škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

conta sonrasi bakım ve lpg ayarı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bedirkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar 160 km yolu 20 tl yaktım yani erzurumda gazım bitik girdim benzinciye LPG 20 tl verdim 160 km yol yaptım ispirde benzinciye lpg bitik girdim :)
hızım 80-90 arası idi normalmi yakmışım acaba
bana göre cok uygun geldi.
not: erzurum ispir arasi dağlardan oluşuyor 2.3 viteslere 15-20 dk cıkmalar yapıyoruz yani baya düşük vitesle yolda aldım.
« Son Düzenleme: 07 Ocak 2011, 21:30:40 Gönderen: bedirkaya »

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com
Gazı 2,28'den aldıysanız 20lira'ya 8.7 litre gaz almışsınızdır. Öyles ise 870/160= 5,4litre/100km LPG ortalamanız vardır demektir.

Soğuk havada ve yokuş da hesaba katıldığında mümkün görünmüyor.. Eğer böyle yakan bir aracınız varsa niçin LPG taktırdınız ki?

5,4litre LPG yakan araç, benzinde 4litre yakar.. düz yolda 3,5 yakar.. Şehir içi 6litre yakar..

Yani aracınız LPG'de 12 kuruş.. Benzinde 15 kuruş yakıyor demektir.. ÜStelik son zamlarla..

Favorit'i bilmiyorum ancak yakıtı böyleyse gördüğüm en az yakan araba sizde demektir. Bence araç bir miktar benzin kullanmış olabilir.. ne kadarını bilemeyeceğim.

Çevrimdışı @lp@RSl@n

• bedevi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bazen araç belli bir sıcaklıga geldiginde beniznden lpg geçiş yapar.ama bazı sistemlerde geçiş yapılırken ekranda lpg ısıgı yanıyor fakat araç lpg ye geçmiyor aslında benzinde gidiyor.biz lpg de gittigini sanıyoruz.benim arabam combi oldugu için arkada ses rahat duyuluyor.arka bagajdan tık diye bi ses geliyor işte o zaman lpg ye geçiyor araba.ama lpg ışıgı daha önceden yanıyor. anlamadım gitti.

sizin araç ta buna benzer bişey olmuştur. siz lpg de gittiginizi düsünürken aslında bi miktar benzinde gitmişiniz

Çevrimdışı bedirkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bende sıralı sistem yok gariban işi elle geciyoruz :)
araba bakıma girmeden önce sakaryadan ispire 160 tl yaktım 1300 km yolu
araba conta yakıp herşeyi degişti bujiler yenilendi LPG ayarı cekildi bilgisayarla.
arabam az yakıyordu bu bakımdan sonra iyice az yakmaya başladı cidden cok tasarruflu oldu .
kaldıkı erzurumdan ispire gidinceye kadar 3 dağ cıkıyoruz rakımları 2300 falan yokuş aşagıyada sıkıyorsa boşa at in :)
yani düz yol olsa dahamı az yakacakmış motor :)
ALLAH nasip ederse bu ay sonu okullar tatile giriyor düzceye gidip oradanda kuşadasına gececez sizlere km olarak nekadar yaktıgımı yazarım .

not : hava -20 lerde burda :)
« Son Düzenleme: 08 Ocak 2011, 15:41:13 Gönderen: bedirkaya »