škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

lada niva almak istiyorum...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Başlıktada belirttigim gibi 2000 model opel corsamı satıp (otomatik vites olasından dolayı).Lada niva alma düşüncesindeyim hem günlük kullanırım hemde yazlıkta işimi görür.2005 veya üstü olması tercihim.

Bu aracı daha önce kullanan eksigini gedigini bilen arkadaşlardan ustadlardan yardım bekliyorum.Büyük ihtimal tüplü olucak araç ne kadar yakar yürüyen aksamı sorunsuzmudur.Alırken nelere dikkat etmeliyim.Günlük kullanım için okula gidebilirmiyim uygunmudur.Şimdiden teşekkür ederim...
Bir sevda bizimkisi.....

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kullanan arkadaşlarımın söylediği arazide tam bir canavar parça ucuz alt takım sağlam şehir içinde tam bir kalas gündelik için önermem ama arazide o fiyata en iyileri arasındadır
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evimden okulum 10km ayrıca sıkılırsam babam dan c-max ide alırım diye düşündüm.
Bir sevda bizimkisi.....

fabialife

• Ziyaretçi
o arabayı Türkiyede ilk alıp kullanan bizim şirketti. arzide üstüne araba tanımam.
ilk izmir fuarına tanıtım için gelen 3 aracıda şirket aldı. ne kahırlar çekti o arabalar
son çıkanlar 1.700 motor olması lazım eskiler 1.500 motordu.
yakıtı düşük değildir. şehir içi kullanımına pek uygun bir araç değil.
of rood, av işleri için kullanacağım dersen al ama gündelik kullanım için pek konforlu değildir.
arkadaşta ve yeğende de aynı  arabadan vardı. soğuk iklim arabası olduğu için araç bakımlı değilse yazın hararet problemi falan oluyor.
parçaları pahalı değildir ama çoktan beri o arabaların sıfırı satılmadığı için parça temininde sıkıntı varmı bilmiyorum.
bana kalırsa almayın derim.

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şuan sıfırı var 25.000 tl fiyatla.Zaten lada markasının tr de tek satılan aracı bu başka sıfır satılan aracı yok.Konfor biraz benide düşündürüyo ama hoşumada gidiyor yazlıkta camur dağ bayır kullanırım diyorum.
Bir sevda bizimkisi.....

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tamda bugün arkadaşa baktık.Arazi için süperde, normal kullanım için problem..

suzuki jimny düşünmez misin?

2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında suzuki biraz daha konforlu gibi duruyo
Bir sevda bizimkisi.....

Çevrimdışı takara34

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
suzuki konfor yönünden kat kat üstündür ladadan.  ama iş araziye dönünce  lada hummer la bile boy ölçüşür.

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com
Ben de Pajero Pinin öneriyorum. Gerçek Pajero alt yapısı.. Tayin de doğu'ya gitseydik.. bu aracı alıcaktım.. Sakın küçük olduğuna bakmayın.. Gerçek 4x4.. Outlander'da bulunmayan super select gibi özellikler mevcut olan 1400kg'lık cep herkülüdür.

Mitsubishi'nin küçük arazi aracı Pajero Pinin Türkiye'de satışa sunuldu. 3.73 metre uzunluğundaki araç Mitsubishi ile İtalyan tasarım şirketi Pininfarina tarafından ortak olarak İtalya'da üretiliyor. Pininfarina tasarımın Avrupa zevklerine uygun ve şık olması için çalışmış. Pininfarina'nın katkısı aracın ismindeki "Pinin" ile de simgeleniyor.

Pajero Pinin'de, Carisma'da da kullanılan 1.8 litrelik GDI motoru yer alıyor. Ancak motorun gücü 125'ten 120 beygire indirilmiş ve Pinin için en yüksek gücünü ve torkunu daha düşük devirlerde sağlayacak şekilde ayarlanmış. Pinin, bu motorla sıfırdan 100 km/s hıza 10.2 saniyede ulaşıyor ve son hızı da 168 km/s. Ortalama yakıt tüketimi ise 8.9 litre/100 km.

Küçük boyutları ve 9.8 metrelik dönüş çapı Pajero Pinin'in şehir içinde kullanımını kolaylaştırıyor. Küçük sınıfa ağabeyi Pajero'nun prestijiyle giren Pinin, arazi yeteneği ve sunduğu dört tekerlekten çekiş sistemiyle Pajero'nun ününe leke sürdürmüyor. Pajero dört tekerlekten çekiş teknolojisine dayanan SS4-i sistemi farklı koşullara göre çekiş sistemi sunuyor. Küçültülmüş bu sistemin Pajero'dakinden tek farkı torkunu bir viskoz bağlantı yoluyla iletmesi. Bu sistemde dört farklı şekilde çalışıyor: Normal şehir kullanımı ya da düz yolda motor gücünü sadece arka tekerleklere ileten 2H. Motor gücünü sadece gerektiğinde ön tekerleklere ileten 4H. Bu yöntem normal ama kaygan yollarda, özellikle kalkışlarda çok işe yarıyor ve gerektiğinde gücün yüzde 50'ye kadarını ön tekerleklere iletiyor. Tutunma gücü az olan kum ve kar gibi yüzeylerde sürekli dört tekerlekten çekiş için yüksek oranlı 4HLc. Son olarak da, zorlu arazi koşullarında daha fazla torka sahip düşük oranlı dört tekerlekten çekiş. Bu son sisteme geçebilmek için aracın durması gerekiyor. Diğer sistemler arasındaki geçişler ise 100 km/s'nin altındaki hızlarda yapılabiliyor.

Son kısım http://www.arabadergisi.com/mp/mitsubishi/pajeropinin.htm'den Alıntıdır.
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2010, 21:03:51 Gönderen: Colt54 »

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Güzeeel tam benlik konu :D

Hacım OK 144 lastiği taktın mı, istersen git Hummer getir anlamaz yakar geçer :D Sürekli 4 tekerlekten çekiş vardır muazzam keyiflidir. Uyduruk gaydırık vay kayınca 4 çeker düz gidince 2 çeker falan değildir, dümdüz 4x4'tür.

Eskileri karbüratörlü ve 1600cc iken yenileri çok noktadan enjeksiyonlu 1700 cc benzinli makineye sahiptir. Stepneside motorunda olan güzide bir araçtır :D

Tam bir kominizm şaheseridir, tek masrafı yakıtın olur temizinde. Olduda araba kayaya maya oturdu veya yüzüyo falansa stepneyi ordan almak kolaydır, güzel düşünce.

Maaselef yakıtı içmektedir sürekli 4x4 olduğu için. Diferansiyelide kilitlidir haaaa :D

Çamurluk ve kapı altlarından genelde çürür.  Bazısında plastik kaplama yapılmıştır oralara rast gelip görmüşsündür, çürüğü örtmek için :D

Fakat şahsi düşüncem zamanında benimde heves ettiğim gibi duygular yaşıyor olman, muhtemelen sende almayacaksın, zira hakikatten sapıkça bir hareket. Çoğu Niva sahibi ya korucudur ya avcıdır ya macera tutkunudur ya da hiç biri değil adam aşırı kırsalda soğuk iklimde yaşıyordur.

Asfaltta inanılmaz derece tehlikeli bir araçtır, hele ki 70-80 görmeye dur, ha devrildi ha devrilecek gibidir :D İnanılmaz güvensiz ve sürüşü konforsuzdur asfaltta. Şehir içinde hele ki dur kalka girdiğinde tam bir Çin işkencesi haline dönüşür.

Uzun yola gitmek, mazoşizmdir.

Tek iyi yanı ucuz parça.

Ailemizde 4x4 var iki tane, Opel Frontera 3.2 V6 2000 model, lüks denebilecek bir araç olmasına karşın asfaltta yine zulüm yine zulüm bir yere park ederken arkayı falan göremiyorsun, yukardan yukardan yolda gidiyorsun adamı zihnende yoruyor.

Ama avcılık varsa tavsiye ederim, biz XLT Ranger ile yapıyoruz en azından dizel.

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Avcılık yok tamamen sıradısı bişeyler yapmak derdindeyim.Bi nevi sapıklık uygun bir yerde görsem bi tur atıcam da bi türlü kısmet olmadı:D
Bir sevda bizimkisi.....

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com
Söyle baqiyim youtube'da kaç saat off-road video'su izledin :) Ben de gaza geldiydim bir dönem de onun için.. Ne vergisini ne lastiğini ne de 3bin TL'lik gaz kelebeğini görüyordu gözüm..

Sonra akşam yatıp, saba dinç kafayla düşününce insan vaz geçiyo..

nabıyorum lan ben Allah belamı vermesin diyosun :D

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sürekli video ve nivatr de takılıyorum zaten :D insanın içi gidiyo keşke para sorunu olmasada 2 ci araç olarak alıp koysan garaja
Bir sevda bizimkisi.....

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Pajero pinin hakkaten güzel araç..Ama bende bir aralar suzuki jimny'e merak sarmıştım.4x4 hakkaten tutkudur.4x4 forumları var gezenbilir.com vs.. Adamlar komple toplanıp safariye gidiyorlar vs..Adamlar toyota 4x4 buluşması yapacaklardı hiç abartısız 30 başka marka araç sahibi katılmak istedi ama gelmeyin dediler, :) Yok efendim sadece toyota buluşması imiş :) En son baktığımdan uludağ'a gideceklerdi geçen hafta. 50 kişi toplanmıştır sanıyorum.Müthiş bişey.Dağ bayır, çamur, itle, kaydır, 4x4, halatla çek, çamura bat! oof süper yaa:D

2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

hakanerdogan

• Ziyaretçi