škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Skoda Octavia Elegance Tiptronic Resimleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;72600
Ayhan abi senin octide Auto Hold var mı?

evet var :ok:
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral

octaviaman

• Ziyaretçi
Hill holder elegance donanimda var.Begendim bir ozellik,onceki octi de vardi.Simdi ki aracimda yok,ama neyse ki gaza basmasanizda tdi in ileri gitme istegi oldugundan holderi pek aramiyorum:) yinede elegance her zaman bambaska

Çevrimdışı vw=Skoda

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bu hild hold sistemi manuel şanzımanlarda var biliyordum otomatik DSG triptronik şanzımanlar için gereklimi normalde geriye kayıyormu bu araçlar yinede güzel bir özellik birde bu sağ ve sol dikiz aynalarının alt kısmında lambalar var onlar park halindemi yanıyor bir şey daha bu ayak bölgesi aydınlatma sürücü ve yolcu kısmındaki ayak koyulan yerlermi yoksa farklı bişeymi şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vw=Skoda;73265
bu hild hold sistemi manuel şanzımanlarda var biliyordum otomatik DSG triptronik şanzımanlar için gereklimi normalde geriye kayıyormu bu araçlar yinede güzel bir özellik birde bu sağ ve sol dikiz aynalarının alt kısmında lambalar var onlar park halindemi yanıyor bir şey daha bu ayak bölgesi aydınlatma sürücü ve yolcu kısmındaki ayak koyulan yerlermi yoksa farklı bişeymi şimdiden teşekkürler

daha önce forumda tartışmıştık dsg şanzımanlar yokuşta geriye kaçırıyor.

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vw=Skoda;73265

dsg şanzımanda iki tane debriyaj var, bu yüzden geriye kaçırmamasının imkanı yok, hill hold fonksiyonu ile kısa süreliğine bu önlenmiş oluyor

hatta tork konvertörlü otomatik vitesli araçlar da geriye kaçırıyor, bizzat denedim

sağ ve sol dikiz aynalarının alt kısmında lambalar park halinde iken yanıyor, hareket halinde yandığını görmedim

"ayak bölgesi aydınlatma" octavia'da yok, superb ile karıştırmış olabilirsiniz :)
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

M.Niyazi Saral

Çevrimdışı vw=Skoda

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Abi yine ben :) aklıma bişey daha geldi yazın klima yeterlimi yani performansı soğutması ayrıca fan çok ses yapıyormu birde bu vites deki D ve S ne işe yarar birde +  - manuel nasıl kullanılıyor yani D konumu uzun yolmu kullanılıyor S trafiktemi Teşekkürler
« Son Düzenleme: 16 Şubat 2010, 19:01:15 Gönderen: vw=Skoda »

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hem yaz hem kış aylarında klimayı kullandım bence performansı yeterli
fanın sesi hız kademesine göre arttıyor, bence sesi rahatsız edecek kadar yüksek değil

viteste;
D: normal kullanım
S: sportif kullanım için (en falza 5. vites) [benimki tork konvertörlü tiptonik 6 ileri vitesli, dsg'de farklı olabilir]
en yüksek hıza 5. viteste, en ekonomik sürüşe 6. viteste ulaşılıyor
+ - manuel kullanıma, D konumunda iken vites kolu sağa çekilerek geçiliyor

M.Niyazi Saral