škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fsi lara lpg uygulanabiliyormu

hamasi · 100 · 33944

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı octobus

• AŞK-I OCTAVİA
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
BU rakamlara 2004-2005 ford focus tdci tavsiye ederim.bakımlarını eksik etme yeter.sonrasında bıkıncaya kadar binersin forda
[SIGPIC][/SIGPIC]OCTAVİA ELEGANS 07

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Şu aşamada ben de temiz bi 2007-2008 Cordoba TDI Stylance ya da Focus sedan TDCi öneririm.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu iki araçda markajımda ama gelgelelim kokpitlerini sevemedim.geri kalan yerleri mükemmel.cordobalarda esp asr yok sanırım.turker hcm ben yıllık 7000-7500km falan yaptığım yol,dizel bakım masrafları kurtarır mı?
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2010, 10:45:59 Gönderen: fenomen »
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı octobus

• AŞK-I OCTAVİA
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Türker neder bilmem ama yıllardır söylenen 15 bin -20 bin km yaparsan hem yakıt hemde bakım masraflarını rahatlıkla kurtarır fakat bu kmlerin altındaolursa benzinli daha avantajlı derler.Bu tez son benzin kazıklarından sonra bence çürümüştür.İlk fırsatta yıllık 10000 kmnin altında yapsamda dizel alacağım.Hele panelvan ve yeni nesil dizellerin yakıt verilerini okuyup duyunca insanın içine bir sıkıntı basıyor.

Çevrimdışı octobus

• AŞK-I OCTAVİA
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Marka model konusunda cordobayı bilmem ama FORD FOCUS 1.6 TDCİ CHİA MODELİNİ TEK GEÇERİM .Ahhh ahhhh

Çevrimdışı Muhlis OZTURK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Focus'ta uzun yol yapmadiniz sanirim. Asfalt , motor ve trim gurultusunden iceride kafayi yersiniz mazallah. Ben uzun sure bir Ford forumunda yoneticilik yaptim, bundan once 7 sene Ford kullandim, oradan kalkip Skoda'ya gectiysem, dusunun artik gerisini.

Ford'da enjektorlerin hassasligi ve turbonun kullanma adabini gerektirmesi ve affetmemesi de cabasi. Dizel alacaksaniz, ben onermem. 2.0 TDCI kullandim, 4 kere yolda kaldim, sayisiz kere enjektor hata verdi,  en sonunda sattim kurtuldum.

Çevrimdışı octobus

• AŞK-I OCTAVİA
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun yol çok yaptım yaz tatilide karadeniz turu bile yaptım en ufak bir sıkıntım olmadı.Ama benim aracım benzinli idi.Dizelini hiç kullanmadım.Hiç bir sıkıntı görmediim.Ortada sizinde yaşamış olduğunuz tecrübede var.Az yakması ve donanımı ile ben focus derim.Çünkü benim arkadaş çevremde bir hayli frod focus chia kullanan var ve memnunlar.

Çevrimdışı Muhlis OZTURK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Evet, yonetici derken forum sahibi felan degildim yanlis anlasilmasin, moderatordum.

Çevrimdışı Muhlis OZTURK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Osman bey, zevk meselesi tabi araba isi. Ancak ic gurultu gercekten Octavia'dan yuksektir Focus'ta. Dizel alacak olsam su an, ustunde turbo olmayan, 70bg peugeot araclara bakardim, 206+ ve 206 Sedan mesela. Yuksek basinc soz konusu olmadigi icin, enjektor sorunu daha az yasarsiniz, yakit kalitesi sizi pek ilgilendirmemeye baslar, araci kapatacagim 1 dakika, actim 1 dakika derdiniz olmaz.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
peki octavia a5 ile sorun yaşadınız mı,focusla avanatajları ve dezavantajları nelerdir,ayrıca fsı octi mi,mpı octimi tavsiye edersiniz?
ayrıca fsı li bir a5 octi triptonik vitesle yerinden kalkmaz diyorlar ne kadar doğrumudur*

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Muhlis OZTURK;171867
Osman bey, zevk meselesi tabi araba isi. Ancak ic gurultu gercekten Octavia'dan yuksektir Focus'ta. Dizel alacak olsam su an, ustunde turbo olmayan, 70bg peugeot araclara bakardim, 206+ ve 206 Sedan mesela. Yuksek basinc soz konusu olmadigi icin, enjektor sorunu daha az yasarsiniz, yakit kalitesi sizi pek ilgilendirmemeye baslar, araci kapatacagim 1 dakika, actim 1 dakika derdiniz olmaz.
dr bir arkadaşımda otomatik olanından var dizeli hiç memnun değil sesdende memnun değil,tavsiye etmem dedi.:(

Çevrimdışı octobus

• AŞK-I OCTAVİA
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Şuan bende fsi manuel vites var 2007 elegans araç kalkış anında ve ara hızlanmalarında bekleneni vermiyor.Ses forda göre daha az tabi benzinli fsi için söylüyorum.Fsi ın en büyük sıkıntısı yakıt seçmesi.Kroniktir bu.Octavia nın en güzel yanı genişliği :).Bayılıyorum buna hem iç mekan hemde dış görünüş itibariyle.Yol tutuşu daha iyi ki bu cüssede bir araç için.Elegans donanımı ile chia donanımı karşılaştırmasında net bir bilgim olmamasından ötürü şudur diyemem.Ama afaki bir fark yok sanırım.Focusun turbolu olması ivmelenmede octavia dan daha iyi.Durma kabiliyeti octavia çizgisini koruyan sağlam bir frenaja sahip.
-----Tabii ki bunlar benim amatörce tecrübelerime dayanılarak yapılmıştır.Teknik veriler yada uzman görüşleri neder bilmem:)-----

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octobus;171963
Şuan bende fsi manuel vites var 2007 elegans araç kalkış anında ve ara hızlanmalarında bekleneni vermiyor.Ses forda göre daha az tabi benzinli fsi için söylüyorum.Fsi ın en büyük sıkıntısı yakıt seçmesi.Kroniktir bu.Octavia nın en güzel yanı genişliği :).Bayılıyorum buna hem iç mekan hemde dış görünüş itibariyle.Yol tutuşu daha iyi ki bu cüssede bir araç için.Elegans donanımı ile chia donanımı karşılaştırmasında net bir bilgim olmamasından ötürü şudur diyemem.Ama afaki bir fark yok sanırım.Focusun turbolu olması ivmelenmede octavia dan daha iyi.Durma kabiliyeti octavia çizgisini koruyan sağlam bir frenaja sahip.
-----Tabii ki bunlar benim amatörce tecrübelerime dayanılarak yapılmıştır.Teknik veriler yada uzman görüşleri neder bilmem:)-----
fsı  var ant.manavgat'da ama anlaşamadık sahibinde.com da.

Çevrimdışı octobus

• AŞK-I OCTAVİA
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Eğer ki octavia derseniz benzin fiyatlarının 4 TL ye ramak kalmasıyla FSİ kesinlikle tavsiye etmem (bu demek değildir ki FSİ öyle olsaydı AUDİ hala fsi motorları kullanmaz üzerinede turbo koymazdı.Benzinli emsali araçlar arasında en cimrisi bence).
MPİ derseniz sadece lpg için MPİ motor derim.
Octavia A5 1.9 tdi ada 2.0 tdi alın rahatınıza bakın derim.