škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

OCTAVIA mı COROLLA mı ?

tamirer · 46 · 32705

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
eğer octavia alırsanız nasıl bir araba aldığınızı sonraki günlerde anlayacaksınız. birileri yanınıza yaklaşacak ve hacam bu ne böyle yaa deyip hayran hayran aracınıza bakacak siz de gururla arabanızı anlatacaksınız.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: archaeologist;175076
eğer octavia alırsanız nasıl bir araba aldığınızı sonraki günlerde anlayacaksınız. birileri yanınıza yaklaşacak ve hacam bu ne böyle yaa deyip hayran hayran aracınıza bakacak siz de gururla arabanızı anlatacaksınız.
Corollaya verilcek paraylada bi elegance alınır
anlatmaya kalkarsa ESP ASR maxi-dot ekranlı yol bilgisayarı far yıkama sensörler sonu gelmez ............... :D
-------------------------------------------------

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben corollanın 2. eli dışında octaviya bariz bir üstünlük kurduğunu düşünmüyorum.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı tamirer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bence de corollanın tek iyi yanı 2. eli ama uzun zaman binerim habire araba değiştirmem diyenlerdenseniz skoda daha ağır basar

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
ben çok degişik marka arabaları kullandım.mercedes bmw audi gibi lüksler hariç.en memnun eden en zevk veren ve en vazgeçilmeyen araba VW ve skoda diyorum.bir defa alıp kullanınca memnun kalınıp vazgeçilmiyor.benim fabiayı bile görüp begenip kullanıp hayran kalan vede skoda alan o kadar çok kişi var ki.
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı shadow

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.kozmekolik.com
Selam arkadaşım
;Ben emektarım olan 91 toyotamı skoda ile takas yapıp o almak istedim doğuş maslak bayine gittim bana araban çok eskidi bunu almayız dediler .Bende kızdım toyota 2006 hb aldım sen akıl almaya başlayınca kafan karışacak her iki markada sadece güzel sen bütçene bak .
gönüller bir olunca at arabası bile mutlu eder seni...
Saygılar.
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2010, 23:26:56 Gönderen: shadow »

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar çok araç bakıyorum özellikle,c4 cıtroen,c-max,focus,fusıon,corolla,seat cordoba,polo ama dönüp dolaşıp aklıma octi geliyor inanın aklıma başka araç yatmaz oldu sanki duygusal bi bağ oluştu.kim ne derse desin bizzat takla atan ve dehşet bi kaza yaşayan birisi olarak bu araçdan vazgeçmek zor.aynı sınıf ve segmentte sağlam araç elbette çokdur ama fiyat sıkalası olarak belkide en gerilerde olmasına rağmen onlardan aşağı olmıyan ve hatta fazlasını bir konfor anlayışı varken ondan kopmak zor.Ama araç işinin bir nevi şans işi olduğunuda söylemek lazım.bir sitede jetta mdline almış arkadaş arabanın değişmiyen yeri kalmamış vede bıkmış iyice bir daha asla vw kapısından içeri girmem diyor.Bu genellemeci bir mantık yanlıştır bana göre.zira octi alıpta ağzı yananda var,fabiş alıpta yananda var.velhasıl alırken çok elemek lazım.skoda'dan kopmak çok zor gerçekten.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mesdi;175175
ben çok degişik marka arabaları kullandım.mercedes bmw audi gibi lüksler hariç.en memnun eden en zevk veren ve en vazgeçilmeyen araba VW ve skoda diyorum.bir defa alıp kullanınca memnun kalınıp vazgeçilmiyor.benim fabiayı bile görüp begenip kullanıp hayran kalan vede skoda alan o kadar çok kişi var ki.
:ok::+1::+1:

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;175030
Octavia ne D segmenti olarak kabul edilecek bir araçtır ne de bagaj hacmi hariç olmak üzere iç hacmi ile rakip araçlara belirgin bir üstünlük sağlar. İç hacim sıkıntılı değil; ama C sınıfında Astra Sedan, C4 Sedan, Megane, Fluance gibi araçlar varken iç hacmi ile C sınıfının tepesinde olması mümkün değil.

==================

Bu karşılaştırmada Octavia'nın daha uygun bir tercih olduğunu düşünüyorum.
arkadaşım ben zaten octavia d segmenti demedim d segmenti kabul ediliyor artık dedim zaten octavia sınıfındaki araçlara oranla hem büyük hem geniş hem fiyat olarak daha avantajlı octavianın arka diz mesafesi ve uzunluğu kendi sınıfındaki araçlara çok rahat bir derecede fark atar:ok: tabi bazılarına ona bakarsan SuperB de d segmenti ama d segmenti araçların arka diz mesafesinden kat kat büyük. uzunluk desen oda aynı araç nede olsa a6 platformunda üretilmeye başlanan ve üretilecek bir otomobil. passat bilmemne hiç bakmıyın aynı platform dediğine. böyle bir test gibi bişeyde yapmışlardı.işadamlarına skoda amblemini kapatıp sormuşlardı bu ne marka diye bmw,mercedes,audi cevapları geldi :D inşallah bu yazımdan ne demek istediğimi anlamışsındır.lütfen bir dahakine yazıları dikkatlice okuyup cevap verelim.:ok:
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
"işadamlarına skoda amblemini kapatıp sormuşlardı bu ne marka diye bmw,mercedes,audi cevapları geldi :D "
---------
bunu duymamıştım şu ana kadar nerde olmuş bu hadise.?

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;176008
"işadamlarına skoda amblemini kapatıp sormuşlardı bu ne marka diye bmw,mercedes,audi cevapları geldi :D "
---------
bunu duymamıştım şu ana kadar nerde olmuş bu hadise.?

5. vites programında olmuştu.İngiltere olması lazım.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;176011
5. vites programında olmuştu.İngiltere olması lazım.
yaw inan şaka sandım:++:

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;176015
yaw inan şaka sandım:++:
çok komiksin :haha::haha:
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodam_1985;176027
çok komiksin :haha::haha:
:knp::++::knp:

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodam_1985;175993
arkadaşım ben zaten octavia d segmenti demedim d segmenti kabul ediliyor artık dedim zaten octavia sınıfındaki araçlara oranla hem büyük hem geniş hem fiyat olarak daha avantajlı octavianın arka diz mesafesi ve uzunluğu kendi sınıfındaki araçlara çok rahat bir derecede fark atar:ok: tabi bazılarına ona bakarsan SuperB de d segmenti ama d segmenti araçların arka diz mesafesinden kat kat büyük. uzunluk desen oda aynı araç nede olsa a6 platformunda üretilmeye başlanan ve üretilecek bir otomobil. passat bilmemne hiç bakmıyın aynı platform dediğine. böyle bir test gibi bişeyde yapmışlardı.işadamlarına skoda amblemini kapatıp sormuşlardı bu ne marka diye bmw,mercedes,audi cevapları geldi :D inşallah bu yazımdan ne demek istediğimi anlamışsındır.lütfen bir dahakine yazıları dikkatlice okuyup cevap verelim.:ok:
octavia C.5 tan D sınıfı eder.
octavia 1.6 TDI elagance 2011