škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Seat altea xl mi skoda yeti mi?

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tipi yok la o arabanın duster derim o tipsiz işin içine girerse.

Çevrimdışı splendor

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Mevcut olan 2005 C-Max'imizi otomatik vitesli yüksek oturma konumuna sahip bir araçla değiştirmeyi düşünüyoruz. Benim de aklımda Yeti 1.2 tsi dgs var ancak tasarımı beni pek tatmin etmiyor, en çekici tarafı uygun fiyatı ve dsg oluşu. Aslında Powershift şanzıman seçeneği olsaydı tercihim Yeni C-Max 1.6 Tdci'dan yana olurdu.Dizel Ford araçların gürültülü olduğu görüşüne de katılmıyorum. Bizdeki C-Max'de dizel ve ses seviyesi benzinli araçlardan farksız. Sadece soğuk havalarda ilk çalıştırmada kendini belli ediyor, motor ısınınca da sesten eser kalmıyor;)

octaviaman

• Ziyaretçi
Altea XL çok geniş ve rahat bir araç.Ayrıca bir miktar ödemeyle aile paketli alabiliyorsunuz.Hoşuma gitti ve gözüme kestirmeme rağmen,

Seat la ilgili çekincelerim var.

Modeller de donanımlar kısıtlı ve opsiyonel olabiliyor.Full aldım zannedip esp,hill holder v.s. gibi özellikler bulunmayabiliyor.Buna dikkat etmek lazım.

Sağlamlığı ve dayanıklılığı nedir,Skoda gibi güvenemiyorum.Öğrenmek lazım.

Genel anlamda çabuk dökülür mü? Servis kalitesi nedir? yabancıyım.

Fakat Yeti ye bakınca gözümü dolduruyor.Daha bir güzel geliyor.Biraz marka sevgisinden herhalde:)

efe_38

• Ziyaretçi
altea xl baya kalafatlı bir araç yani kullanması ayrı bir dert park etmesi vs. ayrı bir derttir diye düşünüyorum(o tipe yakın araç kullanan biri olarak :) ) hemde 2.eli pek sağlam olan bir araç değil alırsanız elinizde patlayabilir :)

yeti daha derli toplu tatlı ve çık bir araç,donanım arıyorsanız biraz ücret karşılığında yeti alteayı dörde katlar :)

bende yeti diyorum :)

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;206939
Altea XL çok geniş ve rahat bir araç.Ayrıca bir miktar ödemeyle aile paketli alabiliyorsunuz.Hoşuma gitti ve gözüme kestirmeme rağmen,

Seat la ilgili çekincelerim var.

Modeller de donanımlar kısıtlı ve opsiyonel olabiliyor.Full aldım zannedip esp,hill holder v.s. gibi özellikler bulunmayabiliyor.Buna dikkat etmek lazım.

Sağlamlığı ve dayanıklılığı nedir,Skoda gibi güvenemiyorum.Öğrenmek lazım.

Genel anlamda çabuk dökülür mü? Servis kalitesi nedir? yabancıyım.

Fakat Yeti ye bakınca gözümü dolduruyor.Daha bir güzel geliyor.Biraz marka sevgisinden herhalde:)
Altea XL  Euro-ncap ten 5 yıldız aldı :) ama  Yetide 5 yıldız aldı :D

Yani güvenlik konusunda ikiside eşit denilebilir
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı BuRZuM0765

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 Dizel Yetiler yolda arkadaşım. Ben bekle derim ve biraz farkla donanımlı bir Yeti'yi ben Altea'ya tercih ederim. Ayrıca hacim olayı gerçekten aşırı gerekli değilse Altea' yı tavsiye etmem; çünkü tamamen ihtiyaca yönelik tasarlanan bir araba ve bu nedenle hitap ettiği müşteri profili çok dar. İkinci eli gerçekten sıkıntılı olabilir. :)
[SIGPIC][/SIGPIC]1.2 HTP Ambiente Dinamik
Kapuçino Bej

Çevrimdışı yusuf_1977

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle