škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

motor sıcakken çalışmıyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fedon16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar merhaba. babamla bir süreliğine araçları değiştik. babamın 2000 model 1.8 passatını kullanıyorum. araç sıcakken bazen çalışmıyor. gaz vererek zor çalışıyor. araç suğuduğu zaman sorunsuz çalışıyor. bu sorunu neden yapar arkadaşlar. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Yakıtlama ile ilgili sıkıntı olsa her daim sezinlenir ve arıza lambası yakardı sanırsam.

Madem ki sorun sıcakken, hararet müşürü derim ben o zaman.

Çevrimdışı fedon16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
teşekkürler dostum bujileri değiştirdim. olmadı. hareret müşürünü denicem zaten fiyat uygun bi parça. değiştirince durumu paylaşırım.

Çevrimdışı kadtas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun bende de vardı, 200 TL' ye beyni tamir ettirerek çözebildim.. Bilgin olsun bu arada; benzin pompası ve filtresi, buji,bobin de değişti.. Bilgin olsun diye iletiyorum..

Çevrimdışı fedon16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
teşekkürler . bende tek tek en ucuz parçadan başlıcam değiştirmeye. bu problemin nokta atışı yok anladığım kadarıyla...

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bahsettiğiniz problemi bende yaşadım, her usta ayrı birşey söyledi ben de sizin gibi en ucuzdan başlayayım dedim ihtimallere Hakan'ın dediği gibi  hararet müşiri arızası çıktı, değiştirince düzeldi. Eğer aracınız özellikle sıcakken çalışmıyorsa ve marşa bastıkça gaz vermeseniz de araç boğuluyorsa, hararet müşiri olma ihtimali yüksek, hararet göstergesi ne durumda randımanlı çalışıyor mu? Benim aracımda yarım saat yol gidince bile ortaya gelmiyordu ibre.

Çevrimdışı GÖKHAN06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim octavia'da da bu sorundan var. Mesela stop edip bakkala girdim 1-2 dakika sonra hatta 5-10 dk. sonrada ilk marşta çalışmıyor 2. veya 3. marşta çalışıyor. Diğer aracımda da aynı sorun var hepte beni buluyor.