škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb 1.4 tsi mi yoksa honda civic 1.6 125 bg mi

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Tamamen yakıt ve ekolojiyle ilgili.

Yoksa V biçimli atmosferik bir benzinlinin tadı hiç bişeyde yok, bi kere sesi var makinenin ;)

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emrah arıcan;170576
fakat asırı beslemeli motorlar kandırmacadır bı yerde.honda ferrari vb... firmalar sürekli atmosferik motorlardan yanadır.
eşşek gibi yakıp günümüz standartlarına sahip ağırlıktaki kasayı adam gibi kaldıramadığı sürece en büyük kandırmaca atmosferik motordur.

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;170677
eşşek gibi yakıp günümüz standartlarına sahip ağırlıktaki kasayı adam gibi kaldıramadığı sürece en büyük kandırmaca atmosferik motordur.

102 hp lik eskimeye yüz tutmus bi motoru passat gibi bi araca takarsan o araba gitmez gitmedigi gibi yakarda...
Bir sevda bizimkisi.....

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emrah arıcan;170688
102 hp lik eskimeye yüz tutmus bi motoru passat gibi bi araca takarsan o araba gitmez gitmedigi gibi yakarda...

koymak başka kafasını çalıştırıpta gidip o motoru almak başka :)

bırak 1.6 civicleri 1.8 lerin içinden geçiyorum tsi leonla alayınında yarısı kadar yakıyorum olay budur gözün gördüğünün reddi demek fanatiklik seviyesinde hondaya saplanmak demek.

atmo dönemi kapandı bitti ruhuna fatiha okundu.

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu vw dğeilmiydi daha düne kadar 8V araç üretip yutturduktan sonra FSI çıkardım diye FSI satan. Geçmişi unutmayalım uzun süre ekmeğini yedi bunun Vw .

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
millet turbo dizelmi olur derken tdi ile avrupanın ekmeğini yiyende onlardı zaten :)

sen türkiye pazarını geç avrupada almanyada kaç tane 1.6 atmo alıcısı var oradaki makineler ya 1.8 T ler idi ya 1.9 tdi lar yada daha büyükleri.

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Demek eski teknolijisi yüksek fiyata bizim tüketicimize göndermiş :)

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bizim tüketicimizin kafası çalışsaymışta diğerini alaymış.

biz bu yüzden yırtınıyoruz gidipte almayın o atmo makineleri diye ama inatla cahilce bir şekilde neymiş efendm atmo makine iimiş bilmem neymiş.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;170978
bizim tüketicimizin kafası çalışsaymışta diğerini alaymış.

biz bu yüzden yırtınıyoruz gidipte almayın o atmo makineleri diye ama inatla cahilce bir şekilde neymiş efendm atmo makine iimiş bilmem neymiş.

Tuboda sonra hacimli atmo olmazsa pek o kişiyi keseceğini sanmıyorum :)

3000 den sonra alıp gitmesi bir başka oluyor tuboların :)

Çevrimdışı iae7

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
honda 7 devır rahat cevıren bı arac ve kısa uzun mesafede malesef gecer eskı hondacıyım ve benzın zamı sonrası sevda dan vazgecenlerdenım :)

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com
Yaw.. TSI bu kadar gözünüzde büyütmeyin Allah aşkına..

Yıl 2004.. Mitsubishi 1.5 motordan 175bg üretip, Smart ForFour'lara taktı da, sokaklarda gezdirdi.. Ama gel gör ki sanki bunu ilk VW grubu yapmış gibi lanse ediliyor..

Ayrıca

1.4 TSI 125bg yerine ben 1.5 109BG atmosferiği tercih ederim. ;)

Şu haliyle bile 1.4 TSI benim 1.5 atmosferiği tokatlayamıyorsa ben de başka birşey demiyorum.. :D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Colt54;171179
...Şu haliyle bile 1.4 TSI benim 1.5 atmosferiği tokatlayamıyorsa ben de başka birşey demiyorum.. :D
Enteresan.:hmm:
Senin arabanın HP ve tork grafikleri ve şanzıman oraları gibi bilgileri var mı sende?

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Colt54;171179
Yaw.. TSI bu kadar gözünüzde büyütmeyin Allah aşkına..

Yıl 2004.. Mitsubishi 1.5 motordan 175bg üretip, Smart ForFour'lara taktı da, sokaklarda gezdirdi.. Ama gel gör ki sanki bunu ilk VW grubu yapmış gibi lanse ediliyor..

Ayrıca

1.4 TSI 125bg yerine ben 1.5 109BG atmosferiği tercih ederim. ;)

Şu haliyle bile 1.4 TSI benim 1.5 atmosferiği tokatlayamıyorsa ben de başka birşey demiyorum.. :D
sen a1 le dene leon falan sana ağır siklet kalır :D

bu arada G60 G40 ları araştırmanı öneririm :)

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com
TFSI'lı A1 mi? Yau o kadar da zalim olmayın.. O kadar da otoban faresi değiliz. Onun dengi olsa olsa 1.5 CZT'li Colt'tur.

LPG'li atmosferik bir motorla ancak otoban farelerinin abilerine kafa tutabiliyoruz.. :D
:D Eee turbomuz yok bari hafifliğimiz avantaj olsun..

Normalde Leon'lardan çekinirdim.. Görünüm olarak Scirocco'dan sonra en beğendim Coupe dizayna sahip araç.. Aracın bir kere görünüm "bana bulaşma" diyor yani :D

Geçen ışıklarda yan yana geldik.. baktım daha yanmadan milim milim ilerliyor sağdan sağdan.. Yaw dedim sökülen yerden kopsun.. Bayan araçlarına yapılan muameleyi de kaldıramam dedim..Heralde kökleyip sol şeridi almaktı planı, kalkışta ikimiz de patisiz kalktık, yan yana 160'a kadar gittik.. az kalsın cezayı da yiyorduk.. Önümüzü kapatan araçlar olmasa radardan 180'le geçip, akşam akşam polise büyük ikramiyeyi kazandırıyorduk.. :D

O değil de arkadan bir Bora'da bize yetişmeye çalıştı bir ara.. o çok komikti

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
boracı tam kaşınmış demek :D

colt küçümsenecek bir araç değil performansta çünkü güç ağırlık oranı oldukça iyi.