škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Niğde'de LPG faciası: 6 ölü

fenomen · 46 · 12972

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
peki arkadaşlar neden benzinli araçlarda bu tarz haberler olmuyor,bu işte bir rant mı var nedir olay?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;178473
kadir çarpışma esnasında yinede tehlike değilmi o dışarı giden gaz çarpışma esnasında ufak bi kıvılcımda yinede sıçrama yapmazmı?

LPG sıkışmadıktan sonra benzinden daha az tehlikeli. . Açığa çıkan gaz dağılır gider istediği yoğunluk olmaz hadi diyelim yandı. . yansada uçar gider uzun süreli olmaz ama basınçla patlaması ve bunun çıkardığı yangın daha kötü . .

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;178480
peki arkadaşlar neden benzinli araçlarda bu tarz haberler olmuyor,bu işte bir rant mı var nedir olay?
rant var zaten. ama sadece rantla bitmiyor. benzin 4 tl oldu lpg takmak isteyen çoğalıyo tabi ama yok patlar yok bilmemne olur milleti kandırmaca ama başka işlerde var hocam.şuanda benzin mi lpg mi deseler. lpg :ok:
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodam_1985;178482
rant var zaten. ama sadece rantla bitmiyor. benzin 4 tl oldu lpg takmak isteyen çoğalıyo tabi ama yok patlar yok bilmemne olur milleti kandırmaca ama başka işlerde var hocam.şuanda benzin mi lpg mi deseler. lpg :ok:
:kork2::hmm::blg:

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;178480
 benzinli araçta yanıyor o kazanın şiddetine filan bağlı benzinde sızdırabilir.kaza anında kontağı kapatabilirseniz kapatın benim arkadaşımda öyle kurtuldu. kontağı kapatmasa her araç yanar/patlar bu çok normal. ama bagajda bomba istemem diyenlerde lpg nin ne olduğunu araştırırlarsa daha detaylı bilgi alırlar sanırım. şuanda lpg bana sorarsanız benzinle aynı eşdeğerde kalite olarak arkadaş kaza yaptı kontağı kapamasa dediğim gibi yanabilirdi.sızdırdığını bilemessin.şimdi o arkadaşım yeni araba aldı oda tüplü kapalı alışveriş merkezinede giriyoruz hiçbişeyin olduğu yok arkadaşım.bizde mercedese tüp taktırcaz büyük ihtimal :D çok yakıyo arkadaş ya yok böyle bişey.

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;178481
LPG sıkışmadıktan sonra benzinden daha az tehlikeli. . Açığa çıkan gaz dağılır gider istediği yoğunluk olmaz hadi diyelim yandı. . yansada uçar gider uzun süreli olmaz ama basınçla patlaması ve bunun çıkardığı yangın daha kötü . .
:+1::+1::ok:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu lpg olayı zaman zaman alevleniyor,zamanlada kaybolup gidiyor..

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kapalı otoparka girmezdim baslarda.Ama şimdi alıştım kimse çakmıyor LPG li mı değilmi diye.Ama sahin, doğan vs eski araçları anında çeviriyorlar.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;178504
Kapalı otoparka girmezdim baslarda.Ama şimdi alıştım kimse çakmıyor LPG li mı değilmi diye.Ama sahin, doğan vs eski araçları anında çeviriyorlar.
abi bagajı açıp bakıyolardı arkadaşın görüyo ama bişey söylemiyo çünkü lpg kapalı otoparkta patlamaz :ok: onla alakası yok. bazende zevkten geri gönderiyolar :D almıyolar bilerek

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodam_1985;178508
abi bagajı açıp bakıyolardı arkadaşın görüyo ama bişey söylemiyo çünkü lpg kapalı otoparkta patlamaz :ok: onla alakası yok. bazende zevkten geri gönderiyolar :D almıyolar bilerek

Ne bileyim bagajın kelebek camlarından içine bakar gibi yapıp salıveriyorlar.Ne yapayım yağmurda dışarı aracı parketmek kötü :)

Ayrıca ayna ilede bakıyor aracın solundan, ama bizim dolum ağzı sağda olduğu için göremiyorlar.

Heleki İstanbul Mediamarkt'ın -4 kat aşağıya indim.Onlar kimseye bakmıyorlardı :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;178511
Ne bileyim bagajın kelebek camlarından içine bakar gibi yapıp salıveriyorlar.Ne yapayım yağmurda dışarı aracı parketmek kötü :)

Ayrıca ayna ilede bakıyor aracın solundan, ama bizim dolum ağzı sağda olduğu için göremiyorlar.

Heleki İstanbul Mediamarkt'ın -4 kat aşağıya indim.Onlar kimseye bakmıyorlardı :)
ya dese bile o zaman çarşı karışır abi :D o tüpü senin bi tarafına montelerim filan çarşı karışır.baştan savma yapıyolar bagajı açıp bakıyolar bizde tüp olduğunu görüyo ama bişey demiyo dese bile hiç otoparkta patlaya lpg li araç sayısını görmedim (lpg yüzünden)

Çevrimdışı hititman

• para koleksiyoneri
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Lpg'li araçların kapalı otoparklara alınmama sebebi farklı bildiğim kadarıyla. Lpg'de sızıntı olduğu zaman kapalı alanlarda birikme yapıyor ve ateşle temasında gerisini siz düşünün veya solunmasında ki tehlike.
« Son Düzenleme: 08 Ocak 2011, 00:45:25 Gönderen: hititman »

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hititman;178569
Lpg'li araçların kapalı otoparklara alınmama sebebi farklı bildiğim kadarıyla. Lpg'de sızıntı olduğu zaman kapalı alanlarda birikme yapıyor ve ateşle temasında gerisini siz düşünün veya solunmasında ki tehlike.
:ok::+1::+1:

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com
Araç muayenesinde LPG'ye özen gösterilmiyor.. Bence o muayeneden geçen araçların LPG istasyonlarında nasıl LPG doldurulduğunu görsünler..

Yeminle LPG kullandığım halde tırsıyorum.. Adam pompayı takıyor, kenardan kaçırıyor, pompa çıkartılınca bir kısmı foşurduyor..  Zati 10TL'lik gaz koyuyon yarısı havaya gidiyor..

Pompacı garip garip baktığımı görünce, korkusundan fulleyemeyenler bunlar diyor.. Allah muhafaza, özellikle eski arabalara dikkat edin arkadaşlar. Gözlerimle gördüm, gazı doldurduktan sonra, kaçan gazı bagajdaki tornavida ile oynayıp kesti.. Üstelik rutin bir iş gibi.. Benzin kapağı kapatır gibi..

Muayenecileri götürcen oraya, hergün kaç araç men edilir trafikten siz o zaman görün..

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Colt54;178578
Araç muayenesinde LPG'ye özen gösterilmiyor.. Bence o muayeneden geçen araçların LPG istasyonlarında nasıl LPG doldurulduğunu görsünler..

Yeminle LPG kullandığım halde tırsıyorum.. Adam pompayı takıyor, kenardan kaçırıyor, pompa çıkartılınca bir kısmı foşurduyor.. Zati 10TL'lik gaz koyuyon yarısı havaya gidiyor..

Pompacı garip garip baktığımı görünce, korkusundan fulleyemeyenler bunlar diyor.. Allah muhafaza, özellikle eski arabalara dikkat edin arkadaşlar. Gözlerimle gördüm, gazı doldurduktan sonra, kaçan gazı bagajdaki tornavida ile oynayıp kesti.. Üstelik rutin bir iş gibi.. Benzin kapağı kapatır gibi..

Muayenecileri götürcen oraya, hergün kaç araç men edilir trafikten siz o zaman görün..
:ok::ok::kork1: