škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

octavia

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodam_1985;177334
arkadaşlar octavianın kaporasını vermiştim ama babamı bugün aradım arabanın siparişini iptal ettirdim. çünkü köye/memlekete gidiyorum onun için 4x4 araba almak istiyorum 4x4 dediğim arabalarda captiva filan :) ama artık octaviayı beklemicem onun yerine sizin değerli fikirlerinizi alarak başka bir araç alıcam hayırlısıyla türkiyeyede dönüş yapıyımda :) herkese iyi forumlar diliyorum.
neden aniden böyle dönüş yaptıız ki?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodam_1985;177334
arkadaşlar octavianın kaporasını vermiştim ama babamı bugün aradım arabanın siparişini iptal ettirdim. çünkü  köye/memlekete gidiyorum onun için 4x4 araba almak istiyorum 4x4 dediğim arabalarda captiva filan :) ama artık octaviayı beklemicem onun yerine sizin değerli fikirlerinizi alarak başka bir araç alıcam hayırlısıyla türkiyeyede dönüş yapıyımda :) herkese iyi forumlar diliyorum.

Captiva ya para vermem dizel forester alir yoluma bakarim nede olsa subaru ve AWD nin krali :)

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;177346
neden aniden böyle dönüş yaptıız ki?
hocam köye filan gidiyoruz arabanın altı sürttümü sürtmedimi diye tedirgin olmak istemiyorum . ayrıca bazen kalter de deliniyo. yani yüksek araba lazım onun içinde captiva tarzı bişeyler düşünüyorum.bazen dediğim senede 1 defa anca :D yanlış anlaşılmasın yani.
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;177348
Captiva ya para vermem dizel forester alir yoluma bakarim nede olsa subaru ve AWD nin krali :)
hocam illa captiva demedim zaten sizden gelen görüşleride istiyorum ama şu ancaptivanın daha yüksek olması ve 2.0 dizel olması avntaj.makyajlı kasa captiva almayı düşünmüyorum.ama gelicekse bakarım 2.2 dizeline.captivanın yüksek ve 7 koltuk olması şuan benim için avantaj ama 7 koltuğa pek ihtiyacım olcağını sanmıyorum :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Senede 1 kez için 4x4 almaya gerek yok bence.

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;177354
senede bir kez gitmiyoruz senede birkez karter deliniyo nerdeyse. ayrıca babam sunumlar için ankaraya filan gidiyor.yollarda daha güvenli olması için güvenli dediğim alt bakımından :)

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;177354
en az ayda 1 kere gideriz yada giderim :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Freelander da düşünebilir ancak fiyatlarını hiç bilmiyorum.

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;177361
Freelander da düşünebilir ancak fiyatlarını hiç bilmiyorum.
ocam şu an için bütçeyi en fazla 75.000 tlye kadar çıkarabiliriz ama 2. eli olabilir.bi tarafta sıfır almak var diğer tarafta 2. el fark var ya :D

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yanlıs anlasılma olmasın ama karter koruma diye bişi var.onu geçtim hakanın köy maceraları var onu geçtim bende favoriti köyde dağa taşa vurdum içne elma armut üzüm yükledim ama karter falan delmedim.aracın siparişini iptal etmeniz tabiki beni ilgilendirmez ama ne bilim sırf bı defa köy yoluna girecek diyede 4x4 alınmaz yav.

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: demir_01;177375
yanlıs anlasılma olmasın ama karter koruma diye bişi var.onu geçtim hakanın köy maceraları var onu geçtim bende favoriti köyde dağa taşa vurdum içne elma armut üzüm yükledim ama karter falan delmedim.aracın siparişini iptal etmeniz tabiki beni ilgilendirmez ama ne bilim sırf bı defa köy yoluna girecek diyede 4x4 alınmaz yav.
satılan SuperB mdede kalter koruma vardı mercedestede var ayrıca tek sorun köye gidip gelipte kalterin delinmesi deil o doğal bişey ama artık bütü n modeller avrupa standartlarına göre hazırlanıyor yani yollarına göre o yüzden alçak üretiliyor . bitek ben sürersem 7 koltuüa ihtiyaç yok ama ben şahsen evlenmeyi düşünmüyorum ama çocukları severim o yüzden yeğenlerimle sıkça zaman geçiriyorum köyde zaten full doluyoruz arabanın içine 7 kişi daha bi rahatlar ve konforu daha fazladır diye 4x4 düşünüyorum :)

Alıntı yapılan: demir_01;177375
favorit ile octavianın filan alt mesafesi karşılaştırıldığında octavia daha alçak dediğim gibi artık avrupa standartlarına göre araba üretiyorlar. eski arabalarla zaten dağ taş dinlemeden geçer gidersin ama şimdi ben türkiyeye geldiğimde octavia hazır olcaktı ben şahsen uzunköprülülüyüm yollarını bilirsiniz (köy yollarını ) belki. öyle çukurlar var ki kalteride geçtim rahat ilerleyebilmek kişi sayısı herşey dahil.

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodam_1985;177382
satılan SuperB mdede kalter koruma vardı mercedestede var ayrıca tek sorun köye gidip gelipte kalterin delinmesi deil o doğal bişey ama artık bütü n modeller avrupa standartlarına göre hazırlanıyor yani yollarına göre o yüzden alçak üretiliyor . bitek ben sürersem 7 koltuüa ihtiyaç yok ama ben şahsen evlenmeyi düşünmüyorum ama çocukları severim o yüzden yeğenlerimle sıkça zaman geçiriyorum köyde zaten full doluyoruz arabanın içine 7 kişi daha bi rahatlar ve konforu daha fazladır diye 4x4 düşünüyorum :)
o zaman eyvallah kardeş.allah gönlüne göre versin.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araçların avrupa standartlarına göre üretildiği felan yalan.Her aracın yerden yüksekliği geldiği ülkeye göre değişir.Fabianın Almanyada yerden yüksekliği 10cm ise TRde 12cmdir;)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hocam siz bence octiyi bırakmayın ona extra spor paketi alın opsiyonel,dağa çıkınca spor,düz ovada normal paket ne dersin,hele bi düşün bırakma octiyi:(
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;177391
Araçların avrupa standartlarına göre üretildiği felan yalan.Her aracın yerden yüksekliği geldiği ülkeye göre değişir.Fabianın Almanyada yerden yüksekliği 10cm ise TRde 12cmdir;)
o zaman mısırda çölden dolayı aracın takılmaması için 50 cmdir ne dersin :++: