škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Doktorum Altın Kafeste

Ziyaretçi · 6 · 2621

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Prof. Dr. Şaban Şimşek, kitabın adını ''Doktorum Altın Kafeste''  vermesiyle ilgili olarak, ''Doktorluk halk arasında genellikle zengin  olunabilecek, gösterişli bir meslek olarak algılanır. Oysa çok zor bir  meslektir. Doktorların bir bakıma altın kafeste olduğu söylenebilir''  değerlendirmesinde bulundu.

-KİTAPTAN ÖRNEKLER-

Kitapta, misafirlerine ''Calcium Sandoz'' ikram eden, ameliyat yeri  karışmasın diye üzerine not yapıştıran, hastalığı sorulunca ''onu sen  bileceksin'' diye cevap veren hastaların hikayeleri yer alıyor.
     Doktorum altın kafeste kitabından bazı yaşanmış ilginç diyaloglar şöyle:

-FITIK AMELİYATI İÇİN NOT-

Hastanın biri fıtık ameliyatı olacak. Anestezi verip ameliyat masasına yatırıyorlar.
      Hastanın fıtık ameliyatının başlaması için üzerindeki eşyalar  çıkartılınca ameliyat bölgesine yapıştırılan bir not dikkat çeker.
     -Fıtığım sağ taraftadır. Hayırlı başarılı ameliyatlar.

-REÇETEYE LİMONATA-

Hanımlar bir ara ''Calcium Sandoz'' yazdırmaya merak sarmış.
     Dr. Filiz Avşar, merak edip bir hastasına soruyor:
     -Ne yapıyorsunuz bu kadar Calcium Sandoz'u?
     -Günlerimizde gelen misafirlere ikram ediyoruz. Herkes çok memnun.

-İLAÇLAR DOKTORUN SAĞLIK KARNESİNE-

Muayene olan hasta, doktordan ilginç bir istekte bulunur.
     Hasta: Doktor hanım ilaçları senin sağlık karnene yazdırsak olur mu?
     Doktor: Benim karneme mi niçin?
     Hasta: Benim sağlık karnem yok.
     Doktor: Peki seni kimin sağlık karnesi ile muayene ettik?
     Hasta: Komşunun kızının sağlık karnesiyle. Onu bu sıra çok kullandık. Artık yüzüm tutmuyor.

-E HARFİ NE TARAFA BAKIYOR-

Hastaya okuma eşelinden bir harf gösterilir.
     -Bu (E) harfini görebiliyor musun?
     -Evet
     -Uçları hangi tarafa bakıyor?
     -Gebze istikametine doktor hanım!
     (Hasta Gebze-Kadıköy hattında çalışan bir minibüs şoförü imiş.)

-''ONU DA SEN BİLECEKSİN''-

Rize'de bir hasta muayeneye gelir.
     -Emice hoşgeldin, neyin var?
     -Allah'a şükür dededen, babadan kalma bir şeyler var. Onlarla geçinip gidiyoruz.
     -Onu sormadım, neyin var, neyin?
     -Haa! Onları sorma doktor bey, uc uşağum var ama olmaz olsunlar. Kizlar zati gittiler.
     -Emice sana onu sormuyorum. Hastalığın nedir?
     -E uşağum, afedersunuz yani hocam. Onu da sen bilecesun da. Ben ne içun geldum buraya.

-''BEYİM DEDUK YA DOKTOR HANIM''-

Rize'de bir çocuk hastamın genetik kaynaklı olduğunu düşündüğüm  bulguları vardı. Annesine eşiyle akrabalığı olup olmadığını soruyorum.
     -Beyinle yakınlığın var mı?
     -Beyim deduk ya doktor hanım. Daha ne yakunluği olacak!

Alıntı : http://www.toyotaclubtr.com/sohbet/fikralar/msg387862/?topicseen#new

Çevrimdışı mxdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
uğur sağolasın ya cok güldüm .
Özellikle fıtık ameliyatına.

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
diğer alanları bilmem ama bu sağlık alanı gerçekten hem komik hemde trajedi .112de görev yapıyorum basımdan geçen ilginç bi olayı anlatayım.bikaç ay oldu oturuyoruz iş yerinde filan yan tarafımızda aile hekimliği var birden hızlı bir araba girdi kapıda durdu adamı 2kişi kolundan bacağından tutmuşlar arabadan indiriyolar adam baygın koştuk neyse müdahale edicez soruyorum hasta yakınına ne oldu neyi var gibilerinden adam ters bi tavırla  görmüyonmu hasta demezmi:++:gelde çık işin içinden adama bişe desek direk kavgaya giriyoruz .

Çevrimdışı zafer tolga

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Harika ve gerçek durumlar bunlar..Bu tür vakalardan benimde yaşadığım oldu..Bir kere pantalon diktirdiğim terzi bir gün beni arıyor,yeğeninin olduğunu ancak sağlık güvencesinin olmadığını söylüyor,eeee dedim,bana benim sağlık güvencem üstünden oraya yatış yapılıp opere edilmesini birde utanmadan akıl veriyordu,kalkıp şaşkınlık içinde sövülsemi ne yapılacağını şaşırıyor insan...Tedavi et kısmını geçtim birde hem tedavi edip hemde kendi sağlık güvencem ile çalıştığım kurumda yatılı hasta olup birde kendi kendimi opere etmiş görüneceğim bu olurmuş diye birde beni iknaya çalışan bir terzi şahıs olmuştu ...

Ugur A.

• Ziyaretçi
Güzel yurdumda bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan insan sayısı çok maalesef.:(

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
süpersin uğur bey.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ