škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

kaza yapan her iki tarafa ceza yazılırmı?

fenomen · 22 · 12237

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar benim yaptığım kazayı biliyorsunuz,geçenlerde bana gelen misafirlerden birisi karayollarını işgal nedeniyle ceza kesebileceğini söyledi.haklı olanada haksız olanada yazarlar dedi bu ne kadar doğrudur*polis arkadaş vardı şimdilerde görünmez oldu gerçi.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet öyle birşey var, polis gelince yazıyor, ufak masraflı bir ceza sanırsam, arkadaşıma kesmişlerdi ama fiyatını bilmiyorum :)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı kalender

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;170652
Arkadaşlar benim yaptığım kazayı biliyorsunuz,geçenlerde bana gelen misafirlerden birisi karayollarını işgal nedeniyle ceza kesebileceğini söyledi.haklı olanada haksız olanada yazarlar dedi bu ne kadar doğrudur*polis arkadaş vardı şimdilerde görünmez oldu gerçi.
 yıllar önce hastane içinde ben park ederken acemi bir personel fren yerine gaza basınca bana çarpmıştı.suçsuz olmama rağmen polis o zaman bana bile ceza kesmişti.
\'\'Ben\'\' Yaradan\'dan Ötürü Yaradılanı Sevdim... Yaralayanı\'\' Değil..!

fabialife

• Ziyaretçi
kaza  yapan ya da kazaya karışan herkese suç oranına bakılmadan ceza yazılır. suç milli servete zarar verme, eee ne de olsa altımızdaki arabalar milli servet.
ben yetkili serviste bakımdan yeni gelen arabanın rotbaşı civatası düştüğü için küçük bir kaza yapmıştım. ceza konusunda beni de es geçmediler sağ olsunlar.
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2010, 08:11:14 Gönderen: fabialife »

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eskiden vardı ama geçen yıllarda kaldırıldı diye biliyorum.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Hala var, hele kazada refüj, direk, trafik lambası vb. devlet malına zarar verdiysen faturası çıkar yakında...

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabialife;170691
kaza yapan ya da kazaya karışan herkese suç oranına bakılmadan ceza yazılır. suç milli servete zarar verme, eee ne de olsa altımızdaki arabalar milli servet.
ben yetkili serviste bakımdan yeni gelen arabanın rotbaşı civatası düştüğü için küçük bir kaza yapmıştım. ceza konusunda beni de es geçmediler sağ olsunlar.
+1985.

kaza yapan iki tarafada yasal olarak yazılması gerekir. ama bir çok durumda polislerimiz yazmayadabiliyor.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Devletin polisini angaje ediyoruz orada, tarfiğe çıkmak suç zaten en başta  :)

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Iki tarafa ceza hmm ilginc.. Ben suzuki ile kaza yaptigimda karsi seritteki adamin benim seridime cok yakin oldugu ve benimde kayarak carpistigimiz sonu olarak ortadaydi. Ancak, polis her ikinizde esit oranda suclusunuz ama suzuki'de zorunluluk baslamasina ragmen kisliklar yok (ki ustelik daha kar yagmiyordu ama yaklasik 1-2hafta once kislik astik zorunlulugu baslamisti) diye cezayi ben yemistim, ama benim icin 60Eur haricinde hicbir kayip olmadu zira benim suzuki pert oldu kaskodan hallettim, karsi taraf Octi idi galiba o zaten basip devam etti, onun masrafini da haliyle benim zorunlu siorta odedi olay kapandi... yani ikimizde esit oranda suclu ama birimize ceza yazilmasi gerektigi icin arti suc ariyorlar...  TR'de durumun, kurallarin farkli olacagini sanmiyorum bu hususta.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bayramda bize arkadan vurduklarında polis geldi,sağa saola baktı,vurana ceza yazdı.Sonra bize gelirken plakaya baktı,sonu 39.Kırklarelilimisiniz dedi babama,evet dedi babamda,hemşehrim sana ceza yazmıyorum bu seferlik dedi,tokalaştık gitti :D :D

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;170875
Bayramda bize arkadan vurduklarında polis geldi,sağa saola baktı,vurana ceza yazdı.Sonra bize gelirken plakaya baktı,sonu 39.Kırklarelilimisiniz dedi babama,evet dedi babamda,hemşehrim sana ceza yazmıyorum bu seferlik dedi,tokalaştık gitti :D :D
bu gün tam bir ay oldu kazayı yapalı,bize hala ne savcılıktan çağrı geldi neden polisden bir ceza nede kaskodan ödeme geldi.uutulduk galiba:++::++:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Gelmez ceza falan, sapık bi polis olacakta aklına gelip yazacak... Devlete ait bi yeri kırıp dökmedinse sorun yok.

Çevrimdışı rayen

• Seyirci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Davşan son noktayı koydu. Doğrudur. Başıma geldi ordan biliyorum. Not: Kazayı ben yapmadım. Eşim yaptı. Karizmam çizilmesin. :++:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Bizzat yaptım, biliyorum, gelmeyecek dedim, gelmeyecek! Yaptım, olacak!

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;171030
Gelmez ceza falan, sapık bi polis olacakta aklına gelip yazacak... Devlete ait bi yeri kırıp dökmedinse sorun yok.
hakan yol kenarında bir palmiye birde günlük ağacı vardı onları octi köklemiş ve kanala atmış,2 zayiat var yani.