škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octi beni sat mi diyor artik?

emrectn · 33 · 12831

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emrectn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
oncelikle aracim 03 octi elegance arac yaklasik 1 aydir stop etme sorunuyla karsi karsiya son 2 haftadir da motor ariza isigi yaniyo arac lpg li  ariza isigi daha onceleride lpg deyken yaniyordu ama sonra duzen aldi ama bu stop etme sorunu beni deli etmek uzere vites kuculturken  ve ozellike donus yapiyorsam bi bakiorum tık araba stop etmis yokus assagi yokus yukari hic farketmior gecen gun yokus assagi inerken yolda calisma var die karsi seride gectim  kendi seridime gecicembi baktim direksyon donmuyor allaha emanet assagi iniyorum assagıdanda trafik geliyor allahdan erken farkettim arabayi calistirip seridime gectim lpg filtresini deistirdim zamani gelmisti, sanki birden gaz kesiliyor anlamadim gitti durup dururken sorunu ne acaba artik satilma vakti geldi onumu soyluyor bana ?

birde ısıklarda falan durdugumda arabanin birden devri yukseliyor kendi kendine bi muddet sonra duzeliyor daha cok motor sogukken yapiyor bunu.

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
allah allah.hocam kazaya bile yol açabilir.öncelikle dikkatli olun.stop etmesi tamamda sürekli yapıyorsa birşey olmalı.aracın bir sorunu yok ki direksiyonda kilitlenmiş.bence arabayı bi ustaya götürün.sitemizin anlaşmalı olduğu yerler var.

şanzıman değişir gibime geliyor devir filan yükseliyorsa.
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı emrectn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hocam hic sorma bide hic bir belirti vermiyor direksyon kitlenip fren sisince anliosun yanimda arkadaslarimda varken oldu kac kez valla iyi anliyorsun diyolar farkedilmioda lanet artik okadar tedirgin oldumki her vites kuculttugumde gozum gostergelerde aku isigi yaniyormu diye

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
iyi bir şanzımancıya gidin ama bundan önce aracınıza arıza tespiti yaptırın.ondan sonra şanzıman değişçekse değişir.size tavsiyem eğer şanzımanın değişmesi gerekiyorsa ermeni bir usta bulun.bu işi ermeniler yapıyormuş sanırsam bir arkadaş demişti :)

Çevrimdışı Şahinbey

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodam_1985;180410
şanzıman değişir gibime geliyor devir filan yükseliyorsa.
Şanzımanla alakası olduğunu zannetmiyorum.Boğaz kelebeği ile ilgili bir sorun olabilir,LPG nizle ilgili bir sorun da olabilir ustaya göstemenizde fayda var.
Yeniden...

Çevrimdışı emrectn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
cuma gunu servise goturucem bakalim ne diyicekler abuk subuk seyler onermelerinden once burdan bi  fikir alayim dedim bakalim ne olucak hayirlisi

Çevrimdışı kadtas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun bende de olmuştu, 130 TL ' lik bir sensör arızalıymış.. Değişerek düzeldi..

Çevrimdışı emrectn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Şahinbey;180417
Şanzımanla alakası olduğunu zannetmiyorum.Boğaz kelebeği ile ilgili bir sorun olabilir,LPG nizle ilgili bir sorun da olabilir ustaya göstemenizde fayda var.

bogaz kelebegindendir insallah temizletmeyle ayarla falan duzelir diye dua ediyorum.

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Şahinbey;180417
hocam lpg sorunu düzelmiş galiba öyle yazmış sonuna ama  arkadaşımın arabası peugeot 406 ydı bursada dayısı sürerken şanzıman indi devir filan hep düştü yükseldi araba kafayı yemişti kısaca gittiler işte yaptırdılar.ama şanzımanlada ilgili olabilir gibime geldi.devir düşse kesin şanzıman ile ilgili derdim yada hararet yapsa ama devir yükseliyomuş direksiyon kilitleniyomuş valla allah korumuş kısaca.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodam_1985;180414
iyi bir şanzımancıya gidin ama bundan önce aracınıza arıza tespiti yaptırın.ondan sonra şanzıman değişçekse değişir.size tavsiyem eğer şanzımanın değişmesi gerekiyorsa ermeni bir usta bulun.bu işi ermeniler yapıyormuş sanırsam bir arkadaş demişti :)
:++::++::++:ermeni ustaları hepside anlamaz ki hocam ihtisas sahibiyse anlar.:)
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emrectn;180422
bogaz kelebegindendir insallah temizletmeyle ayarla falan duzelir diye dua ediyorum.
İnşallah. Daha zor bi engel çıkmaz.

Çevrimdışı emrectn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadtas;180421
Aynı sorun bende de olmuştu, 130 TL ' lik bir sensör arızalıymış.. Değişerek düzeldi..

sizdeki sorun ariza isigiylami ilgiliydi stop etmeylemi ariza isiginin yanma sebebi egzozdan cikan gaz karisiminin dogru degerlerde olamamsindan kaynaklaniyor diye biliyorum 130 lirayada raziyim daha buyuk bir kazaya yol acmadan duzelsinde

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;180425
:++::++::++:ermeni ustaları hepside anlamaz ki hocam ihtisas sahibiyse anlar.:)
ama öyleymiş ya öyle duydum harbidende arkadşaımın dayısı sürerken indi şanzıman ilkten götürdüler arabayı aynı teslim emtişler :++::++::++: bi tek yıkatmışlar arabayı öyle geri vermişler dayısıda ulan siz oto yıkamacımısınız olum demiş :D arabayı tamire veriyolar yıkatıyolar geri veriyolar :D yok böyle bişey ya :D ama sonradan ermeni ustaların iyi olduğunu öğrendiler orda yaptılar şimdi hiç bi sorun yok

Çevrimdışı Şahinbey

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodam_1985;180424
hocam lpg sorunu düzelmiş galiba öyle yazmış sonuna ama arkadaşımın arabası peugeot 406 ydı bursada dayısı sürerken şanzıman indi devir filan hep düştü yükseldi araba kafayı yemişti kısaca gittiler işte yaptırdılar.ama şanzımanlada ilgili olabilir gibime geldi.devir düşse kesin şanzıman ile ilgili derdim yada hararet yapsa ama devir yükseliyomuş direksiyon kilitleniyomuş valla allah korumuş kısaca.
İşte direksiyonun kitlenmeside aracın stop etmesinden dolayı...
Yeniden...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodam_1985;180428
ama öyleymiş ya öyle duydum harbidende arkadşaımın dayısı sürerken indi şanzıman ilkten götürdüler arabayı aynı teslim emtişler :++::++::++: bi tek yıkatmışlar arabayı öyle geri vermişler dayısıda ulan siz oto yıkamacımısınız olum demiş :D arabayı tamire veriyolar yıkatıyolar geri veriyolar :D yok böyle bişey ya :D ama sonradan ermeni ustaların iyi olduğunu öğrendiler orda yaptılar şimdi hiç bi sorun yok
onların bizimkilerden tek farkı dürüst olmalarıdır ve üçkağıda aklı ermiyordurda ondadır.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ