škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Pazar günü bununla uğraştım..(tavana izolasyon köpük kaplama)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;170244
Banyo penceresine küçük bir aspiratör al, gerektiğinde çalışır durumda olsun. İçeride buharın ve nemim önemli kısmını atar.

İçeride baca var eskiden kalma.O hep açık, gerekirse aspiratör alıp takarım.Gerçi bu halde bile yukarıya güzel bir buhar emişi var.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu işlem herkes tarafından uygulanması kolay

estetik olarak güzel duruyor ısı ve nem izolasyonuna güzel bir çözüm

foto eklemedim ama bende oturma odasının nem yapan köşe duvarına karşılıklı iki sıra yaptım geçen hafta güzel durdu dekorasyan açısından evelki sene apartman girişine yapmıştım foruma eklediydim

daha öncede aynı sendeki gibi satmaya niyetlendiğim evin banyo tavanı çok kötüydü bu şekil yaptım ev 1 hafta durmadı satıldı

biraz el becerisi ile kendin yapmakta fayda var piyasada 15 tl civarı m.kare işçilik fiyatı istiyorlar. eskişehirde bizim mahalledede artık herkes tüm oda duvarlarına yaptırıyor moda oldu biyerde

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: mygokhan;170396
İçeride baca var eskiden kalma.O hep açık, gerekirse aspiratör alıp takarım.Gerçi bu halde bile yukarıya güzel bir buhar emişi var.

Rüzgara göre ters de esebilir  ;)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;170757
Rüzgara göre ters de esebilir  ;)
İnşaallah bacadan su falan da almaz.:hih:

:kiki: Gökhan bu akşam o zımbıtıyı söküp atacak kanımca.:haha::lol:

Çevrimdışı Şahin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Eline sağlık güzel olmuş. 5 yıldır bunları üreten firmada çalışmamdan dolayı ufak bir püf noktası. bu ürünlerde en çok sırıtan taraf ek yerleridir. diğer bir modeli bambu modeli ya da hasır diye geçebilir piyasada onlarda bu sorun minimuma indirilmiş. neyse.. gelelim püf noktasına.. ek yerleri için piyasada fugagibs diye satılan derz dolgu alçısı var torbanın üstünde riggbs die yazar bunların torbası 10 tl bir torbada 30 kg açık bulursan 1-2 kg al işini görür daha sonra macun kıvamında hazırla ve baş parmağınla macun çeker gibi ek yerlerini doldur ve yanında muhakkak inşaat süngeri olsun köpük kartonpiyer işinin püf noktası inşaat süngeri ve 180-200 grit zımparadır ama bu iş için zımparaya gerek yok.
alçıyı çektikten sonra prüzsüz yüzey elde etmek için ıslak inşaat süngeri ile üzerini şöyle bi temizle kurumaya bırak 2 saat sonra beyaz tavan boyası ile boya mükemmel sonuç elde edersin... ayrıca kullanacağın boya su bazlı olmalı diğerleri polistreni eritir gider...

bir püf nokta daha buna mutlaka boya yapmak zorundasın yoksa bu kullandığın malzeme EPS diye geçer (Expanded Polystren) havayla şişirilmiş polistren bunların UV dayanımı yoktur iki yıl sonra sararır ve toz olarak bozulmaya başlar...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Şahin;218256
Eline sağlık güzel olmuş. 5 yıldır bunları üreten firmada çalışmamdan dolayı ufak bir püf noktası. bu ürünlerde en çok sırıtan taraf ek yerleridir. diğer bir modeli bambu modeli ya da hasır diye geçebilir piyasada onlarda bu sorun minimuma indirilmiş. neyse.. gelelim püf noktasına.. ek yerleri için piyasada fugagibs diye satılan derz dolgu alçısı var torbanın üstünde riggbs die yazar bunların torbası 10 tl bir torbada 30 kg açık bulursan 1-2 kg al işini görür daha sonra macun kıvamında hazırla ve baş parmağınla macun çeker gibi ek yerlerini doldur ve yanında muhakkak inşaat süngeri olsun köpük kartonpiyer işinin püf noktası inşaat süngeri ve 180-200 grit zımparadır ama bu iş için zımparaya gerek yok.
alçıyı çektikten sonra prüzsüz yüzey elde etmek için ıslak inşaat süngeri ile üzerini şöyle bi temizle kurumaya bırak 2 saat sonra beyaz tavan boyası ile boya mükemmel sonuç elde edersin... ayrıca kullanacağın boya su bazlı olmalı diğerleri polistreni eritir gider...

bir püf nokta daha buna mutlaka boya yapmak zorundasın yoksa bu kullandığın malzeme EPS diye geçer (Expanded Polystren) havayla şişirilmiş polistren bunların UV dayanımı yoktur iki yıl sonra sararır ve toz olarak bozulmaya başlar...

Bu bilgi için çok teşekkürler..Müsait zamanda uygulayacağım :ok:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende odama yaptırmak istiyorum

odam 12m2, bu kare seyleri ben alsam usta ne kadara yapar ki yapıstırıcılar ona dahil
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı Şahin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bunlar 50*50 cm yani 4 tanesi 1 metrekare 12*4=48 ADET gider adet fiyatı yaklaşık 80-90 kuruş civarıdır. ustalarda metrekaresini 3-3,5-4 TL den yapıyor yapıştırma malzemesi kendisine ait. yalnız burada bi durum var usta gidipte iyi yapıştırıcı kullanmıyor daha çok para kalsın die kendine... bir müddet sonra onlarda dökülüyor çünkü kullandıkları malzeme bildiğimiz saten alçı ve kullanılan köpüğün esneme katsayısı ile alçının esneme katsayısı birbirini tutmuyor. sıcak soğuk hava geçişlerinde bu farklılıktan dolayı ürünleri dökülüp geliyor. ustayla görüşün henkelin ceresit ct-84 diye bi ürünü var esneme katsayıları neredeyse birebir aynı bununla ve fugagibs die geçen derz dolgu alçısı ile yapıştırma yapsın ct84 ün bir tüpü 750 ml ve piyasada 14-15 tl civarı tabancası 25-30 tl ustalarda vardır. ct-84 ü tavan kaplamanın arkasına X şeklinde sıkacak dört kenara alçı sıvayıp yapıştıracak ek yerlerinide alçı ile macun gibi kapatacak. bunları yapamam derse kendiniz yapın çok zor değil... isteyen olursa kademe kademe anlatırım uygulamasını...

almak isteyen olursa istanbul-ankara-antalya için yardımcı olurum diğer illerede yardımcı olurum ama az miktarlarda alırsanız kargo belki fazla gelebilir..
« Son Düzenleme: 12 Nisan 2011, 16:46:52 Gönderen: Şahin »

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
m.ali abi tavsiye ettiğin ürünlerin adını not ettim, bir usta bulup görüseyim ürünleri söyleyim

iyi oldu bilincli sekilde yaklasmak işe ve ustanın kullanacağı malzemeye :)

cok tsk ederim :)

Çevrimdışı Şahin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
rica ederim.. bilgiler paylaştıkça güzeldir.. bir hatırlatma daha piyasa 0,5 cm eko (ekonomik) die geçen bir ürün var birde 1,5 cm lik ürün var 0,5 cm ürünü 80-90 kuruştan satmaya kalkabilirler dikkat edin. sizin alacağınız ürün kalın olsun modeller daha iyi görünür burada bizim web sitemiz var http://www.an-kar.com/urunler/ic-cephe-urunleri/tavan-kaplamasi  benim tercih ettiğim ürün herzaman TK-503 olmuştur. çünkü ek yerleri belli olmaz piyasada hasır ya da bambu ismi ile geçer.. birdaha hatırlatayım ince olanından almayın..

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim istediğim sekilde zaten tam o göösterdiğin 503 :D

geçen gün praktikere baktım vardı bu sekilden, oradakide kalındı zaten uyarı icin sağolun :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim kullandığım yapıştırıcıda M.Ali bey'in bahsettiğindedi :ok:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Hayırlı olsun abi , güle güle eskitin :)
İşyerine uygulayacağım bundan , hoşuma gitt :ok:
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı Rıdvann

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Şahin;218286
bunlar 50*50 cm yani 4 tanesi 1 metrekare 12*4=48 ADET gider adet fiyatı yaklaşık 80-90 kuruş civarıdır. ustalarda metrekaresini 3-3,5-4 TL den yapıyor yapıştırma malzemesi kendisine ait. yalnız burada bi durum var usta gidipte iyi yapıştırıcı kullanmıyor daha çok para kalsın die kendine... bir müddet sonra onlarda dökülüyor çünkü kullandıkları malzeme bildiğimiz saten alçı ve kullanılan köpüğün esneme katsayısı ile alçının esneme katsayısı birbirini tutmuyor. sıcak soğuk hava geçişlerinde bu farklılıktan dolayı ürünleri dökülüp geliyor. ustayla görüşün henkelin ceresit ct-84 diye bi ürünü var esneme katsayıları neredeyse birebir aynı bununla ve fugagibs die geçen derz dolgu alçısı ile yapıştırma yapsın ct84 ün bir tüpü 750 ml ve piyasada 14-15 tl civarı tabancası 25-30 tl ustalarda vardır. ct-84 ü tavan kaplamanın arkasına X şeklinde sıkacak dört kenara alçı sıvayıp yapıştıracak ek yerlerinide alçı ile macun gibi kapatacak. bunları yapamam derse kendiniz yapın çok zor değil... isteyen olursa kademe kademe anlatırım uygulamasını...

almak isteyen olursa istanbul-ankara-antalya için yardımcı olurum diğer illerede yardımcı olurum ama az miktarlarda alırsanız kargo belki fazla gelebilir..

abi bende tavana bahause tan köpük aldım...salona hole ve banyo ve wc ye yaptım..köşeleride yaptım...ama bize oradan yapıştırmamız için yeşil bi yapıştırıcı vermişleri onlardan aldık 4-5 tane..tabancayla sıkıp tavana yapıştırdğımda 2-3 saniye durup bırakıyordu kendini... sonra başa çıkamadık tabi...yan komşumuz alçı asma tavan işiyle uğraşıyordu onun yanına gittim.. o da bana saten alçı aldırdı bir çuval..bir kaç tane gösterdi... evin bütün tavanını onlarla yapıştırdım..banyoya rutubet ve neme dayanıklı yapıştırıcı almıştım alçının aralarına ondan sürdüm ve yapıştırdım..şimdi evin tavanı çok güzel oldu ama...bazı yerlerden açılıyor..mesela bi köşesi hafif açmış...biz yeni olduğu için su bazla boyaylada boyamadık...sizce açılma ya da düşme yapar mı? eğer yaparsa şimdiden alınacak bir önlem var mı ya da sağlamlaştırmak için ne yapılabilir??? teşekkürler

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim yaptıklarım yaptığım günden beridir maşallahı var herhangi bir sarkma yapmadı..Yapıştırıcı çok önemli..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP