škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb 1.4 tsi mi yoksa honda civic 1.6 125 bg mi

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı superbdolar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Selam arkdaslar bi arkdasla idaaya girdikte sizce super 1.4 tsi mı iyi kaçar yoksa honda 1.6 125 hp mi iyi kaçar ....benm idaaam superb tabiki 200 tork honda 152 tork fark ortada değilmi :)
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2010, 23:44:36 Gönderen: superbdolar »

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
honda kaç kg superb kaç kg :) yani eğri oturup doğru konuşursak honda superbi  geçer ama çok çok yakın olur zira arada 250 300 kg falan ağırlık farkı var :)

Çevrimdışı superbdolar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ama bunların 0 -100 değeri aynı superbn torku 200 honda ise 162 ben superb diyorum son hızlarında   superb  205 sanırım192 km /h honda

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tork varda o tork fazladan içinde 5 kişi olan civicmiş gibi gidince ona çalışıyor arabanın yapacağı pek bir şey yok yani :) ha geçr dediğimde burun farkıyla öyle boy falan değil.

Çevrimdışı superbdolar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
peki bunu ben değerlere göre iddayagirdimde siz neye dayanarak böyle diyosunuzki superbin suçu ağırmı olması yani iddayı kaybediyomuyum  :)

Çevrimdışı superbdolar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
abi ozmn değerlere inanmamak lazım suan baktım son hız superb daha fazla ve torku 200 turbo şarjlı motor sonuçta :(

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: superbdolar;167664
peki bunu ben değerlere göre iddayagirdimde siz neye dayanarak böyle diyosunuzki superbin suçu ağırmı olması yani iddayı kaybediyomuyum  :)

değerlerde de zaten sen kaybedersinki. sonuçta 1460 kg lık araba bir yana 1160 kg lık araba bir yana istediği kadar turbolu torklu araba olsn ekonomik oranlı o şanzımanın ile  zaten geride  kalırsın.

ha ille merk ediyorsan ben daha önce civiclbe passat tsi ı denedim ve civic i geçtm her zaman kağıt üzeri tutmaz sen iyi kaldırısn o vites kaçırır milisaniyelik hata sana ciddi bir kayıp olarak döner. başka türlü aynı pilotajda geçilirsin.  civic 0-100 hızlanması 10.2 sn olması lazım. superb de 10.5 sn. aradaki .3 lük fark çok gibi durmasada geçilmek anlamına gelir aynı pilotaj şartında. zira sen 95 de falan olduğunda adam 100 de olucak yani önünde olucak.

not: bu manuel civic için geçerli :D otomatik civic olunca geçemiyorsan otur benzin dök yak o superbi :D
« Son Düzenleme: 14 Aralık 2010, 00:12:26 Gönderen: mayham85 »

Çevrimdışı superbdolar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bende superb olsun bnm ayarımda bir soföründe hondası olsun uzun yolda böyle kurblu yollar olsun ben hondayı geçerim ama benden iyi soför olmaması lazım :)

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar kapışmak adetim değildir,ağır adamımdır her zaman.Ama tecrübe ettiğim için söyliyim.Honda civic,superB i geçiyor.100m-yaklaşık- iki ışık arası honda civic'in ön teker hizasında kaldım.Ama yol devam etse idi kesin geçerdim.Kısa mesafede civic,geçiyor.Bu arada,durur halden ilk kalkışlarım iyi değil çok iyidir,arabada tek başımaydım,yük yoktu bagajda,başlarken de civic biraz önümde idi,çok az;değerlendirme nesnel olsun.
Saygılar...
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı superbdolar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
katılıyorum abi sana kısa mesafede honda daha iyidir fakat ara hızlanmalarda rampalarda superbin performansı daha iyidir

Çevrimdışı mc pherson

• ............
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Civic her ne kadar atak bir araç olsa da ara hızlanmalarda iyi değildir. Hatta birçok atmosferik rakibi dahi bu konuda civicden iyidir. Bunun sebebi ürettiği torkun düşüklüğünden kaynaklanmaktadır. 125bg'ye takılmayın,bu motorun max torku 152N/m'dir. 0-100'de civic bir miktar önde bitirse de 100km/s'den sonra daha doğrusu 3'den 4'e geçildiğinde işin rengi değişir. Yüksek hızlarda ve ara hızlanmalarda civic.in hiç şansı yok. Yani otobanda ilerliyorken altınızda civic varsa ve arkadan 1.4tsi superb selektör yapıyorsa hiç gaza basmayın çünkü arkanızdan koparmnız imkansızdır,direk sağa geçin derim :) Şu an kadar onlarca yeni kasa civic kullandım. Birkaç defa superb olmasa da 1.4tsi test ettim. Farkı anladım,umarım anlatabilmişimdir :)

Çevrimdışı superbdolar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aslında bende bu düşünce ile idaaya girmiştim ..superb tork farkını ara hızlarda göstereceğinden adım gibi eminim

Çevrimdışı cemmess

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mc pherson;168024
Civic her ne kadar atak bir araç olsa da ara hızlanmalarda iyi değildir. Hatta birçok atmosferik rakibi dahi bu konuda civicden iyidir. Bunun sebebi ürettiği torkun düşüklüğünden kaynaklanmaktadır. 125bg'ye takılmayın,bu motorun max torku 152N/m'dir. 0-100'de civic bir miktar önde bitirse de 100km/s'den sonra daha doğrusu 3'den 4'e geçildiğinde işin rengi değişir. Yüksek hızlarda ve ara hızlanmalarda civic.in hiç şansı yok. Yani otobanda ilerliyorken altınızda civic varsa ve arkadan 1.4tsi superb selektör yapıyorsa hiç gaza basmayın çünkü arkanızdan koparmnız imkansızdır,direk sağa geçin derim :) Şu an kadar onlarca yeni kasa civic kullandım. Birkaç defa superb olmasa da 1.4tsi test ettim. Farkı anladım,umarım anlatabilmişimdir :)

Göker dediklerine aynen katılıyorum, keşke Honda araçlarında turbo besleme kullansa ama yapmadığına göre vardır bir bildiği caponların..
Sonradan turbo ile besleme yapanlarda kadrana bak nasıl takla attırıyor.:++:
http://www.youtube.com/watch?v=4sM633W17Hs&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=bw8WvBKAVKM&feature=related

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ne olursa olsun SuperB, kapışmaktan öte havalı havalı ilerlemek daha keyifli :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI