škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

15-18 arası B sınıfı dizel araba ne alsam

ernur · 32 · 10089

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı omer06

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;181986
Yav yok be usta zaten ilanla satsamda dökerim her şeyini ama bu işlerde nası baktın ettin vs. işlemez, kaza durumu ve km olayı kıstastır, temizdir falandır filandır hikaye, piyasa belli.

Acelesi yoktur :++:
hayırlısı olsun hacım :D arabaya talipmi çıktı :D
« Son Düzenleme: 14 Ocak 2011, 20:37:33 Gönderen: omer06 »

Çevrimdışı ernur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;181975
Vallah Ernur Abi ne hikmettir, senle burdan konuştuk, aşağı indim yüzmeye gideceğim, pederi gördüm otoparkta, adam direk sat bunu dedi :lol:

Düşündüm yüzerken, aslında satabilirim :D

Fakat hesabı kitabı yaptım, 23'den aşağı veremiyorum maalesef, bu fiyatada sahibindene ilân koymam pek anlamlı değil 24.500'e koyan arkadaşın durumu gibi olur.

Çok masraf ettim, diskler, balatalar, akü, ve tam tamına 8 tane sıfır lastik ve 8 jant var. (daha bunlar sade 1500 kağıt) 7.500'de bir yağ değiştim, sırf şanzımana 135 TL'lik SHC koydum, 4300K Philips XenDrive xenon var, sis farı taktım falaaaaan filaaan... Arabada 70 binde ne bilem binesimde var daha.

Belki ilan açarım ama kapısı değişmiş araba, çıkar kayıtlarda. Fakat motoru yürürüne gözümden öte baktım. Kimseyede laf salatası yapasım yok merâmımı anlamaz müşteri.

23'e de alan olacağına inancım olmadığı için kararsızım.

23'e giderse 0 km C veya D araba alırım, babam max. 20 lira üstüne veririm dedi, hay anasını kararsız kaldım :++:

Merhaba Hakancığım,

Yani alacaksan 23'e satarım anca diyosun he ? O zaman sorularımı sıralıyorum.

1- "pederi gördüm otoparkta, adam direk sat bunu dedi" diyorsun, bu lafa kıl kaptım. Baban niye böyle dedi, arabada bi yamuk mu var ?  Yoksa peder niye öyle diyor ?

2- Skoda almaya kesin karar verirsem, gözüm kapalı senin arabayı alırım.  Bilmediğim bir arabaya 22 vereceğime senin arabaya 23 veririm. Ama ertesi gün satmak istersem kaça gider ? Ya da sen alıcı olsan kaç verirdin ?

3- Forumda 3-5 arama yaptım ama senin arabanın tam özelliklerini bulamadım. Özelliklerini bi yaz sana zahmet.

4- Maliyetin içine disk, balata, akü hatta yağ değişimini niye koyuyon ? Oldu olacak mazotu da ekle :)

5- 8 lastik derken, 4 kışlık 4 yazlık lastik mi ?

6- xenon, sis varı vs ilaveler iyi de, aracı satmaya kalkınca pek bir işe yaramıyor malesef, ben de kendi aracımı satmaya çalışıyorum da ordan biliyorum.

7- Yüzmeye nereye gidiyosun ? Yakın mı ?

Bu arada, ben de sana 15,000 dolara 2009 focus satayım, nasıl olsa 10,000 e alıcam  :++:

Görüşmek üzere..
« Son Düzenleme: 14 Ocak 2011, 21:27:23 Gönderen: ernur »

hakanerdogan

• Ziyaretçi
1)Amaç model ve araba büyütmek, hani sordun ailevi şeylere gireyim, iki küçük kardeşim var, biri okula gidiyor biri dahada ufak (pederin emeklilik ikramiyeleri :lol:) Lakin babam hâlen fiilen başka bir yerde çalışmakta. Evle ilgilenemiyor. Bir babanın evde yapması gereken her şeyi yapıyorum, hizmet ediyorum aileye, babamında minnetidir, pek evle ilgilenmez. Sat sana daha güzelini alayım dedi imkan dahilince. Üç ay evde yoktum ABD'de idim, yine gideceğim dediğim zaman kıyametleri koparıyor. Yani cidden iş anlamında yoğun, baya sıkıntı çekmişler ben yokken. Zaten aklımızda vardı yeni oto.

Sözün özü, nazım geçer.

2)Piyasası belli işte, ne bilem ki alıcısına bağlı, arabayı bilen eden sen gibi emin olmak güvencesiyle başka düşünür, al-satçısı başka. Hemen satmak için alma zaten arabamı, 70 binde zaten, uzun yıllar hizmet eder.

3)Ambiante donanım. Ivır zıvırı var işte kendince çok çok dolu değil tabi sonuçta B sınıf.

-Klima
-ABS
-Isıtmalı ve gövde rengi yan aynalar
-4 hava yastığı
-Yol bilgisayarı
-Elektrikli ön camlar (tek dokunuş falan var)
-Aktif gergili emniyet kemeri.
-Derinlik, yükseklik ayarlı direksiyon.
-Bagajda üçgen reflektör.
-Çift parça yatarlı arka koltuklar.
-6 hoparlör+CD çalar (orjinali) (2 hoparlörü kendim ekledim arkaya)
-Uzaktan kumanda
-Elektro servo direksiyon

Falan filan işte bilindik şeyler var. Sol arka kapı değişti, baskı yaptılar değiştirme boyat falan diye ama değiştirttim her şeyini yetkilide. Kazası şu;

kırmızıda bir bayan geçip tokatladıydı :)

4)Dediklerinizde kesinlikle haklısınız, napam işte nebilem, severim davşanımı ama saçma kesinlikle.

5) 4 adet daha 1 ay evvel sıfır alınmış Good Year Ultra Grip Extreme kar lastiği ve sac jantları,

4 adet alaşım jantlarının üzerinde yine 2 ay kadar önce alınmış ama 1000 km kadar kullanılmış sıfır Good Year Efficient Grip yaz lastiği, yani evet :)

6)Evet kesinlikle haklısınız, aynı 4 numaradaki durum :)

İş ciddiye binerse sağında solunda ufak tefek eksiği gediğini giderir, pastasını cilasını iç-dış tertemiz eder, yağını filtrelerini değişir veririm ;)
« Son Düzenleme: 14 Ocak 2011, 21:52:32 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı ernur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hakan,

1.4 TDİ Ambiente mi ?  Model yılı kaç ? Bazı ilanlarda immobilizer ve ESP işaretli, ESP var mı yok mu ?

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Evet 1.4 TDI Ambiante, ESP kesinlikle yoktur, ilanlar yalan dolan alayı :D

Şahinde bile 6 airbag var ilanlarda :++:

Çevrimdışı ernur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ernur;182088

Model yılı kaç ?

yıl 2007 ?

Çevrimdışı ernur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ernur;181912
Merhaba arkadaşlar,

15-18, bilemedin 20 ye kadar, şehir içinde tepe tepe kullanılacak, senede bi kere tatile gidilecek bir araba arıyorum. Her kafadan farklı ses çıkıyor, size danışayım dedim.

Hakan, ben 15-18 arası diye yola çıkmıştım başlangıçta, senin aracı düşünücem. Ama  yukarıdaki "1.4 TDİ Ambiente, 2007 model, 52,000 km" araca 20-21 anca eder derken 2006-70.000 km ye 23.000 TL için epey düşünmem lazım takdir edersin ki... Du bakalım...

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Elbet abi haklısın her daim kişi faydasını maximize etmeli.

Ha işte n'olur, sürprizle karşılaşmazsın, ne yaptıysak tüm kırdığımız cevizler ortada.

Çevrimdışı ernur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Şöyle bir ilan var :

Fabia 1.4 TDİ calassic  2007 model 79.000 km de , 14,750 TL
Fiyat güzel ama değişen 2 parça ve boya var diyor, detay yok.

Gastamonu da bizim üye var mıydı ?

http://www.sahibinden.com/index.php?a=1013&related_id=40066859&related_type=1

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ernur;183052
Şöyle bir ilan var :

Fabia 1.4 TDİ calassic 2007 model 79.000 km de , 14,750 TL
Fiyat güzel ama değişen 2 parça ve boya var diyor, detay yok.

Gastamonu da bizim üye var mıydı ?

http://www.sahibinden.com/index.php?a=1013&related_id=40066859&related_type=1
kardeş bu sayfada mesaj panosu çıkıyor.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ernur;183088
Pardon...
Link şu :
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-ilk-sahibinden-70-000km-de-skoda-fabia-1-4tdi-classic-40066859/detay
özellik istemiyorsanız düşünülebilir. baya boş ama sizi etkilemeyecekse düşünün :)

karar sizin
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bariz belli pisliği var.yoksa şimdiye çoktan alınırdı o paraya.