škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Prins Direct Liqui Max Sistemi

turker · 44 · 21432

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: hakanerdogan;179876
Hikaye abi şu 1550 devir olayları, ambalajj trajj... Araba o devirlerde gitmiyor.

Çook eskilerden açıklamıştım, beygir-tork konvertasyonu ve toplamları davası.

Gücü, torku hissetmen için krank turu gerekiyor, formülün baş çarpanı o zaten, onun için aldanmaya gerenk yok ;)

Arabayı düşük devirde götüren şey nedir biliyor musun, hacim ve silindir çokluğu.

Düşük devirde hissedilir torku hacimli ve çok silindirli makineden alırsın. 1.2 TSI alayım, 175 tork boouuuv 4.-5. viteste basayım 1500 devirden toplasın kaldırsın götürsün yok öyle bir şey.

Daha benim tavşan 2200 d/d civarı 195 tork koyar, 2200'de falan flex bi sürüş yok, araba 2500'den sonra gitmeye başlıyor.

1.6T İnsignialarda durumu tecrübe edebilirsiniz, bi kağıt üzerine bakın, bide test edin, farkı anlarsınız.

Ne dedik silindir sayısı çokluğu ve hacim. Misal 3 silindirli bir makinenin tek krank turunda kaç ateşleme oluyor, bir V8'de tek krank turu için kaç farklı birden fazla ateşleme oluyor ;) Ateşleme zamanları daha sık, kayıp az. Bu yüzden düşük devir kudreti çok, beygiride, torkuda çok kalın basar alt devirlerde.

Yani öle sandığın gibi 1500-1750 devirde gaza koyunca uçan 1.2-1.4 falan yok ;)

YAzdıkların mantıklı ama şu TSI'ı canlı canlı denemeden net konuşamayız. Hemşehrinin arabayı kullanmış mıydın?

Çevrimdışı byztckr31

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
iyi akşamlar. cahilliğime verin bu konuda hiç bilgim yok ama prins in projelerini bu landi renzo mu ne bir marka var o yapmıyor mu zaten? bazı turbolara lpg takıldığını duymuştum sanki
\'11 Focus Titanium TDCI 109ps Fırtına Gri

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: byztckr31;179909
iyi akşamlar. cahilliğime verin bu konuda hiç bilgim yok ama prins in projelerini bu landi renzo mu ne bir marka var o yapmıyor mu zaten? bazı turbolara lpg takıldığını duymuştum sanki

Manifolttan püskürtmeli motorlarda turbo olsun olmasın geleneksel sıralı sistem monte edilebiliyor.

Direk enjeksiyonlu TSI, FSI gibi motorlarda yakıt direk silindir içine püskürtüldüğü için bi şekilde benzin enjektörünün kullanılması gerekiyor. Bunun için de adamlar lpg'yi depodan itibaren yüksek basınç ile sıvı halde getirip benzin enjektörü ile silindire püskürten bi sistem geliştirmişler. Bu sistem ilk çalıştırmada benzinle çalışmıyor. O yüzden çift yakıtlı değil, sadece lpg ile de çalışabiliyor.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hakanerdogan;179876
Hikaye abi şu 1550 devir olayları, ambalajj trajj... Araba o devirlerde gitmiyor...
2000-2200 d/d' de toparlasa yeter yahu! Nedir ki? Zten 1550 d/d' de tam anlamıyla kasayı çekip götürecek motor yapsalar, 1. vites oranları 1,5:1' den başlardı.:wnk:

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;179892
Hangi hemşehri :D

Yunus Emre'nin arabayı diyorum. Deneme şansın oldu mu düşük devir-çekiş konusunda mesela...

(Pardon Eskişehirdeydi o di mi...)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: turker;180014
Yunus Emre'nin arabayı diyorum. Deneme şansın oldu mu düşük devir-çekiş konusunda mesela...

(Pardon Eskişehirdeydi o di mi...)

Süremedim :D

Yunus Emre saolsun o konuda cömert adamdır sen demesen bile gel sür der, verdiydi ama arabayı kaldıramadım istop ettirdim :++: Meğersem gaza basmak gerekiyormuş, alışmışım dizelde ben araba ilerledikten sonra gaza basmaya beceremedim :(

Korktum sürmedim bi yere girerim diye vaz caydım emanet yufka olur ya... :)

Berker'in arabaya yeltendim bi vakit Auto6R şanzımanlı, arabasını çalıştıramadım bile :++:

Bi tek Süleymen Abi'nin Roomster'ı sorunsuz ileri geri oynatabildim, benimkinin aynısı yürür aksam o yüzden olabilir :D

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;180232
Süremedim :D

Yunus Emre saolsun o konuda cömert adamdır sen demesen bile gel sür der, verdiydi ama arabayı kaldıramadım istop ettirdim :++: Meğersem gaza basmak gerekiyormuş, alışmışım dizelde ben araba ilerledikten sonra gaza basmaya beceremedim :(

Korktum sürmedim bi yere girerim diye vaz caydım emanet yufka olur ya... :)

Berker'in arabaya yeltendim bi vakit Auto6R şanzımanlı, arabasını çalıştıramadım bile :++:

Bi tek Süleymen Abi'nin Roomster'ı sorunsuz ileri geri oynatabildim, benimkinin aynısı yürür aksam o yüzden olabilir :D
Hakan peki benim octi fsı nasıldı almadığım kevgire dönen octi*
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;185826
Hakan peki benim octi fsı nasıldı almadığım kevgire dönen octi*

Yo onda sıkıntı yok gidiyo :D

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;185827
Yo onda sıkıntı yok gidiyo :D
:++::ok:

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gidişe bakın : (Bir de anlık tüketime) Edit : Ortalama Tüketimmiş...

Video başlığı :
               GOLF 5 GT 1.4 TSI REMAPED 85-200km/h PRINS LPG        

[YOUTUBE]PZhwLn70OAA[/YOUTUBE]
« Son Düzenleme: 19 Nisan 2011, 16:13:50 Gönderen: turker »

Çevrimdışı kadtas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bir gün bu teknoloji buralara da gelecek mi acaba

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadtas;220959
Bir gün bu teknoloji buralara da gelecek mi acaba

2 ay sonra burda merak etmeyin :)

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
anlık değil ortalama tüketim o...
lökür lökür içiyor resmen,
o devirlerde ekranda anlık tüketim olsa hesaplayamaz herhalde.. max. yazar sadece :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertan_c;220995
anlık değil ortalama tüketim o...
lökür lökür içiyor resmen,
o devirlerde ekranda anlık tüketim olsa hesaplayamaz herhalde.. max. yazar sadece :)
aynen:ok:anlık yakıt olsaydı o esada 20-40 arası gezinirde pc felç:++:anlık yakıtı dumura uğrardı ama ben şunu anlıyamadım;bu prins denen sistem bildiğim gaz lpg yani değilmi eğer öyleyse,yol bilgisayarı aslında lpg değil o esnada sanki benzindeymiş gibi hesap yaptığını biliyorum,eğer dediğiniz doğruysa prins marka lpg yi pc tanıyor demektir yada adaptasyon yapıldı demekitir yani kafam karıştı resmen vede alenen.:++: