škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ferrari Hata! [Tartışma konusu]

0 Üye ve 15 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

1 hafta önce hasdal yolundan hızla gelirken ışıklardaki trafiğe rastladım.Hasdal kavşağında kırmızıda durdum.Yeşili farketmemişim kafam başka yerdeydi,arkadan korna sesleri gelince birden patinaj ile kalktım 45-50km hıza yaklastım kalkışda aynada bişey gördüm hızla gelen, [Kemer'i bilen bilir ünlüler zenginler falan oturur,ordan gelenler oluyor lüks araçlarla] Kırmızı bi ferrari,emniyet şeridinden geliyor,bırakın şerit ihlalini ışıklardada kenardan geçiyor,sağıma baktım askeriyenin yüksek kaldırımı bi anda durdum ben önümden geçti.[yavaşlamadı beni görünce aşağı yukarı 40 km hızla geçti] [resimdeki şekilde olduğu gibi, Kırmızı olan ferrari yeşil olan ise ben şimdi benim sorum şu ;
Ben durmasaydım bu adama girseydim yandan %100 hatalı olurdu.Benim tamponda ufak bi darbe olurdu para değil, Şimdi bu gitceği yere geç kalcağınamı yansın, 93 model bi araba ile uğraştığınamı yansın,birdaha bu hatayı yapmıyıcağına emin olurdum,Artistliğin sonuçlarını alırdı binlerce liralık hasar olurdu. Gıcıklığına onu orda uğraştırabilirdim yada onun işine geç kalmaması için elinden yapardı para teklif ederdi :) ,Yorumlar ? :)
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2010, 13:01:39 Gönderen: gokcen59 »
-------------------------------------------------

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Uğur Akar'ın imzasındaki yazı pek kıymetli benim için  :)

Çevrimdışı @lp@RSl@n

• bedevi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
gokcen59
ST Gediklisi

önceleri bende aynen sizin gibi düsünüyordum gelsin vursun görsün ebesinin günahlarını diye ama takiii Uğur Akar'ın imzasındaki yazıyı görene kadar sonra bende vazgeçtim itle köpekle dalaşmaktan  

Alıntı yapılan: lrfan;170847
Uğur Akar'ın imzasındaki yazı pek kıymetli benim için :)

irfan abinin de dedigibi pek bir kıymetli bu yazı benim için
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2010, 13:09:09 Gönderen: @lp@RSl@n »

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;170847
Uğur Akar'ın imzasındaki yazı pek kıymetli benim için  :)
Allah'ıma çok şükür şu ana kadar en ufak çizik bile yaşatmadım arabaya başımdan geçen birşey olmadı.Sinirli halimle bile sabırlıyımdır,ama bazen işte böle düşünüyorum acaba diye :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
İmza der ki:

Alıntı
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: gokcen59;170845
...Kırmızı bi ferrari,emniyet şeridinden geliyor,bırakın şerit ihlalini ışıklardada kenardan geçiyor,sağıma baktım askeriyenin yüksek kaldırımı bi anda durdum ben önümden geçti...
Sen iyi bir şöförsün.:wnk: Gerisini hiç takma kafana.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;170854
Sen iyi bir şöförsün.:wnk: Gerisini hiç takma kafana.
Abi insanın aklına gelmiyo değil hani böyle şeyler, keşke bari ülkenin 3te biri imzana sadık kalsa. :)
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2010, 13:30:05 Gönderen: gokcen59 »

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geri kalmislik iste.. kiro ferrariye binmis ama daha insan gibi yasamasini ogrenememis! ne ferrariler var yol vermedigim gikini cikaramazlar, taliden geliyorsa bekleyecek, ben bi kiyak gecer yol verirsem ok yoksa kim olursa olsun... ama tabi bu insani hareket,i bu cehalet abidesinde (gokcen'in resmindeki ferros) gormememizde normal... Egitim sart!

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alpko;170858
geri kalmislik iste.. kiro ferrariye binmis ama daha insan gibi yasamasini ogrenememis! ne ferrariler var yol vermedigim gikini cikaramazlar, taliden geliyorsa bekleyecek, ben bi kiyak gecer yol verirsem ok yoksa kim olursa olsun... ama tabi bu insani hareket,i bu cehalet abidesinde (gokcen'in resmindeki ferros) gormememizde normal... Egitim sart!

Çok var abi bu kadar net bir an değiilde,buna benzer çok olay yaşadım. Elin krosu yeni araba alıyo yol babasının yolu ya , istediği gibi takılabilir.
Trafikde önceden paylaşma diye bişey vardı yol paylaşımı,artık yok yol vercek niyete sahip insanlarda yol verirsen yol alamazsın kuralına başlangıç yaptılar.
Korkuyorum artık yola çıkmaktan ne arabayla ne yayan,Size yaya olarak yaşadığım bir olayı anlatıyım;
Cadde kenarından yürüyorum yanımda mahalleler var, her kursda öğretirler bunu her zaman öncelik yayadır diye özellikle kavşakda yaya gördümmü durucaksın diye, ama [afedersiniz] it herif mahalleye giriyo araba onda ya para onda ya yolların kralı o bana korna çalıyo mahalleye gircem çekil yol babamın yolu diyerekten çekildim geçti.

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;170874
Çok var abi bu kadar net bir an değiilde,buna benzer çok olay yaşadım. Elin krosu yeni araba alıyo yol babasının yolu ya , istediği gibi takılabilir.
Trafikde önceden paylaşma diye bişey vardı yol paylaşımı,artık yok yol vercek niyete sahip insanlarda yol verirsen yol alamazsın kuralına başlangıç yaptılar.
Korkuyorum artık yola çıkmaktan ne arabayla ne yayan,Size yaya olarak yaşadığım bir olayı anlatıyım;
Cadde kenarından yürüyorum yanımda mahalleler var, her kursda öğretirler bunu her zaman öncelik yayadır diye özellikle kavşakda yaya gördümmü durucaksın diye, ama [afedersiniz] it herif mahalleye giriyo araba onda ya para onda ya yolların kralı o bana korna çalıyo mahalleye gircem çekil yol babamın yolu diyerekten çekildim geçti.

Kisilik sorunu ve cehalet iste! ben de sunu anlatayim o zaman;

Almanya'dan bir arkadas TR'ye gitti arac ile, adam yasamin icindeki egitimi ile yaya gecitlerinde durmaya alisik bir sekilde, yaya gecidinde duruyor ve arkadan dallama buna vuruyor, olay yerine gelen polisler nedese begenirsin?;

oo sen Almanya'da yasiyorsun, cezayi sana yaziyorum, vurdugun adama da hasari icin 3-5biseyler at (sanki zorunlu sigorta odemiyormus gibi), baskasindan duysam inanmazdim ama yakin bir arkadasim, hemen polisle tartismis, adam bana arkadan vuruyor ben neden cezayi kabul edeyim, ayrica vuran cahile para mi verecegim.

Yani, arkadas disli birisi olmasa ezecekler herifi, neden AB ulkesinde yasiyormus, cok para kazaniyormus vay beee...

06lkn66

• Ziyaretçi
benzer bi olay bayramda benimde başıma geldi modifiyeli bi astra makas atmaya kalkarken ön tamponuma çarpıp yoldan çıktı ne kadar kurtarmaya çalışsamda kurtaramadım hatta konuyu buraya açtığımda benim hatalı olduğumu söylediler bayaa tepki almıştım Uğur abinin yazısı bu forumdaki herkes için değerli artık umrumda değil benden uzak Allah'a yakın olsunlar modundayım

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alpko;170881
Kisilik sorunu ve cehalet iste! ben de sunu anlatayim o zaman;

Almanya'dan bir arkadas TR'ye gitti arac ile, adam yasamin icindeki egitimi ile yaya gecitlerinde durmaya alisik bir sekilde, yaya gecidinde duruyor ve arkadan dallama buna vuruyor, olay yerine gelen polisler nedese begenirsin?;

oo sen Almanya'da yasiyorsun, cezayi sana yaziyorum, vurdugun adama da hasari icin 3-5biseyler at (sanki zorunlu sigorta odemiyormus gibi), baskasindan duysam inanmazdim ama yakin bir arkadasim, hemen polisle tartismis, adam bana arkadan vuruyor ben neden cezayi kabul edeyim, ayrica vuran cahile para mi verecegim.

Yani, arkadas disli birisi olmasa ezecekler herifi, neden AB ulkesinde yasiyormus, cok para kazaniyormus vay beee...

Bizim ülkemizin polislerine rastlamamak için elimden geleni yaparım abi, yazdıkların bana şu an OHA! dedittirdi. şu arkadan gelenler olayına gelirsek Favorit ile bi yola çık neler çıkıyo bak gör.
Riva yolu biraz yokuş,arkadaşlarla giderken Favorit ile,bayıra denk geldik yol gidiş geliş,karşıdan sürekli araba geliyo yokuşda ben 5ten 4e attım malum yokuş dik,4de çok geldi 3e attım arkadaki araba sürekli bi selektör halinde neden yavaş gidiyorsun diyerek,sağımda yerde yok yanaşıyım geçsin bayır boyunca selektör ve korna çaldı,sonra düze geldik yol verdim ,sonra kı..ına bi yapıştım arabanın sisleride yaktım arkadaşlar çıtını cıkarmıyolar, Sende varsa bendede var diyerek onu orda güzel bi rezil ettim yol verdi hatta :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şincik emniyet şeridini bildiğim kadarıyla çok acil işi olanlar hasta taşıyanlar felan kullanıyor.Yani o şeridi kullanan orda ışığada uymaz.Olası bi kazada her ne kadar önünüze kırsada karşı taraf ıspatlarsa çok acil işi olduğunu suçun size geçmesi içten bile değil.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;170883
benzer bi olay bayramda benimde başıma geldi modifiyeli bi astra makas atmaya kalkarken ön tamponuma çarpıp yoldan çıktı ne kadar kurtarmaya çalışsamda kurtaramadım hatta konuyu buraya açtığımda benim hatalı olduğumu söylediler bayaa tepki almıştım Uğur abinin yazısı bu forumdaki herkes için değerli artık umrumda değil benden uzak Allah'a yakın olsunlar modundayım
En iyisi :ok:
Alıntı yapılan: dgn;170889
şincik emniyet şeridini bildiğim kadarıyla çok acil  işi olanlar hasta taşıyanlar felan kullanıyor.Yani o şeridi kullanan  orda ışığada uymaz.Olası bi kazada her ne kadar önünüze kırsada karşı  taraf ıspatlarsa çok acil işi olduğunu suçun size geçmesi içten bile  değil.
Arkası doluydu, onlar durdu beni görünce, trafikten kurtulmak isteyen kişiler , pek acil durum olduğunu sanmıyorum dörtlüler veya korna kullanmıyodu.
Ama tabi haklısınız her ihtimali düşünmek lazım.
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2010, 14:22:14 Gönderen: gokcen59 »

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: dgn;170889
şincik emniyet şeridini bildiğim kadarıyla çok acil işi olanlar hasta taşıyanlar felan kullanıyor.Yani o şeridi kullanan orda ışığada uymaz.Olası bi kazada her ne kadar önünüze kırsada karşı taraf ıspatlarsa çok acil işi olduğunu suçun size geçmesi içten bile değil.

acele işi olan dörtlülerini yakar selektör yapar önündeki çekilmezse emniyet şeridine geçip gider kardeşim hastalandı daha küçük altı yaşında protokol yolunda dörtlüleri yaktım en sola yapıştım selektör yapıp korna çaldıkça herkes çekildiçekilmeyen bir iki dalkavuk oldu onlarında sağından geçip önüne birden kırmak yetiyo:D