škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Klima Özellikleri

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tayfuni

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar uzun zamandır yoktum hepinizin yeni yılını kutlarım...benim araçta kaloriferi açıyorum mesala kademe 3 ikiye veye bire indirdiğimde kılıma otomatik devreye giriyor ..sora ellen kapatıyorum. bazen dalgın oldummu açık kalıyı kışın tuaf oluyor ..devemlı oluyyr .bilgisi olan varsa sevinirim
1,2 ambiante dinamik

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet o durum var ama bizde hep soğukta ayarlıyken oluyor kademeyi oynattığımız an klima devreye giriyor.
Ama sıcaktayken başıma hiç gelmedi.Kendiliğinden düzelebilir.

Çevrimdışı tayfuni

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
servise gerek yok herhale ... teşekkürler
1,2 ambiante dinamik

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Otomatik klima mı var? Aksi taktirde kendiliğinden devreye girmemesi lazım

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayır Hocam yarı otomatik klima sizde devreye girmiyor mu?

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
galiba yeni birşey daha öğreniyoruz yeni makyajlı fabia ile ilgili, kumandadan cam kaldırma gibi :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;176009
Hayır Hocam yarı otomatik klima sizde devreye girmiyor mu?

AC tuşu basılıysa düğme konumuyla ayarlı sıcaklıkta sabitlemek üzere çalışır. Ama AC tuşu kapalıysa asla klima devreye girmiyor bizim Climatic'lerde...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yarın bakayım eğer yine aynısını yaparsa video çekeyim.

Çevrimdışı BuRZuM0765

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hava kanalı ön cama ayarlandığı an ya da ayarlıyken klima açılıyorsa, şundan olabilir: Dış hava sıcaklığı -2°C'yi geçtiğinde ön camdan buğuyu gidermek için klima otomatik olarak devreye giriyor bazı araçlarda, bu özellik otomatik olarak gerçekleşiyor. Yeni Fabia'ya bu özellik eklenmiş olabilir diye düşünüyorum. Tam bilgiye ulaşınca sizleri haberdar ederim.
[SIGPIC][/SIGPIC]1.2 HTP Ambiente Dinamik
Kapuçino Bej

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda klimaları +4°C altında çalışmıyor diye yazıyor katalog, Yeni Fabia sürpriz dolu  :)

Çevrimdışı BuRZuM0765

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Evet arkadaşlar,
Olay tamamen Yeni Fabia ile alakalı. Kendi aracımda da test ettim. Durum şu, soğuk havalarda( tabi onun sınır derecesi var mutlaka ) gerçekleşiyor ve ön camda oluşan buğuyu hızlı çözmek amacıyla düşünülmüş bir olay.
Benim araçta -3 derecede denedim. Hava kanallarını ön cam harici bir yere konumlandırın. Sonra fanı açın. (Araç içi hava sirkülasyonuna dokunmayın.) Mesela fan 3. kademede çalışsın. Daha sonra hava akımını sadece ön cama yönlendirin 1-2 saniye içinde AC ışığı yanacak. Fan devrini değiştirmeden. Hava akımını ön camdan sadece ön panele, ayaklara ya da ayaklar ve cama şeklinde değiştirin. AC'nin kapandığını göreceksiniz. Tekrar cama yönlendirin ve AC tekrar devrede.
Evet 4 derecenin altında klima soğutma kompresyonu devreye girmiyor; ancak klimanın nem alma özelliğinden faydalanılmış oluyor. Kısaca durum bu. Aracımda tek tek denedim. Konuyu açan arkadaşım, aracında herhangi bir sıkıntı yok, kazasız belasız sürüşler dilerim.
İyi forumlar :ok:
[SIGPIC][/SIGPIC]1.2 HTP Ambiente Dinamik
Kapuçino Bej

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel bir haber :ok:

Gerçi denemedim ben, şu özellikleri yoklayayım  :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim makyajsızda da var videosunu çektim eklerim birazdan.Yani makyajlıya özel değil.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;176305
Bizim makyajsızda da var videosunu çektim eklerim birazdan.Yani makyajlıya özel değil.

O zaman benim takada da var, ama aracımda camda buhar sıkıntısı hiç yaşamadım, klima açmadım kışın 6-7 yıldır Skoda kullanırım, zira gerek olmadı. Ama şu kumandadan camları bir yoklayayım  :D

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;176334
O zaman benim takada da var, ama aracımda camda buhar sıkıntısı hiç yaşamadım, klima açmadım kışın 6-7 yıldır Skoda kullanırım, zira gerek olmadı. Ama şu kumandadan camları bir yoklayayım  :D

Cam işi olmuyor Hocam zamanında servisle az kavga etmedim makyajsızlarda sadece alarmlı modellerde camlar kumandadan inip-kalkıyor:)

Klimayla ilgili bir kaç bilgi daha aktarayım normalde fanı açıyorsunuz klima açılmıyor.Fan açıkken soğuk sıcak farketmeksizin klimayı açın sonra fanı kapatın klima kapanıyor kendi.Sonra siz klima düğmesine elle tekrar basana kadar devam ediyor.VE bu olay Antalyanın 40 derece sıcağında da oluyor Ankara nın -5 derece ayazında da:D