škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fsi lara lpg uygulanabiliyormu

hamasi · 100 · 33961

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı octobus

• AŞK-I OCTAVİA
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kırmızı olsun 5 fazla olsun
[SIGPIC][/SIGPIC]OCTAVİA ELEGANS 07

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar konuştum sahibiyle 3 boyanan parçası var dedi,skoda atikde expertiz yapılmış,ikinci sahibiymiş.Lastikleri eh idare eder diyor ama değişeceği kesin.800 tl.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı octobus

• AŞK-I OCTAVİA
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Evet bugün edindiğim fsi lara tüp takılması olayına.Landirenzo markasının türkiye distribütörü olgun lpg ile.Bana yapılan açıkalam Motor numarası BLF ile başlayan motorlarda lpg uygulanabiliyormuş.Diğer kodlardaki fsi motorlara şuan için lpg yok.FSİ motorlardaki problem (lpg Uygulaması için) enjektörlerin ısınmasıymış.Bu nedenle fsi motorlarda 2 adet enjektör lpg ile diğer 2enjektörde benzin ile çalışıyormuş.Dur-kalklar sırasında enjektörlerin yakıt şekilleri değişerek benzinle çalışan lpg ile lpg ile çalışan enjektör benzine geçiş yaparak soğuma sağlanmış.Yakıt tasarrufu %40 denildi.Hatta vw avrupada landi ile ortaklaşa çalışıp anlaşarak bu sistemi geliştirmişler.Gelelim garanti durumuna bana söylenen gerek lpg kiti gerekse lpg den oluşacak herhangi motor arızasında motorda 2 tıl garanti altına alınıyormuş.
denemekte faydamı var dersiniz.Çünkü arabamdan memnunum ve seviyorum değiştirmek istemiyorum.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octobus;176463
Evet bugün edindiğim fsi lara tüp takılması olayına.Landirenzo markasının türkiye distribütörü olgun lpg ile.Bana yapılan açıkalam Motor numarası BLF ile başlayan motorlarda lpg uygulanabiliyormuş.Diğer kodlardaki fsi motorlara şuan için lpg yok.FSİ motorlardaki problem (lpg Uygulaması için) enjektörlerin ısınmasıymış.Bu nedenle fsi motorlarda 2 adet enjektör lpg ile diğer 2enjektörde benzin ile çalışıyormuş.Dur-kalklar sırasında enjektörlerin yakıt şekilleri değişerek benzinle çalışan lpg ile lpg ile çalışan enjektör benzine geçiş yaparak soğuma sağlanmış.Yakıt tasarrufu %40 denildi.Hatta vw avrupada landi ile ortaklaşa çalışıp anlaşarak bu sistemi geliştirmişler.Gelelim garanti durumuna bana söylenen gerek lpg kiti gerekse lpg den oluşacak herhangi motor arızasında motorda 2 tıl garanti altına alınıyormuş.
denemekte faydamı var dersiniz.Çünkü arabamdan memnunum ve seviyorum değiştirmek istemiyorum.

Anlattığınız şartlarda %40 tasarruf imkansız. Zaten LPG/Benzin oranı şu anda 6/10 gibi. Normal bi sıralı sistemde zaten LPG'de litre bazında %15 gibi fazla sarfiyat oluyor. Yani normal sıralı sistemde tasarruf şu an %30-35'tir. FSI'a uygulanan o zorlama sistemde %20-25 tasarruf edilir tahminimce. Zaten normal şartlarda 2 enjektör lpg ile çalışıyormuş baksanıza. Ki takılan kit de 2000 tl'den ucuz değil. Son derece tekellüflü bi sistem. Ben olsam takmam, aracımı satıp lpg'li bi MPI ya da bi TDI alırım.

Çevrimdışı octobus

• AŞK-I OCTAVİA
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
üstad iyi dedin de de işte .dikkat ettiysen mış lı muşlu diyorum .ama şu benzinli aracı satmak bu devirde kolay olmasa gerek ki yanılmıyorsam sende galericisin benim halimden sen anlarsın.takasa girmeye çalışıyorum öldüm fiyatı benim araç, alacağım araç  dünyada sanki bir taneymiş gibi uçuk kaçık.Ciddi anlamda arabamı seviyorum sürücü bence çok zevkli.gelgelelim yakıtı belki emsalleri araçlardan iyi ama litre fiyatı 4 tl olunca ZEVKE KEDER OLUYOR

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octobus;176557
üstad iyi dedin de de işte .dikkat ettiysen mış lı muşlu diyorum .ama şu benzinli aracı satmak bu devirde kolay olmasa gerek ki yanılmıyorsam sende galericisin benim halimden sen anlarsın.takasa girmeye çalışıyorum öldüm fiyatı benim araç, alacağım araç  dünyada sanki bir taneymiş gibi uçuk kaçık.Ciddi anlamda arabamı seviyorum sürücü bence çok zevkli.gelgelelim yakıtı belki emsalleri araçlardan iyi ama litre fiyatı 4 tl olunca ZEVKE KEDER OLUYOR

Anlıyorum... Takasa girmeye çalışınca işler öyle oluyor malesef. Güzelce fotoğraf çekip ilan verin, herhalde sattığınızın 3-4 bin tl fazlasına lpg'li MPI alabilirsiniz. Bu da makul sayılır.

Bu arada galerici yazdığına bakmayın, biraz fazla araç değiştirdiğim için öyle layık görmüş arkadaşlar ;)

Çevrimdışı octobus

• AŞK-I OCTAVİA
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
:) oda güzel .ısınamadım gitti şu tüp olayına

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octobus;176749
:) oda güzel .ısınamadım gitti şu tüp olayına

Hatta sizin araca belki Muhammet hocam (fenomen) müşteri olur.

Çevrimdışı octobus

• AŞK-I OCTAVİA
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yok be usta Muhannet hocamın benim arabayı alma ihtimali yok :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octobus;176768
Yok be usta Muhannet hocamın benim arabayı alma ihtimali yok :)
????????:++::++:

Çevrimdışı octobus

• AŞK-I OCTAVİA
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;176859
????????:++::++:
kurban yoksa varmı?:++:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octobus;176917
kurban yoksa varmı?:++:
konyadan bi dr da mpı vardı ve hala duruyor ama kaçıncı sahibisin dedim ben bilmiyorum dedi.
herhalde sayısı belli değil alan satıyor sanırım.kaç yerinde boya var dedim bi parça değişmiş bi kaç yerde boya var dedi.bej renk dr'dan.ben sormam böle şeyleri dedi.araba mı araba,eksik yeri yoksa alırım dedi.ah bende öle olabilsem ne iyi olacak ama.olmuyor işte.
fsi octileri düşünüyordum "kurban"ama benzi dayandı tavana,tayyip amcamız sonuna kadar kökledi benzini:++:evet mpi ye göre az ama lpg uyumuda sorunlu.yani ben heme konfor hem ekonomi isteyince ortaya zor bir sorun çıkıyor.bakalım bizim bu araç alma serüveni nerde son bulur.

Çevrimdışı octobus

• AŞK-I OCTAVİA
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Allah yar ve yardımcın olsun kurban.İnan zor seçim aynı sıkıntı şuan bende de var .

Çevrimdışı igo_ist

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Romano takıyolar BLF motor numarası ile başlayanlara sorunsuz fiyatı ise 2400 TL civarı