škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 1.2 70 bg uzun yol tavsiyeleriniz ?

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı apocalypse

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar bu hafta içi itibariyle fabia 2 1.2 70 bg sahibi oluyorum inşallah. arabayla daha çok şehir dışı ve sık yolculuk yapıcam. ekonomi açısından ve bakım açısından tavsiyeleriniz nelerdir yardımcı olabilirseniz memnun olurum şimdiden teşekkürler ...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun yol yapcam demişssiniz dizel alın.
Yoksa 3 bilemedin 4 ay sonra hangi lpg diye konu açmanız kaçınılmaz olur.Ha bu araç çok yaktığından değil benzin 4TL olduğundan.

Çevrimdışı apocalypse

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;175649
Uzun yol yapcam demişssiniz dizel alın.
Yoksa 3 bilemedin 4 ay sonra hangi lpg diye konu açmanız kaçınılmaz olur.Ha bu araç çok yaktığından değil benzin 4TL olduğundan.

aracı sıfır aldım. 2 yıl garanti durumu olduğu için lpg taktırmayı düşünmüyorum skoda bayisi 1.2 ye tüp takmayacaklarını ve takılırsa garanti dışı kalacağını söyledi. benzinli araç şuan daha uygun fiyatlı olduğu için zorunlu olarak aldım en azından 2 yıl böyle idare edicem

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Uzun yolda yakar yine 25 kuruş (+- 3 krş.) civarı.

Dik rampada klima açıkken çekmez, çekmezden kastımı yanlış anlarlar hep, elbette çeker ama çok basarsın çok çevirir çok yer. Ama tek kişi gidecekseniz ağırlık olmayacaksa bi nebze avantaj.

Beklenti değil, ihtiyat aracı. Hayırlı olsun.

Çevrimdışı apocalypse

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;175654
Uzun yolda yakar yine 25 kuruş (+- 3 krş.) civarı.

Dik rampada klima açıkken çekmez, çekmezden kastımı yanlış anlarlar hep, elbette çeker ama çok basarsın çok çevirir çok yer. Ama tek kişi gidecekseniz ağırlık olmayacaksa bi nebze avantaj.

Beklenti değil, ihtiyat aracı. Hayırlı olsun.

teşekkür ederim tek kişi gidicem çok fazla ağırlıkta olmayacak araçta yeni araç binicisiyimde bakımlarını ne zaman yaptırmalıyım ne gibi tedbirler almalıyım yani amacım şu aracı kısa vadeli almadım Allah kısmet ederse binebildiğim kadar binmeyi planlıorum o yüzden titiz davranmayı planlıorum aracın kullanım ömrünü en uzun süreye çıkarmak istiorum

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Servis planında hepsi belli. Zaten araba göstergede işaret çıkarır bakım zamanı gelince. Garanti dışı kalmamak içinde mecbur 2 sene serviste yolacaklar sizi malûm katlanmak şart.

(tahminim 15.000 km/1 yıl)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzin ucuz olsa 1.2 fabia ekonomik bir araç aslında.Bu benzin zamlarından sonra 1.2 dahi olsa benzi adamı mahveder.Taksitli alacaksınız sanıyorum.Hem taksit ode, hem Kasko ode, hemde dünya kadar benzin parası ver adamı acitiyor.Bizzat yasadım.İdare ederim diyor insan ama oyle olmuyor

Neyse sonuçta kararı vermissiniz, bize ancak hayırlı olsun demek düşer.;)

Hakan'ın dediği gibi 90 km sabit hızla ilerlerken ortalama tüketiminiz en düşük 22 kuruş olacaktır.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Ş.arası yolda sakin giderseniz 4.5 lt/100 km değerini yakalamak zor değil o motorla...

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ben 1.4 ile 5.5 lt yi yakaladım sen daha da altına düşersin rahat rahat...

Çevrimdışı TATMACA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Polo 1.2 TDİ getirdi. Skoda bu motoru getirecekmi acaba bilgisi olan varmı?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: TATMACA;175721
Polo 1.2 TDİ getirdi. Skoda bu motoru getirecekmi acaba bilgisi olan varmı?

Evet gelmek üzere...

Çevrimdışı apocalypse

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;175658
Servis planında hepsi belli. Zaten araba göstergede işaret çıkarır bakım zamanı gelince. Garanti dışı kalmamak içinde mecbur 2 sene serviste yolacaklar sizi malûm katlanmak şart.

(tahminim 15.000 km/1 yıl)

evet dediğiniz gibi başka bi yerede götürcek olsanız garanti dışı dedinizmı alın başınıza belayı artık katlanıcaz napalım :)

Çevrimdışı apocalypse

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;175681
Benzin ucuz olsa 1.2 fabia ekonomik bir araç aslında.Bu benzin zamlarından sonra 1.2 dahi olsa benzi adamı mahveder.Taksitli alacaksınız sanıyorum.Hem taksit ode, hem Kasko ode, hemde dünya kadar benzin parası ver adamı acitiyor.Bizzat yasadım.İdare ederim diyor insan ama oyle olmuyor

Neyse sonuçta kararı vermissiniz, bize ancak hayırlı olsun demek düşer.;)

Hakan'ın dediği gibi 90 km sabit hızla ilerlerken ortalama tüketiminiz en düşük 22 kuruş olacaktır.

teşekkür ediyorum :) evet taksitla alıcam tek sıkıntım umarım garantide dahi olsa ummadığım bir bakım fiyatı karşıma çıkmaz bunu karşılamıoruz diye ya benzine katlanıcam yada garantiyi devre dışı bırakıp tüp taktırıcam o konudada kararsız kaldım biraz daha imkanım olsaydı 1.4 alıp tüp taktırıcaktım ama kısmet işte

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracın resmi işlemleri başladı mı?Yani resmen satın aldınız mı?

Eğer almadıysanız başka markaların dizel seçeneklerine bakılabilir.

Çevrimdışı apocalypse

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
evet almış bulundum ücreti ödendi sadece arabayı bu hafta içi haber verdikleri gün gidip almak kaldı ben en çok şunu öğrenmek istiordum benzin harici benim yapmam gereken almam gereken önlemle başta tabi zamanında bakım ve kaliteli bakım