škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hyundai Era'dan Roomster'a

nazmi37 · 35 · 11057

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nazmi37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bazılarınız bilir arbamı değiştirmek istiorum bu aralar..bugün sabah bakınırken 2. ellere skoda roomster gözüme çarptı..Birtane buldum ve görmeye gittim arabayı dışardan çok güzel görünüor..krom ızgara mercekli far cam tavan çok şık..İçine gelirsek geniş bilgi ekranı orjinal büyük ekranlı teybi geri vitese atılınca teyipte arkadaki mesafeyi giöstermesi çok güsel..ön koltuğu en geriye çektiğim halde (180cm boy 100 kiloyum) arka diz mesafesi çok iyi..Gelelim soru işaretlerime

Araç 80 beygir 1.4 motor...(yakıt konusundaki marifeti nedir?80 beygir olması beni düşündürdü..
Araç evet seri gerçekten fakat motor sesi çok fazla geldi bana..Tamam dizeldir motor sesi illaki olcaktır fakat arkadaşımdaki 2007 toyota d4d dizel benim araba gibi aynı tık motor sesi yok..Motor sesi beni çok düşündürdü..BU doğalmıdır..Birde çevrenizde var mı bilmiorum ama genel görüş nedir bu araç için..Kuşkusuz tam aile arabası ama ne bilim işte devirli kullanımda şehir içi yakıtı ne olur motor küçük gelir mi?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-skoda-roomster-skoda-roomster-style-sport-conford-34648292/detay

Bu msjı hyundai forumunda yazım buraya yönlendirdiler arkadaşlar..Yorumlarınız benim için önemli...

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Motoru bağırır doğal, karakteri öyle, common-rail değil, pompa meme enjektörlüdür. 3 silindirli olduğunuda muhtemelen bilmiyorsunuzdur :D

Uzun yolda kasarsanız 3.5 lt civarı, normal yolun gerektirdiği gibi çizgileri aşmadan giderseniz 4.0-4.2 lt, şehir içinde ise duruma göre 5-6 lt yakarı var.

Çevrimdışı nazmi37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
cvpladığınz için çok teşekkür ederim..uzun yolda 120 nin altına düşmem genelde 140 la giderim..3bin devirde kaç km hızla gider tahmini..birde uzun süre kullanmak istediğim bir araç almak istiorum..yok buna öle uzun süre binemessin turbosu felan arıza yapmadan satarsın felan mı dersinz?bide linkini eklediğim arabayla ilgili yorumunz nedirf?araç 50binde

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Gayet dolu temiz bir araç görünümünde.

3000 devirde benim arabam 130-135 km/s civarı yapıyor Roomsterın şanzımanı daha kısa bundan biraz daha az bir değer olacaktır.

Turbolu bir araç kullanmanın inceliklerini bilen birinin elinde baskı balata dahi değişmeden 140-150 bin km gidenini çok gördüm.

Çevrimdışı nazmi37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İnanın ne yapıcağımı bilemedim yaa alsammı beklesem mi bekliceksem neyi beklicem (hyundai eram var 1.4 benzinli onu satmam gerek ilk önce)
bana özellikle söylenen bagaj kapağının arkasında yazan tdi yazan yerin yanında kırmızı kare bi işaret var bu her roomsterda yoktur bilgin olsun bu araç doludur dendi..hergün ist. beykozdan mecidiyeköy profiloya gidioorum yol boşssa 10 dakkada ordayım ama tıkalıysa çok rahat 45 dakka yada 1 saat..böle sıkışık bir trafikte yakıtım nasıl olur..?
Eram nerdeyse bmwyle aynı yakıo :D şaka bi yana bi depoyla 140 km hızla ankaraya bir depoyla indim şok oldum..roomsterı fullesem 130 cruise control yapsam acaba buda bi depoyla felan gider mi?bu era beni benzin delisi yaptı..haa eradan her haliyle menunum herşeyiyle ama yakıt belimi çok büktü..aracın suçu yok belki hem benim süratli olmam hemde son zamlar çok ağır oldu...
Bu yaz ford focus 2010 model bir depoyla 1000km gitti 140 km hız ortalamasıyla ben 120 civarıyla 2 kere depo fulledim onun orda gezdiğide cabası tabiki..
« Son Düzenleme: 23 Aralık 2010, 01:21:20 Gönderen: nazmi37 »

hakanerdogan

• Ziyaretçi
İstanbul-Ankara arasını 130 değilde 90'a sabitlerseniz yaklaşık olarak deponun 1/3'ü ile gelir, 1/3'ü ile gider, en kötü içerde size 15-20 lt yakıtıda hediyesi olur :D

Çevrimdışı nazmi37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
mümkün değil 90la ist ankara gidemem patlarım sıkıntıdan..3-3.5 saatte gidiorum eramla..ozaman bile patlıorum ah ulan diorum bi bmw felan olsa şu yol en çok 2.5 saat :D..doksan gitmicemi bildiğim için kendim için olan hızı soledim..sanırım o halde çok yakar ki yorum yapmadınz

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Bir depo gidip gelmeye yeterde artar yine fakat ben ekonomik açıdan yaklaştım.

Amerika uçağımın kalkacağı gündü, Ankara'dan 3 kişi yola çıktık, uzunca bir süre arabamdan ayrı kalacağımı bildiğim için son kez tadını alayım dedim.

Köprüye geldiğimde 3 saat falan geçmişti belki biraz fazla, Haziran ayı idi yollarda güzeldi, yarım depodan biraz fazla harcadıydı. 160'ın altına nadir düştüm. Fabia deposu 45, Roomster deposu 60 litredir göz ardı etmeyin.

Çevrimdışı nazmi37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yarım deponun az altı benim için mükemmel 160km hızla..yani ben 130 la gitsem dönüşe doksan gelsem nerdeyse bir depo yetecek..
peki araçta genel bir hata arıza var mı en çok şikayet edilen şey nedir..çok soru soruorum beli ama aracı almak istiorum ve bir daha pişmanlık yaşamak istemiorum

hakanerdogan

• Ziyaretçi
1.4 TDI kroniği olmayan iyi bir motor. Efsane taş makine 1.9 TDI VW motorunun tek silindir iptal edilmiş halidir, geri kalan her şeyi aynı.

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nazmi37;171719
bana özellikle söylenen bagaj kapağının arkasında yazan tdi yazan yerin yanında kırmızı kare bi işaret var bu her roomsterda yoktur bilgin olsun bu araç doludur dendi..hergün ist.

Bahsi geçen işaret aracın 1.4 TDI 70 hp değil, 1.4 TDI 80 hp olduğunu vurgulayan bir işaret. 80'lik olan düşük donanımlar ile sunulmadığından otomatik olarak biraz daha yüksek bir donanım seviyesine de işaret eder tabii; ama asıl işi motor ve güç seçeneği hakkında fikir vermektir.:)
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı nazmi37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
sen onu boşwer octavia al yada fabia al dermisinz..fabia combi gördüm sahibindende oda hoşuma gitti..ama roomsterın duruşu başka

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nazmi37;171740
sen onu boşwer octavia al yada fabia al dermisinz..fabia combi gördüm sahibindende oda hoşuma gitti..ama roomsterın duruşu başka

Bana göre Roomster ikisinden de daha mantıklı bir tercih. Tabii hacim ihtiyacınız var ise.

Eğer hacim derdiniz yok ise elbette dezavantajları sırıtmaya başlar.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı nazmi37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
opel sedan,kia ceed,seat cordoba,nissan note tarzı araçlara bakıodum bu araç bana daha çok al beni al beni dio gibime geldi..ah o motor sesini duymasaydım keşke yaa...arkadaşın toyotasından tık ses gelmio inanılmaz gerçektende..tamam o teknoloji bu  teknoloji falan ama bununda sessiz olabilirdi...sanırım vardır bi artısı..o ses ne bilim daha önceden benzinli bi araca binen yada daha daha daha sessiz bir dizele binen birine çok negatif olurdu...

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nazmi37;171744
opel sedan,kia ceed,seat cordoba,nissan note tarzı araçlara bakıodum bu araç bana daha çok al beni al beni dio gibime geldi..ah o motor sesini duymasaydım keşke yaa...arkadaşın toyotasından tık ses gelmio inanılmaz gerçektende..tamam o teknoloji bu teknoloji falan ama bununda sessiz olabilirdi...sanırım vardır bi artısı..o ses ne bilim daha önceden benzinli bi araca binen yada daha daha daha sessiz bir dizele binen birine çok negatif olurdu...

Ses sıkıntı olacaksa Cordoba'ya, Fabia'ya falan da bakmayın; zira motor aynı.

Ayrıca dediğim gibi, Fabia Combi ya da Cordoba gibi seçeneklerle ilgilenebiliyorsanız yani hacim herdiniz yok ise Roomster ilk tercih edilecek araçlardan da değil.

Belki de hemen her yönüyle memnun olduğunuz Era'nın dizel modellerine bakmanız lazım.
[SIGPIC][/SIGPIC]