škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

kartel koruma

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TATMACA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Superb 2 için kartel koruma yaptıran varmı arkadaşlar?
Var ise fiyat bildirirmisiniz?

Çevrimdışı brk65

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.6 tdi 105 hp cr aracımı 05.01.2011 de ankara ata plazadan teslim aldım ve alırkende kartel korumamı yaptırdım benden bunun için 250 lira aldılar.

fabialife

• Ziyaretçi
o kadar para verilmez, yetkili servisler soyuyor milleti. zaten avrupa hiç bir arabanın orjinal kartel koruması olmaz, olamaz.
çünkü avrupa ülkelerinde kartel koruma yasaktır ve bu nedenle üretilmez. zaten üretilseydi arabanın üzerinde gelirdi.
sevislerde fason üreten firmalardan alıp takıyorlar. aynı muhafaza sanayide 50-80 lira arasında satılırken servislerde 250-300 lira.
golf muhafazası oktavialara uyuyor, büyük ihtimalle passat muhafazalarıda süperb ye uyar. çünkü şase ortak üertim.
bence sanayide araştırın, boşuna o kadar para vermeyin.

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabialife;178762
o kadar para verilmez, yetkili servisler soyuyor milleti. zaten avrupa hiç bir arabanın orjinal kartel koruması olmaz, olamaz.
çünkü avrupa ülkelerinde kartel koruma yasaktır ve bu nedenle üretilmez. zaten üretilseydi arabanın üzerinde gelirdi.
sevislerde fason üreten firmalardan alıp takıyorlar. aynı muhafaza sanayide 50-80 lira arasında satılırken servislerde 250-300 lira.
golf muhafazası oktavialara uyuyor, büyük ihtimalle passat muhafazalarıda süperb ye uyar. çünkü şase ortak üertim.
bence sanayide araştırın, boşuna o kadar para vermeyin.
satılan SuperB de vardı.arkadaştan almıştım ama kaça takdırdığını sormamıştım.dediğiniz doğru ama park sensörü bile normalde 50 tl ike 400 tl gösteriyorlar/sayıyorlar :+1:
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: skodam_1985;178908
satılan SuperB de vardı.arkadaştan almıştım ama kaça takdırdığını sormamıştım.dediğiniz doğru ama park sensörü bile normalde 50 tl ike 400 tl gösteriyorlar/sayıyorlar :+1:
park sensörü, zenon far gibi parçaları ben illaki orjinal istiyorum demezseniz servislerde takılanlar hep piyasa malıdır. orjinaller piyasa malının 3-4 katı pahalıdır.
ama olayı bilmeyen kişi serviste taktırdım diye orjinal zanneder. zaten çoğunlukları orjinal ya da orjinale yakın para alıyorlar servislerde.

Çevrimdışı ahcasa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kartel korumalar için çarpışmalarda falan zararlı diyorlar doğrumu acaba bazı servisler zararlı diye yapmıyormuş ayrıca orjinal takmıyorlar diyorlar
saygılar

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bencede sanayiden temin edin derim
-------------------------------------------------

Çevrimdışı orcanius

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahcasa;184976
kartel korumalar için çarpışmalarda falan zararlı diyorlar doğrumu acaba bazı servisler zararlı diye yapmıyormuş ayrıca orjinal takmıyorlar diyorlar
saygılar

Arkadaşlar, Karter koruma Avrupada uygulanmıyor. Çünkü Yeni Tip Motorlar ÖNDEN Çarpışmalarda bağlantı kulaklarından kırılıyor ve aşağıya hareket ediyor. Böylece Motorun kokpite ilerleyip Çarpışmanın etkisi ile Önde oturan ve şöfore zarar vermesinin büyük ölçüde önüne geçilmiş oluyor.
Yani yaptıracağınız Karter koruması karterinizi korur ama sizi korumaz.
Saygılarımla...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
20 yıldır araç kullanırım hiç ihtiyacım olmadı şükür, kullandığım araçlar genelde yüksek  :)

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
karteri değil kendinizi ve cebinizi koruyun. karter korumadan uzak durun.
octavia 1.6 TDI elagance 2011