škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

periyodik bakım kazığı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bunlar gelismis ulkelerin gerceklestirdigi servis sistemi, usta vereyim 10lira el at olaylari yavas yavas biter bu gidisle... Iscilik ucretleri ile artik, otomotiv sektorundeki iscilerde para kazanmaya baslayacak demekki...

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
serviste çalışanlar hiç memnun değil işcilik alınıyorda onlara gelen bişey yok

Çevrimdışı BAFRALI

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar tüm üretilen malzemeleri servisleri aynidir.mesela beyaz eşya servisine kayit verin taksimetre gibi çikarken işçiliği üzerine koyar.araçlarinda öyle müşteriyi güzelce karşilarlar çayini verirler müşterininde keyfine diyecek yok.fakat içeride ne yapilir ne yapilmaz sizin haberiniz olmaz.çünkü prensibimiz böyle araç yanina alamayiz derler.fakat fatura önümüze kondumu içtiğimiz 50 kuruşluk çayin parasi fazlasiyla faturanin içindedir.
55 FB 375

Çevrimdışı BAFRALI

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
onun için garanti bittimi ver elini sanayi.o paraya seni yolda karşılarlar.benim başıma gelen olayı kısaca anlatayım.sattığım felicianın ön camları düştü.servise yolum düşmüştü baktırdım.ne deseler iyi ön cam fitillerinden olmuş.aklım pek yatmadı ama onların ne kadar bilgisiz olduğunu ispatlamak için yapın dedim.iki fitil içn 160 tl işçilik 40 tl toplam 200 tl dediler.fakat sanayideki ustama gösterdim daha sökmeden teşhisi koydu ve 2 saat içerisinde teslim etti.bu ara fitiller hala yurt dışından gelmedi yerini bilsem uçağa atlayıp almam daha kısa süredi.servise gidip bunun böyle olmadığını arızanın başka yerden olduğunu vede kapı panolarını sökerken içindeki naylon kaplamayıda yırttıklarını söyediğimde inanamadılar.kime yaptırdığımı sorduklarında sanayide yaptırdığımı söyledim.hemde bu fiyattan aşağıya.kendilerinden yeni aracımı alacağım ve de servise geldiğimde nasıl güveneceğimi sorduğumda cevap yok.işte servislerin çoğu böyle.
55 FB 375

Çevrimdışı ruudvan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
aracınız honda civic yazmıssınız sanırım dogru bılıyorum.
hondada balata die bi zğen var malesef her gelen arabaya balatadan telefon acarlar ve fıyatlardada saglam karlar yaparlar bır gun gıdın oglen vaktınde servıs bolumunun ordakı telefona yakın oturun hatta bekleyın 1 saat kadar bakın kac kısıye balatanız bıtmıs dıe telefon acıyorlar.
gercı yenı kasaların balata fren durumları pek iyi deil ama.

Çevrimdışı abidincek

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ruudvan;174360
aracınız honda civic yazmıssınız sanırım dogru bılıyorum.
hondada balata die bi zğen var malesef her gelen arabaya balatadan telefon acarlar ve fıyatlardada saglam karlar yaparlar bır gun gıdın oglen vaktınde servıs bolumunun ordakı telefona yakın oturun hatta bekleyın 1 saat kadar bakın kac kısıye balatanız bıtmıs dıe telefon acıyorlar.
gercı yenı kasaların balata fren durumları pek iyi deil ama.

valla frene bastımmı arabayı çakıyordu yere. pek bi sıkıntı görmedim. dediğiniz gibi yetkili servise gidince  illa biryerlerden iteliyorlar. çıkan balataları istedim. ertesi gün bafrada araca lpg taktırdım. ordaki ustaya anlattım durumu. sökülen balataları gösterdim. usta hafiften sırıtarak daha bu balatalarla 15 - 20 bin yapardın dedi.. tabii serviste bu işe emeği geçen tüm çalışanların bütün akraba-i talukatına rahmet okudum bir kere daha...  :kafa: :sopa:
[SIGPIC][/SIGPIC]

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: abidincek;174509
valla frene bastımmı arabayı çakıyordu yere. pek bi sıkıntı görmedim. dediğiniz gibi yetkili servise gidince  illa biryerlerden iteliyorlar. çıkan balataları istedim. ertesi gün bafrada araca lpg taktırdım. ordaki ustaya anlattım durumu. sökülen balataları gösterdim. usta hafiften sırıtarak daha bu balatalarla 15 - 20 bin yapardın dedi.. tabii serviste bu işe emeği geçen tüm çalışanların bütün akraba-i talukatına rahmet okudum bir kere daha...  :kafa: :sopa:
135.000 km' de değiştirdiğim ön fren balatalarının yarısı duruyordu daha, ancak ısınıp soğumaktan evsaflarını kaybetmişlerdi. Balatayı değiştirmek için illaki bitmesini beklemek gerekmez. Yeni balatalarla frenleme çok daha iyi oldu.:wnk:

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
alışın bu fiyatlara 5 yıldan beri 102.000 km den beri her 15.000 km den beri gittigim ford servisinden bir kere 500tl nın altında cıkamadım :D en son 90.000 km bakımında triger degişti ve ritmik bakımı yapıldı fiyat 1200 tl :D. baskı balatayı sordum bunlarda volanda degişir dediler fiyat 2500 tl :D sadece askı balata +volan ritmik bakımını koy 3000tl :D arac zaten 22000 tl :D nasıl iş anlamadım
Bir sevda bizimkisi.....

Çevrimdışı aenkur

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hyundai'de senelik bakım yaptırdım 150 tl. onuda 5 taksit yaptılar:)

Çevrimdışı abidincek

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
walla abiler servise gidip bile bile kazık yemekmi yoksa sanayide iyi bir ustaya yaptırmak mı?  :bnn:  

aslında bu mevzu hakkında formda bi anket yapsak acaba sonuç ne çıkar merak ediyorum... :wnk:
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben servisten yanayım.biraz para veriyosun fakat yapılan işin bi güveni var parçanın garantisi var.sanayide ustaya buraksan acaba orjinal parçamı kullandı acaba taktım diyipte takmadımı diye aklıma gelir.ama serviste böle olmaz bence.
Bir sevda bizimkisi.....

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: emrah arıcan;175244
ben servisten yanayım.biraz para veriyosun fakat yapılan işin bi güveni var parçanın garantisi var.sanayide ustaya buraksan acaba orjinal parçamı kullandı acaba taktım diyipte takmadımı diye aklıma gelir.ama serviste böle olmaz bence.

Sazan. :D

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;175246
Sazan. :D

ilk atlayanda sen oldun :D

ben memnunum servisten. tercih meselesi
Bir sevda bizimkisi.....

Çevrimdışı TheTuco

• Y*Ö*R*Ü*K
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abidincek;174509
Maalesef servislerin hepsi balata yarıladığında bitti der .))))
Ford Focus Collection HB