škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Nissan Sunny geri dönüyor..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nissan Motor Co. Ltd. 8.Çin (Guangzhou) Uluslararası Otomobil Fuarı’nda yeni global sedanını görücüye çıkardı. Nissan, bu yeni aracını efsanevi “Sunny” modelinin adını kullanarak Ocak 2011’den itibaren öncelikle Çin’de satışa sunacak.  Sunny, Çin lansmanı ardından dünyada 170 ülkede satışa sunulacak.

Çin’de ilk olarak 2003 yılında piyasaya sunulan Nissan Sunny, yeni Dongfeng Nissan ortaklığı tarafından yerel olarak üretilen ilk model olmasıyla öne çıkıyordu.  Kalite, genişlik ve sürüş performansıyla kullanıcıların beğenisini kazanan Sunny, kısa zamanda Çin’de Nissan markasının binek araç pazarında sağlam bir temel oluşturmasını sağladı.
Yakıt ekonomisinde sınıfında lider olması amacıyla üretilen, bütünüyle yenilenmiş Sunny’nin genç ailelere hitap etmesi bekleniyor. Nissan ürün gamına özgü benzersiz tasarım anlayışı, kaliteli ve ergonomik yapının birleşimi kompakt bir sedanı oluşturuyor.
Sunny’de kendisini kanıtlamış 1.5-litrelik Nissan HR15DE motor ve yeni nesil  X-tronic kademesiz vites sistemi yer alıyor. Sunny, kullanıcılara hızlanma ve yavaşlama gerektiren şehir içi trafiğinde kullanım kolaylığı sağlarken, yakıt ekonomisinde sınıfında lider olmak üzere tasarlanmış teknolojisiyle de çevresel açıdan üstün bir performans sergiliyor.
Yeni Sunny, Nissan’nın Çin tesislerinde üretilecek.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nissan naptın sen ya, :/
-------------------------------------------------

Ugur A.

• Ziyaretçi
İlk kasa Sunny üretimi aşamasında -ki o dönem Japonya' nın ihracatı tavan yapmıştı- Avrupa ülkeleri "habire satıyon, hiç almıyon, al da ticaretimiz olsun" demişti Japonya' ya. Onlar da Sunny üretimini sadece İngiltere fabrikasında yapıp Japonya' ya ithal etmişti. Tabii yedek parçalarını zaten kendileri için ürettikleri için fazladan bir ihracata gerek kalmıyordu. Japonya' daki fabrikada da yeni bir Nissan modelini üretime almışlardı ve Avrupa' ya bu sefer o modeli satıyorlardı. Korkulur bu Japonlar' dan.:D

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Hay gidi, başlığı görünce Nissan anılarım depreşti, bu arabaya resmen aşık olmuştum, 2 günlüğe kiralamıştık, Allah bin belamı versin kanat taksan uçar, atmosferik olmasına rağmen bir toparlıyordu alt devirlerden ne siz sorun ne ben söleyim, 1.6 otm. Corolla'da kiraladım, ikinci sefere adama araba kiralamaya gidince tam o herif To..... dicekken, parası neyse veririm, iyi bişi ver dedimdi :++: :++: Bir otomatik vites bu kadar mı keyifli olur, sündürüyordu resmen kick-down edince, bacaklarım kamaşırdı.

2.5 lt S-4 motor 175 beygir 250nm kadarda tork kudreti vardı sanırsam, müthiş kombinasyon :D

« Son Düzenleme: 14 Ocak 2011, 23:59:39 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dün tvde bir araba programında seyrettim.nissan müdürü ilkim sancaktaroğlu 2011 de süprizimiz var sedan bir araç pazara sunacağız diyordu.büyük ihtimal sunny sanırım:)
2010 SKODA SUPERB 2.0 TDI 170 HP CR DSG ELEGANCE SİYAH
2011 SKODA YETI EXPERIENCE 140 HP DSG GUMUS

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Vay vay vay...

Sunny bi hocamızda vardı, sonraki 2 sahibi de yine çevreden arkadaşlar oldu. En sonki arkadaş geçen ay KOnya'ya sattı, 390 bindeydi ve taş gibiydi...

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hakanerdogan;182149
:kiki::kiki::kiki:

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;182892
:kiki::kiki::kiki:
aceledendir :D:D:D:D:++:
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Yalnız araç feci yakışmış Hakan abi.
Fabitonun içinde biraz dev adam kalıyorsun :D

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;183167

:D şimdi dikkatimi çekti benimde:++:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Can;183167

Saolasın, daha iyileri güzelleri sizlere yaraşsın inşaallah.

Valla Fabia konusunda haklısın, arkama oturulamıyor, bir yetişkin sığmıyor, oturduğu takdirde dizlerini böbreklerimde hissediyorum :++:

191 cm, 80 kg öle abartıda değilim ama araba ufak :D

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;183171

Valla Fabia konusunda haklısın, arkama oturulamıyor, bir yetişkin sığmıyor, oturduğu takdirde dizlerini böbreklerimde hissediyorum :++:

bende 184 cm   80 kg :D:D NBA den filan teklif geldimi?:++:

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;183171

Amin abi,cümlemize.
Benim dayımda 195 cm civarları,gitmiş İbiza almış.Arkasına oturayım dedim,bağdaş kursam sığamam :D
Neyse,Octide öyle bir sorun yaşamazsın :hhh:

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;183174
Amin abi,cümlemize.
Benim dayımda 195 cm civarları,gitmiş İbiza almış.Arkasına oturayım dedim,bağdaş kursam sığamam :D
Neyse,Octide öyle bir sorun yaşamazsın :hhh:
bende örnek vermiştim ya işte adam 120 kg 1.90 da boy var en az gidip getz gibi ufak araba alıyo ama zevk meselesi ne dersin? :D