škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia 1.4 elegance mi superb 1.4 ambiation mu??

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı governor92

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Sıfır Skoda alma konusunda karar verdim ancak iki araç arasında kararsız kaldım...
Superb gerçekten harika bir araç...Eski aracım Opel Vectra olduğundan d segment olan superb daha cazip geliyo..ama 1.4 tsi 125 beygir bu kasa için yterli mi ve yakıt ne durumda bilmiyorum...

Octavia nın elegans paketi full...ama c sınıfı bi araba olması terettüt etmeme neden oldu...

aldığım fiyatlar ise şöyle...

1.4 tsi elegance octavia....metalik renk...manuel ...44.500 tl

1.4 tsi ambiation superb...+ hız sabitleyici+17 inç jant....50.500

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o paraya güzel bi 1.6 tdi elegance octavia alınır.tersi durumda superb..

Çevrimdışı governor92

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: demir_01;171153
o paraya güzel bi 1.6 tdi elegance octavia alınır.tersi durumda superb..

Çok yol yapmıcam..yıllık 12-13 bini geçemem...o bakımdan benzinli tercih edicem....

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Ben Avensisi düşünürdüm. 1.6 olanı hiç yabana atılmayacak çok mantıklı makul bir araç. Donanım olarak ESP, 8-10 hava yastığı deri direksiyon ve detaylar, çift bölgeli dijital klima ve bir sürü ıvır zıvırı mevcut bluetooth'a kadar.

1.6 lt 132 beygir motoru gayet tatminkar görünmekte, 160 nm 132 bg kombinasyonla atmosferik bir makine için inanılmaz güzel, ve bunlar TSI gibi değil tüpte oluyor mis.... Bas en kıral sistemi benzine para mı verilir.

Ben düşünürdüm, 48 bin TL falan. Toyota güzel marka ;)

Çevrimdışı governor92

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;171162
Ben Avensisi düşünürdüm. 1.6 olanı hiç yabana atılmayacak çok mantıklı makul bir araç. Donanım olarak ESP, 8-10 hava yastığı deri direksiyon ve detaylar, çift bölgeli dijital klima ve bir sürü ıvır zıvırı mevcut bluetooth'a kadar.

1.6 lt 132 beygir motoru gayet tatminkar görünmekte, 160 nm 132 bg kombinasyonla atmosferik bir makine için inanılmaz güzel, ve bunlar TSI gibi değil tüpte oluyor mis.... Bas en kıral sistemi benzine para mı verilir.

Ben düşünürdüm, 48 bin TL falan. Toyota güzel marka ;)

skoda konusunda kararlıyım...toyota düşünmüyorum...corolla elegance benzinli bindim...skoda daha konforlu araba....

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
superb tabiiki üst sınıf araba ama şehir içinde kullanmak işkence olabilir çok uzun bir araba.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

fabialife

• Ziyaretçi
oktavia c sınıfı ama hep d sınıfı araçlarla kıyaslanır ve c sınıfı ortalamalarının üstünde olan bir araç. süperb ise zaten malum.
şehir içi ağırlıklı kullanacaksan sperb biraz büyük kaçar, ama şehirler arası kullanacaksan kesinlikle süperb.
zaten ambiation süperb nin donanımı nerede ise elegance oktaviaya eşdeğer.
sana şöyle örnek vereyim; bir arkadaşıma 2008 de sıfır oktavia elegance triptronic aldık. 2 yıl kullandıktan sonra küçük bir kaza yaptı ve sağlamlığını da test etmiş oldu. arabadan son derece de memnun kaldı.
o arabayı verip 60.000 liraya süperb elegance 1.4 tsi aldı.
arkadaşın söylediklerini yazıyorum; bu arabaya bindikten sonra oktaviaya falan dönüp bakmazsın, bu araba bambaşka bir şey.
1.4 motor kaldırırmı diyorsun; arkadaş Maraşlı geçen bayramda otobanda denedim arabayı 230 yaptı gazı dibine kadar basmadım, zorlasam herhalde biraz daha giderdi dedi.
kalkışından, ara hızlanmalarından son süratinden va yakıtından son derece memnun.
vectra c den sonra oktaviada o arabayı aratmaz ama olmuşken daha iyisi olsun diyorsan
süperb derim.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hakancım rampada 3. vitese düştüğünde yanındn 6. vtese takmış hızını sabitlemiş bir superb 1.4 geçince ne yapacaksn. :) o makinenin esneklik verileri tsi ın tam iki katı. hele birde lpg oldumu allah kolaylık versin.

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
zaten octaviada artık d segmenti alınmaya başladı superB de e segmenti olarak alınıyor ama resmiyette octavia c superB d. ben superb öneririm. ama ikisinin fiyatları arasındad açok büyük fark var 6.000 tl fark az değil.ben superb kullanıcısıyım zaten araba muhteşem diyebilirim.tabikide tercih senin bide beyaz renk alıcaksan şimdiden sipariş et derim :D
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mayham85;171393
hakancım rampada 3. vitese düştüğünde yanındn 6. vtese takmış hızını sabitlemiş bir superb 1.4 geçince ne yapacaksn. :) o makinenin esneklik verileri tsi ın tam iki katı. hele birde lpg oldumu allah kolaylık versin.

Artık baydın hakkaten, bıktım yani şu TSI sevdandan, görende dünyanın en iyi şeyi, yüz yılın icadı sanacak, turbolu 122 beygir 200 torklu 1.4 cihaz işte ne sanki 572 cid V8 apartman yıkıyor diferansiyel kırıp duruyorda dozer diferansiyeli uyduruyorsun sanar okuyanda.

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;171411
Artık baydın hakkaten, bıktım yani şu TSI sevdandan, görende dünyanın en iyi şeyi, yüz yılın icadı sanacak, turbolu 122 beygir 200 torklu 1.4 cihaz işte ne sanki 572 cid V8 apartman yıkıyor diferansiyel kırıp duruyorda dozer diferansiyeli uyduruyorsun sanar okuyanda.
gerçekler acıdır hakan.

ben 10 sn de 60 dan 100 e çıkıorsam avensis 20 sn de çıkıyor tüm testlerde açık ve net ve daha fazla tüketicek istediği kadar lpg taksın 1400 kglık arabada 1.6 ile gene benim esnekliğime verilerime erişemicek her zamanda ezilecek beğen yada beğenme gerçek bu.
« Son Düzenleme: 22 Aralık 2010, 13:55:35 Gönderen: mayham85 »

Çevrimdışı superbdolar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;171411

kesinlikle superb hakan bey superb elegance alıp binip gezdinmi hiç eğer kullanmamışsan öneririm gerçektende.burada önemli olan sadece tsi motor değil.. superb+tsi bu ikisi bi araya gelince birde elegance donanımı olunca çok güzel şey ortaya cıkıyor.sende kullan dene mayham85 kullanıcı adı olan arkadasın yorumlarına katılacağına inanıyorum...
« Son Düzenleme: 23 Aralık 2010, 15:17:42 Gönderen: superbdolar »

Çevrimdışı superbdolar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;171393

bu arabayı yüceltmek anlamında söylemiyorum tabiki superb den daha kıral arabalar var zaten bizim konuştuğumuz arabalar da max 100 bin tl yi aşmayan arabalar bu yüzden biz bu fiyat aralığındaki araçları değerlendiriyoruz sonuç olarak bu araç yüzyılın icadıda değil yorumlar o sekilde anlaşılmasın...
FAKAT Yunus emre bey in söylediğini 1.4 tsi elegance superb kullanarak bizzat yaşadım hemde rampa ve virajlı bir yolda ibre 170 km/h 6. vites banamısın demiyor gaza bastıkça motoru zorlanmıyor devri düşmüyor aksine ivme kazanıp virajlı ve rampalı yola yapışıyor gercekende esnek bir araç:)bu yüzden kesinlikle superb alın derim octavia daha sert bir arabadır superbdeki konforu vermez ...
(belirtmek istiyorum kullandığım araçta kötü yol paketide vardı)
« Son Düzenleme: 23 Aralık 2010, 18:53:13 Gönderen: superbdolar »