söndürüyor, o esnada kontrol işlemi bitmeden marşlayınca marş esnasında işlem yarım kalıyor, araç çalıştıktan sonra kaldığı yerden tekrar devam ediyor.

Vakit müsait ise el freni ve motor çek lambası kalana dek beklemek iyidir. Ben bekliyom :D

Gerçi bu havalarda en son kızdırma bujisi sönüyor benim mecbur bekliyorum :++:

Çevrimdışı Şahinbey

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende bu güne kadar hep ışıklar sönmeden marşa basmadım,ancak hafta sonu serviste usta cart diye marşa basıp çalıştırdı bende direk basma diye çıkıştım,abi bunlarda beklenmez direk marşa basılır sorun olmaz deyince ikilemde kaldım uzun zamandırda aklımdaydı aslında.
Yeniden...

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Şahinbey;167618
Bende bu güne kadar hep ışıklar sönmeden marşa basmadım,ancak hafta sonu serviste usta cart diye marşa basıp çalıştırdı bende direk basma diye çıkıştım,abi bunlarda beklenmez direk marşa basılır sorun olmaz deyince ikilemde kaldım uzun zamandırda aklımdaydı aslında.
Kendisine usta (!) demenize istinaden, akrabanız olabileceği ihtimali geliyor aklıma.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Sönmesi gerek ışıkların sönmesini bekleyin, direksiyondan hafif bir tık sesi gelir, hidrolikle ilgili, ileride sorun açmasını engellemek adına bekleyin derim araç soğukken.

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben geçenlerde kiraladığımız arabayı çalıştırırken bile bekledim.favoritte bile bekliyorum.:D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: demir_01;167755
ben geçenlerde kiraladığımız arabayı çalıştırırken bile bekledim.favoritte bile bekliyorum.:D
Marştan önce, Favorit' te hava yastığı ışığı yanık kalmışsa, olabildiğince hızlı uzaklaş oradan.:D

Çevrimdışı ANTARES

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yaklasik 5sn'de sonmuyor mu zaten butun isiklar. O kadar aceleniz oldugu durumlarda beklemeyin tabii ki ama normal bir zamanda 5sn. cok onemli bir zaman degil sanki.
KARGO DAHIL SATILIK DETAILING URUNLERI (TIKLAYIN)

efe_38

• Ziyaretçi
bende her zaman sonuna kadar beklerim :D birkaç kere istemeden direk marşa bastım sanki daha zor çalıştı gibime geldi...

zaten minibüste beklemek zorundayım :D onda lamba sönme olayı yok hazır olduğu zaman lamba yanıyor :hanz: 10sn civarı bekleyip sonra basmak lazım yoksa çalışmaz :++: 2 tane ısıtma lambası var kışın 2.sini beklemek lazım o zaman rahat çalışıyor 2.ninde yanması rahat 30-40snyi buluyor :hanz:
« Son Düzenleme: 14 Aralık 2010, 20:35:02 Gönderen: efe_38 »

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Birde not düşeyim eğer bütün lambalar söndü en sona marş-el freni ve airbag yanık kaldıysa anlayın ki o araba tek marşta almıyacak yada akü bitmiş :D

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kadir_;167944
Birde not düşeyim eğer bütün lambalar söndü en sona marş-el freni ve airbag yanık kaldıysa anlayın ki o araba tek marşta almıyacak yada akü bitmiş :D

araba iki gündür çalışmıyodu bugün dediğin gibi airbag yanık kaldı bastım tek marşta aldı ne iş:D

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim araç benzinli ama biz bekliyoruz.
Bizde birde Turbonun zarar görmemesi için bekleme olayı var :D

Yazın bir video çekip eklemiştim,burda göründüğü şekilde yapıyoruz devamlı:)

http://www.dailymotion.com/video/xd655l_mov02924_auto