škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Roomster 1.2 karar noktasındayım...Yardım pls

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı jarrah87

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İYİ Akşamlar arkadaşlar... Yeni siteye üye oldum...
Araba araştırması yaparken...
2010 model roomster 1.2 dinamik 70 hp li cam tavanlı roomster'ı 9.800 km olan hatasız bir aracı 22.000 TL ye veriyorlar... Fiyatı uygun geldi bana...
Ama araç hakkında bilgi sahibi değilim?
1-Artıları eksileri nedir aracın
2- lpg katılabilir mi... takılsa başarılı olur mu?
3- rampalarda nasıldır.. Ben trabzonda yaşıyorum :) yaylacı değilim ama şehir çokta düz değil...

Kafama takılanlar bunlardır... Deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim...

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hoşgeldiniz.

Öncelikle performans beklentiniz önemli.
Eğer araçtan çok fazla performans,esneklik beklemiyorsanız 1.2 70 lik motor gayet yeterli.Forumda kullanan herkes memnun.Ayrıca LPG uygulaması yapan Gökhan abimiz var,oda faydalı bilgiler verecektir aracıyla ilgili.
Roomster iç hacim,malzeme kalitesi,yol tutuş ve güvenlik konusunda başarılı bir araç,kullanıp memnun kalmayan kimse görmedim.
Şimdiden hayırlı olsun kararınız ne olursa olsun...

Çevrimdışı jarrah87

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;175526
Hoşgeldiniz.

Öncelikle performans beklentiniz önemli.
Eğer araçtan çok fazla performans,esneklik beklemiyorsanız 1.2 70 lik motor gayet yeterli.Forumda kullanan herkes memnun.Ayrıca LPG uygulaması yapan Gökhan abimiz var,oda faydalı bilgiler verecektir aracıyla ilgili.
Roomster iç hacim,malzeme kalitesi,yol tutuş ve güvenlik konusunda başarılı bir araç,kullanıp memnun kalmayan kimse görmedim.
Şimdiden hayırlı olsun kararınız ne olursa olsun...

anlıyorum....gökhan abinin teli olsa da arayıp görüşsem çünkü ciddi olarak alma aşamasındayım.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Peformans derdi yoksa 1.2 yeter, tüp iyi olur zira 1.4 benzinli kadar yakıyor 1.2 benzinli motyor o kasada.

Gökhan en iyi yardımı verir  ;)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hosgeldiniz öncelikle.

Bende 1.2 roomster kullanicisiyim.Rampalarda falan 1.2 motor, şanziman ve diferansiyel oranları sayesinde gayet yeterli.Bizim buralarida bolca rampali.Araç yüklü olsa dahi cekisi tatminkar.Ancak sehir dısı  yolda son sürat acısında yeterli gelmeyebilir.Ama oyle cok fazla hız merakınız yoksa yeterli aslında.Tabi aynı sekilde sehir dısı tüketimde yüksek suratlarda tüketim fazla onu söyleyeyim.80 km hızı geçmez iseniz tüketim iyi.Çünkü aynı araçta 1.4 motorlu versiyon bazen daha az yakabiliyor.

LPG takarsanız tüketim acısından mutlu olursunuz.Landirenzo LPG kiti ile sorunsuz bir sürüş elde edebilirsiniz.

Ama sunuda belirteyim.Eğer biraz fazla km yapıyorsanız dizel almanızı şiddetle öneririm ;) hem performans acısından hemde tüketim acısından memnun edecektir sizi.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı jarrah87

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;175597
Peformans derdi yoksa 1.2 yeter, tüp iyi olur zira 1.4 benzinli kadar yakıyor 1.2 benzinli motyor o kasada.

Gökhan en iyi yardımı verir ;)

Benim araçla 180 basıyım gibi bir derdim yok.. Ama beni düşündüren trabzonda yaşıyorum araç rampalarda nasıl? yani 1.2 olunca acaba diyorum rampalara gelince doğan şahin gibi 1 lemi çıkacam :) sürekli diyorum ... Araç dolu iken gidişi nasıl? bunları merak ediyorum

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıp bir test öncelikle ama sunu söyleyeyim,sehir ici rampada çekişini begeniyorum.Yük falan hiç dert olmuyor.Ama tabi beklentiler önemli.Kimi ramPalarda 4. Vitese bile attığım oluyor.O sekilde rampaları dizel doblo ile bile 4. Viteste çıkamıyorum :)

Sehir dısında ise yüksek süratle rampalara girildiğinde en fazla 1 vites düşersiniz ramPalarda..Ama 130 km hızdan sonra hızlanma iyice düşmeye başlıyor.zaten en büyük handikap bu..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Şöyle söyleyim, Ayasofya yokuşunu çıkarken ya da Karşıyaka mezarlığına çıkarken 1'e düşebilirsiniz. Ama genel olarak Gökhan'ın yazdığı gibi tatminkar bi motor.

Çevrimdışı jarrah87

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sağolun teşekkür ederim... Bakalım yarın aracı son kez deneyip karar verecem..